Каде може да најдам? (Општи прашања)

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
каде ги има новиве кафемати од Нескафе?
NESCAFÉ Dolce Gusto капсулите и NESCAFÉ Dolce Gusto машините се достапни во сите поголеми супермаркети. Има 3 вида Nescafé Dolce Gusto машини: Picolo 5.799 мкд, Melody 8.899 мкд и Circolo 9999 мкд
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во Џамбо имаше цена незнам
Скоро претходниот месец бев во Џамбо, но најверојатно или не сум ги забележал или пак сум ги видел но не ми оставиле некој впечаток. Ако знаете некои други, пишете ми. Некаде имало кај Универзална Сала, но дали точно има или лошо сум разбрал незнам... :(
И колку пари зимаат за да ми ја наредат (немам големо слободно време на располагање да ја наредам, а ќе ми требаат повеќе денови)?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
^No srsly. WTF is this shit?! Сакаш да купиш слагалица ама не сакаш да ја редиш? Не ти ја сфаќам целта.
Епа затоа ќе си платам за да ми ја наредат. Јас ако ја редам, ќе биде тоа за 2-3 месеци. А неможам толку време да губам само во слагалица. Ти како сакаш да купиш маска за телефон кога не знаеш да ја наместиш (исто ти е) ? :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Чекај сеа, вака, слагалицата примарно за забава се купува, онака да тепаш време. А ти ако сакаш да ти стои таква наредена, урамена па на ѕид океј... Имаш во TINEX во тој големиот кај автопазар порано шо беше, Ravensburger, квалитетни се и плус добри мотиви има.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Чекај сеа, вака, слагалицата примарно за забава се купува, онака да тепаш време. А ти ако сакаш да ти стои таква наредена, урамена па на ѕид океј... Имаш во TINEX во тој големиот кај автопазар порано шо беше, Ravensburger, квалитетни се и плус добри мотиви има.
Има едно другарче купено слагалица-слика за на ѕид и многу ми се допадна, па сакам да купам и јас сега. Нова мода е сега тоа. :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.785
Поени од реакции
29.213
znam deka sum oftopik ., ama se kladev so sin mi ., ve molam za brz i tochen odgovor., ......za kolkun dena doagja ekipata na t-hom za montazha na optichkiot kabel ., posle potpishuvanje na dogovorot...........molam za odgovor:(
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Фала многу. Забегуваат со цените или се релативно нормални ?
Релативно ненормални :D. Боље отиди некој викенд за Солун со агенција, имаат и таму Тимберленд (можно и да е поефтино, само еднаш сум влегол и не ми текнува какви беа цените таму, но има поголем избор) или по другите дуќанчиња и Космос. Јас тоа би ти препорачал отколку да ги фрлиш парите по некоја блуза. Тие пари ќе ги дадеш во Космос, има ефтини работи таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom