Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
182
Која понуда со 100 гига само, со таа брзина за помалку од недела ке истроши. Кога ке имаат како близу понуда со вистински неограничен тогаш може да се зборува. Исто и за телекомците важи, кои црни 1000 мегабити со 700-800 гига ограничувања...
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
4
Може ли некој да ми даде инфо , или познава некој што нуди IPTV во МК со македонските канали и колку би коштало истото?
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.880
Поени од реакции
3.936
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
Го симнав simple tv player беше во zip фајл кој имаше едно tv.exe го кликам излегува ова
Прегледај го приврзокот 114238
Па не може така сине ќе го отпакуваш од zip фајлот .... креирај некој фолдер на десктопот и стави го zip фајлот внатре и десен клик extract here a и Sota тоа што го напиша важи (скенирај за вируси и апдејтирај го виндоусот ако ти е лиценциран) ;)
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.880
Поени од реакции
3.936
Па не може така сине ќе го отпакуваш од zip фајлот .... креирај некој фолдер на десктопот и стави го zip фајлот внатре и десен клик extract here a и Sota тоа што го напиша важи (скенирај за вируси и апдејтирај го виндоусот ако ти е лиценциран) ;)Код:
[URL]http://rghost.net/download/60514063/5ed8efbe0ca25741b17667008d81e8e8715c2e22/SimpleTV.tvs_utf8.7z
Код:
http://rghost.net/download/57918426/a4f3b553f17b3412e7f6eae9376962ac3e3872d1/simpleTV_vlc215.7z
Starija verzija
Код:
http://iptv.gen12.net/bugtracker/bug_revision_view_page.php?bug_id=712
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
status proxy (лозинка по пп) и би било препорачливо оваа листа да не ја објавувате јавно!
За оние кои што ги споделив на ПП proxy status серверите една надополна за да си ги скратите маките кога барате за портови на status сервери мануелно на некој од тие или некој ваш опсег на IP внесете ги овие портови Аngry IP Scanner во preferences
Код:
81,88,1234,1212,1313,1919,1935,2021,2220,2263,3333,4022,4023,4043,4080,4444,4802,4801,5000,5026,5050,5555,5556,5678,7777,7781,7782,8001,8002,8080,8081,8082,8085,8086,8088,8291,8833,8844,8888,9090,9091,9983,9987,9999,10001,11111,15000,22637,38000,40665,49152,55555
Секако дека постојат и други таму но нај комерцијални да ги наречам се тие за да си ги скратите маките.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom