Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
17 март 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Por favor alguien puede poner Link iptv para el < España - República Checa (S18 Slovaquia Cup) > 23 de mayo. Mil Gracias.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2018
Мислења
196
Поени од реакции
57
Код:
#EXTM3U
 #EXTINF:-1, SPORTS HD1
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=178&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD2
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=179&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD3
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=180&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD4
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=181&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD5
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=182&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD6
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=183&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD7
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=184&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD8
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=185&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD9
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=186&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD10
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=187&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD11
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=188&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
 #EXTINF:-1, SPORTS HD12
 http://163.172.118.212:80/live.ts?channelId=189&deviceMac=00:1A:79:BE:2F:A0&uid=2553
Како може да се види до кога е валидна листата, нешто како panel_api.php
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.906
Поени од реакции
2.591
Па дај ги и нашите што ги чувате хехе овие линкови се од пред сто години


Еве и нешто документарци...:)

Документарци

Поскокавме прц :D

Малку хрватски
:) прц, зошто од мк каналите шутел не си го објавил ?:sakasuste:
 

Marko Cepenkov

Модератор
Член од
19 декември 2008
Мислења
1.648
Поени од реакции
1.495
видеотека
[DOUBLEPOST=1558361973][/DOUBLEPOST]sky fоlk
[DOUBLEPOST=1558362075][/DOUBLEPOST]sport
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.906
Поени од реакции
2.591
Sjebali ste sve mk kanale sad morao sam da trazim od onih ts. liste, jer su kvalitet....i evo, ovo sam pronasao:

Active Connections: 58 Maximum Connections: 200
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
Член од
4 август 2012
Мислења
16
Поени од реакции
10
CROPS - kako bih ti lupio ban da se više nikad ne pojaviš . Jel se ti praviš lud - 100 puta ti je rečeno da koristiš hide .
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.906
Поени од реакции
2.591
Повеќето влечат сите од исто место за сите тие смрдливи ts листи така да разлика нема да видиш ;)

лево ќоше giga
Стварно СЕГА ја најдов т.е. ја извлеков од еден сталкер во кој освен оваа листа има многу супер m3u8 стримови...али ја ти не гледам (веќе) ts...:D(инаку листата е mix, мк, ех ју, пифи канали, герм, фра, брит...etc ..за жал мк и ех ју канали во m3u8 нема...
 
Член од
8 август 2015
Мислења
67
Поени од реакции
16
Стварно СЕГА ја најдов т.е. ја извлеков од еден сталкер во кој освен оваа листа има многу супер m3u8 стримови...али ја ти не гледам (веќе) ts...:D(инаку листата е mix, мк, ех ју, пифи канали, герм, фра, брит...etc ..за жал мк и ех ју канали во m3u8 нема...
може ли го пратиш сталкерот во порака? фала
 
На врв Bottom