Каде може да најдам? (Општи прашања)

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Веќе ја бев отворил страната од која нормално си спуштам торенти во МКД.
И точно пред да се пробам со торентот или со магнетот си реков чекај да проверам дали овие се ригорозни по овие прашања.
Имаше и што да прочитам. Писма им праќале во рок од неколку дена, значи буквално секоја активност ти ја пратат. Еден ебано 'слободен' свет со посебен акцент на приватната сопственост.
Знам како функционираат во целост, ептен е строго.
Ако не си го стартувал да се спушта торентот, уживај. Тоа што си го отворил сајтот, ништо не е.
Активирај VPN и слободно спуштај торенти, исто како да си во Македонија. Без гајле.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.020
Не го стартував куртул. Избришав и букмаркс што имав страни за торенти и се и сешто. Ќе си ги заборавам дури сум овде. Имаше мислења дека некои ни со VPN не успеале да се заштитат. Генерално се чини дека торентирањето не е популарно меѓу германците.
Хипотетички кажано нема ништо лошо во peers-to-peers мрежите. Ако другар од детсвото ми позајмил книга која тој ја купил, зарем тоа е нелегална активност? Така е и со овие мрежи, хипотетички некој го купил филмот во DVD па решава да ни го даде нас, кога ние ќе имаме нешто што тој нема тогаш ние ќе го споделиме тоа. Ама милионски суми лежат во бизнисот па затоа.
 
M

Macedon1um

Гостин
Кај да најдам квалитетни маици без ракави (tank top) по можност со материјал како кошаркарските дресови, оние за атлетика и сл
* на сајтовиве како спортм, спортвижн ептен слабо избор скоро и да нема
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај да најдам квалитетни маици без ракави (tank top) по можност со материјал како кошаркарските дресови, оние за атлетика и сл
* на сајтовиве како спортм, спортвижн ептен слабо избор скоро и да нема
Види на Honey badger, https://www.honeybadger.mk/newproducts немам проверено ама сигурно имаат. За СВ и Спорт М не ми збори, барав драј фит маица некни најпроста за поклон, ќе ми веруваш дека немаа? Мизерија
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.998
Поени од реакции
55.184
Кај да најдам квалитетни маици без ракави (tank top) по можност со материјал како кошаркарските дресови, оние за атлетика и сл
* на сајтовиве како спортм, спортвижн ептен слабо избор скоро и да нема
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Каде да најдам водоотпорен safety switch?
По локални железари нема.

 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Додатоци за Gopro ? Стандардните анхоч,сетек и слично немаат некој избор.
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
14
Кај да најдам пливачка капа во Охридов за голем бучук ко мојов? :)

Инаку едвај има по спортскиве во чаршија, и тоа што има е премало...ко за деца.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Кај може да најдам еластична гуртна за тапацирање намештај


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.761
Каде може да најдам фотографија (дали може некој ја има во албумите од прабабите и прадедовците)на старата целосен објект црква, сега потопена Св.Никола во Маврово? :smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom