Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

J

jakovdi

Гостин
Дали некој знае за некаква програма или алатка која може да генерира последувателни броеви пр,1-99999999999999(големи броеви)?
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
153
Поени од реакции
204
Дали некој знае за некаква програма или алатка која може да генерира последувателни броеви пр,1-99999999999999(големи броеви)?
Nisam siguran jel tražiš ovo,mislim da,da
https://sourceforge.net/projects/random-wordlist-generator/
ako te to ne zadovoljava,evo pa potraži:
https://www.google.hr/search?ei=g4VXW5yeB8u5sQHX4qOoDw&q=random+word+list+generator+&oq=random+word+list+generator+&gs_l=psy-ab.12..0i22i30k1l8.3069.4418.0.7486.8.8.0.0.0.0.343.836.2-2j1.3.0....0...1.1.64.psy-ab..6.2.586....0.iswuCkL29hw
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
Дали некој знае за некаква програма или алатка која може да генерира последувателни броеви пр,1-99999999999999(големи броеви)?
Наједноставно ти е excel, пишеш три последователни броеви и само ќе повлечеш надолу...пр:9999999991
9999999992
9999999993
P.S. А, ако ти треба алатка (bat фајл) - има постирано saskon, побарај во неговите постови...
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Член од
9 јуни 2016
Мислења
139
Поени од реакции
68
TREBA MI POMOC zelio bih da izbrisem poruke iz Konverzacije nakupilo ih se dosta a neznam kako .ako ima neko dobre volje na pm da mi posalje kako da izbrisem poruke.HVALA UNAPRIJED
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
29
Поени од реакции
75
Sto se odnesuva do mene podobro e obicen HD i toa so 720p no so visok bitrejt, a koga ke se razvlece na TV so mnogu inci slikata e kristal. Kako se gledaat tie stimovi kazav ednas.
Vaders.tv ima golem broj HD strimovi. Klasicno panel_api.php?... ne moze da se vidi rok na traenje. Ne pali i get.php za da ja povlece cela lista, ima drug nacin za povlekuvanje na cela lista vo eden klik.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
153
Поени од реакции
204
TREBA MI POMOC zelio bih da izbrisem poruke iz Konverzacije nakupilo ih se dosta a neznam kako .ako ima neko dobre volje na pm da mi posalje kako da izbrisem poruke.HVALA UNAPRIJED
imaš na lijevoj strani kvadratić označiš ga,onda ti se otvore nove opcije i ideš na drugu opciju napusti konverzaciju tako nekako piše,označiš ,potvrdiš i to je to
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
118
Поени од реакции
46
IP e ista. Smeneta e zastitata, slicno na webmax.mk. Mozat da gedaat samo preplatnici na MTS, ako nekoj korisnik gi simne I objavi strimovite ne vredi toa, strimovite se neupotreblivi. Klucot se generira preku ID od kompjuterot odnosno vrzan za vremeto koga se pusta nekoj kanal. Znaci na sekoe pustanje na eden ist kanal klucot e razlicen Nitu korisikot ne moze da gleda preku VLC poradi tajmingot, a za ostanatite ne stanuva ni zbor. Tolku I bog da go prosti:popce:.
koji max pa sta lupas ti znas i ti da ima mts u par drzava pa puste malo i eto sta rade a ti sad ko upucen tito je umro ako nisi znao nemoj plakati
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
koji max pa sta lupas ti znas i ti da ima mts u par drzava pa puste malo i eto sta rade a ti sad ko upucen tito je umro ako nisi znao nemoj plakati
Овој web.maxtv.mk кој сега е maxtvgo.mk. Имаат иста заштита со MTS. Ако си ти поупатен објасни како одат стримовите од MTS.
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
118
Поени од реакции
46
Овој web.maxtv.mk кој сега е maxtvgo.mk. Имаат иста заштита со MTS. Ако си ти поупатен објасни како одат стримовите од MTS.
max hr radi kako to a max mk neradi a mts kako da nikad nismo gledali iz bugarske iz crne gore iz bih iz austrije samo smo gledali iz srbije a koja ista zastita
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
max hr radi kako to a max mk neradi a mts kako da nikad nismo gledali iz bugarske iz crne gore iz bih iz austrije samo smo gledali iz srbije a koja ista zastita
Verymatrix + PC ID = x.
Гледам доста си упатен. Ај пак ќе те прашам, објасни како сега одат стримовите од MTS.
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
118
Поени од реакции
46
Verymatrix + PC ID = x.
Гледам доста си упатен. Ај пак ќе те прашам, објасни како сега одат стримовите од MTS.
besmislen ti je odgovor a dodji na privat pa da cemo dalje uglavnom velike kompanije koje vedre i oblace oko telefonija i ostalih usluga izmedju ostalog i iptv oni samo znaju kad kud sta i koji je njihov cilj da puste da mi gledamo po meni je cilj mts srbije posto rade optiku u svaku sad kucu pa tako da malo svijet vidi o cemu se radi da popale na odredjene kanale i tako dok oni stignu sa radovima znaci samo oni u vrhu znaju zbog cega takav rad
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
besmislen ti je odgovor a dodji na privat pa da cemo dalje uglavnom velike kompanije koje vedre i oblace oko telefonija i ostalih usluga izmedju ostalog i iptv oni samo znaju kad kud sta i koji je njihov cilj da puste da mi gledamo po meni je cilj mts srbije posto rade optiku u svaku sad kucu pa tako da malo svijet vidi o cemu se radi da popale na odredjene kanale i tako dok oni stignu sa radovima znaci samo oni u vrhu znaju zbog cega takav rad
Тука завршувам, а ти пријателе врска си немаш :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom