Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Ќе видиме приоритети се и други работи.
Серчни на алиекспрес H96MAX RK3528. Процесотор е amlogic но не грее како во постарите модели.
Јас таков земав пред 2 месеци (37 долари) 4GB RAM 64GB ROM, со тастатура, андроид 13. Во зависност од селерот цените се различни.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
563
Поени од реакции
1.354
Серчни на алиекспрес H96MAX RK3528. Процесотор е amlogic но не грее како во постарите модели.
Јас таков земав пред 2 месеци (37 долари) 4GB RAM 64GB ROM, со тастатура, андроид 13. Во зависност од селерот цените се различни.
Znaci imas pozitivno misljenje o modelima sa Rockchip procesorom?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Znaci imas pozitivno misljenje o modelima sa Rockchip procesorom?
Според пишувањата тие процесори многу греат.
Ова што го земав работи постојано и најбитно не грее. Дали се добри иле не Rockchip процесорите не ме интересира :), битно мирен сум наредните 5 години со андроид13.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.007
Поени од реакции
7.632
Серчни на алиекспрес H96MAX RK3528. Процесотор е amlogic но не грее како во постарите модели.
Јас таков земав пред 2 месеци (37 долари) 4GB RAM 64GB ROM, со тастатура, андроид 13. Во зависност од селерот цените се различни.
Фала на помошта ќе пренесам дека можеби и нема оправија па нека си размислат што ќе прават. Тој телевизор е на брат ми и не сум јас тој што треба да одлучи.

Засега јас си имам функционален тв Philips Ambilight со Android tv и ќе видиме до кога мојот ќе тера, да не го урочам. Мојот е од малку понова година модел за разлика од на брат ми. Често добива update Аndroid a од брат ми немал update од како е купен.
 
Член од
11 септември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
2
Pozdrav.

Jedno pitanje ako neko zna - da li se moze nekako dobiti nalog (ili kupiti ako neko prodaje) za ovu uslugu

Pretpostavljam da treba da se koristi VPN.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
262
Pozdrav.

Jedno pitanje ako neko zna - da li se moze nekako dobiti nalog (ili kupiti ako neko prodaje) za ovu uslugu

Pretpostavljam da treba da se koristi VPN.
Ako se gleda iz srbije onda nije problem al ako se ide preko vpn onda usluga ne radi tako da dzaba krečiš:cool:
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2023
Мислења
4
Поени од реакции
2
Može li neko da objasni kako se prave ove liste. Mislim kako saznati adresu bilo kog TV kanala a da radi? Da li postoji neko skeniranje adresa preko nekog softvera ili šta već.
Na primer ako želim da znam za kanal RTS1 adresu kako da je nađem.
Zbog čega liste posle nekog vremena prestaju da rade?
Može li STB uređaj da se nekako hakuje pa da se isčitavaju adrese.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
262
Može li neko da objasni kako se prave ove liste. Mislim kako saznati adresu bilo kog TV kanala a da radi? Da li postoji neko skeniranje adresa preko nekog softvera ili šta već.
Na primer ako želim da znam za kanal RTS1 adresu kako da je nađem.
Zbog čega liste posle nekog vremena prestaju da rade?
Može li STB uređaj da se nekako hakuje pa da se isčitavaju adrese.
Mislim da si došao na pravo mesto sad ćeš na pp da dobiješ alate skenere i vadi strogo RTS 1 ako on radi onda si ubo što ti treba.Sa srećom
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Серчни на алиекспрес H96MAX RK3528. Процесотор е amlogic но не грее како во постарите модели.
Јас таков земав пред 2 месеци (37 долари) 4GB RAM 64GB ROM, со тастатура, андроид 13. Во зависност од селерот цените се различни.
Ovo ti je isto kao kada kupis Zastavu 101 i ocekujes komociju kao BMW,Audi,Mercedes .
Jos kada vidis da na boxu pise 8K (dok u specifikacijama ni reci od takve rezolucije) onda ne treba imati sumnju u kvaliteti ,sigurno lezi Ferari u njemu po cijeni Zastave 101 ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom