Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.086
Поени од реакции
2.046
radiomocvara
Код:
,"active_cons":"90","created_at":"1513960374","max_connections":"10000","
Код:
http://radiomocvara.ddns.net:8000/get.php?username=olxpikfrree&password=fkWQ0pG4el&type=m3u
 
Член од
10 јули 2016
Мислења
163
Поени од реакции
218
Druze,SVAKA CAST!Sada,bar sto se mene tice,mozes i recepte za baklavu postavljati,ja cu za tebe "navijati".Nije ljepota zivljenja da "samo ja imam",vec bas naprotiv:kad ja imam nek' svi imaju!Negdje se sve to "boduje",pa prije ili kasnije dodje na naplatu.
PS
A sto se one prasine tice:kad je ono nekad budes brisao,......sjeti me se!Da te po dobru spominjem.
Pozdrav!
Gospodine baklava,
Jel ti slikom poslao ili slovnom porukom ?
Nas sota je umetnicka dusa pa se samo slikovno izjasnjava :)
Ako nije bila slika onda je neko provalio u njegov inbox i deli liste :)Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
За желба на корисниците на IPTV за гледање на amis каналите од Словенија кој не се во можност да ги гледаат од Македонија па и други земјии што се банирани за пристап најдобрата солуција е VPN. И еден од најдобрите за Android корисниците АndroidTVBox/Android Mobie/Tablet/TV е Turbo VPN апликацијата. Имам тестирано еден куп на крај завршуваат со рестартирање не рутерот по извесен период но затоа оваа апликација е нај чиста од сите преостанати. За користење кај нас од Македонија најдобар и брз VPN користете го на Холандија за Аmis каналите. Подоле ви е линкот и тоа е VIP последната верзија - т.е. Add Free додека на google playstore е со реклами. Лимитот е неограничен со стабилна и брза конекција

 
Последно уредено:
Член од
18 февруари 2016
Мислења
77
Поени од реакции
35
dobra nok, koga sme veke kaj VPN-ovite koj ima kod za expressVPN (Windows) ili za nekoj adekvaten (na primer NordVPN, CyberGhost id.)? navistina bi mu bil zahvalen.
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
910
Поени од реакции
987
Svima koji slave Božić,sretan i blagoslovljen...i svima ostalim,sve najbolje....[DOUBLEPOST=1514168992][/DOUBLEPOST]kao što sam obećeo,podjeliti ću alate,nasumično...ne treba mi se nitko zahvaljivati,ako mu nije što jasno,neka se javi na pm
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom