Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Член од
23 мај 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.358
Види вака, не знам што ти е толку тешко да сватиш, дека има некој што мисли поинаку од политичките партии, и не верува повеќе на „програмски цели“ и програми...Какви црни програмски цели бе Таксист? Качување на тенк и мафтање руско знаме?? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:Тоа ако е за тебе програмска цел, еве ти честитам. Чукање во гради колкав патриот е, сликање со мечој и скафандери? Тоа е патриот?? Епа различен поглед имаме на тоа што е патриот а што не е .. За мене Бачев е само фејкпозер патриот. Тоа е мое мислење, твое си е дали се согласуваш или не.

А сега се сведе муабетот на тоа дали зел И Мицов од парите или не! Ниту го познавам Мицов ниту пак имам намера ниту пак сакам да го бранам. Можеби и повеќе од Бачев зел..Ама на крајот доаѓаме до заклучок дека и Мицов и Бачев зеле, ама еве ти немаш проблем дека Бачев зел, битно е да го плукаш Мицов бидејќи се прави паметен а И тој зел.. Тие ќе си ги пикнат парите вџеб, а јас и ти овде треба да се натегаме кој колку зел?? I am out of that sort of things...

За тоа работењето како бавча, можеш да си зборуваш во прво лице еднина. Кога веќе си дозволил Бачев да те работи, јас не би се осудил тоа да го помислам, а камо да ти пишам. Ама твое си е...Ајт;)
Добро е се разбравме, барем мене ми е јасно што застапуваш, не мора да го оптеретуваме пдф-от итн..
Секако го задржувам правото на реакција кога ќе претераш со релативизирање со цел наметнување, вадење од контекст на работите повторно за некаква недефинирана цел.

Види чудо сум си дозвволил да изнесам своја констатација, ама не реков ни збор на демагошката флоскула од типот “проблемот во Македонија не е во партиите. Туку, за жал во народот. Не е за џабе онаа изреката дека секој народ си заслужува власт наспроти него.“ , со што Македонците заслужија ваква власт..., значи треба да се менва народот :yid:, сигурно има некаков план за замена со овие доктурите, пекарите и ... овие де на јужната граница, ама тоа не е важно.
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.052
Поени од реакции
2.378
Добро е се разбравме, барем мене ми е јасно што застапуваш, не мора да го оптеретуваме пдф-от итн..
Секако го задржувам правото на реакција кога ќе претераш со релативизирање со цел наметнување, вадење од контекст на работите повторно за некаква недефинирана цел.

Види чудо сум си дозвволил да изнесам своја констатација, ама не реков ни збор на демагошката флоскула од типот “проблемот во Македонија не е во партиите. Туку, за жал во народот. Не е за џабе онаа изреката дека секој народ си заслужува власт наспроти него.“ , со што Македонците заслужија ваква власт..., значи треба да се менва народот :yid:, сигурно има некаков план за замена со овие доктурите, пекарите и ... овие де на јужната граница, ама тоа не е важно.
Верглаш исти работи.

Јас релативизирам?? Не, колега форумџио..Со тие куршуми не..Единствено си ти што релативизира (И Мицов зеде пари како и Бачев, ама ете човекот, има програма и програмска цел, а пари??Пари нека кради, кој политичар не кради?! Треба да си глуп да не крадиш“) Ама ете, Бачев има повисока цел..И ако има треба да не опљачка?? 30 години малку ти е пљачкање? Мене доста ми е...Ти ако имаш пари, слободно подари му ги...Јас не... И доста ве плашат во тоа штабовите од Единствена со мигрантиве, пари да им даваш не остануваат тука..Транзит сме...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.162
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.931
Поени од реакции
7.247
што да очекуваме кога НИКОЈ од Независните кандидати не собрал ПОТПИСИ !!!
Изгледа за да заживее трета опција или независни кандидати треба да се ЗАБРАНАТ избори а комплет партиски активисти ОД СИТЕ ПАРТИИ едно 30 дена ПРИТВОР :cool: за време избори...
Од кај знаеш дека не собрале ?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
810
Поени од реакции
479
Ќе има реално трета опција кога овој наивен и прост народ ќе се опамети,дотогаш гледај народе турски серии и квази квизови ала Лила рекет Милионер
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.162
што да очекуваме кога НИКОЈ од Независните кандидати не собрал ПОТПИСИ !!!
Изгледа за да заживее трета опција или независни кандидати треба да се ЗАБРАНАТ избори а комплет партиски активисти ОД СИТЕ ПАРТИИ едно 30 дена ПРИТВОР :cool: за време избори...
вчера ми се спиеше па друго напишав, мислев да се ЗАБРАНАТ ПАРТИИ
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.024
Ја не гледам ништо погрешно ни со едното ни со другото мислење
-избори се институции за да се валидизира тн демократија вметната од куп олигарси на американската хегемонија
-партии се бизнис здруженија кои учествуваат во бизнисот што се вика избори...
Нема избор, нема поента
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.931
Поени од реакции
7.247
Толку беше од митот за Бојкотирам :)
Мислам дека на претстојниве избори на сите ќе му стане јасне колку му е дојдено на народов и до името и до презимето.

Миленко си ги подзеде овие ги залета и кога дојде време за собирање потписи си појде во Дубаи.
Е не, можи Бојкотирам ќе му дај пак илјадиници евра за козите :pos:

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.358
Верглаш исти работи.

Јас релативизирам?? Не, колега форумџио..Со тие куршуми не..Единствено си ти што релативизира (И Мицов зеде пари како и Бачев, ама ете човекот, има програма и програмска цел, а пари??Пари нека кради, кој политичар не кради?! Треба да си глуп да не крадиш“) Ама ете, Бачев има повисока цел..И ако има треба да не опљачка?? 30 години малку ти е пљачкање? Мене доста ми е...Ти ако имаш пари, слободно подари му ги...Јас не... И доста ве плашат во тоа штабовите од Единствена со мигрантиве, пари да им даваш не остануваат тука..Транзит сме...
ДА! за првиот болд.

Пренесов, програмски цели на Единствена Македонија, бидејќи немаше храброст отворено да ги нападнеш и да искажеш несогласување со тие програмски цели ти го направи следново:
-го нападна Бачев (крадел, бил ваков, бил таков ... -се разбира ниту еден аргумент, за тоа и такви ситници нема потреба);
-искажа недоверба кон персоналните решенија, предлози и капацитет кои доаѓаат од таа партија;
итн
итн

Со оваа всушност само од себе се наметнува, дека сакаш и се обидуваш преку таквите конструкции да направиш замена на тези (па уште и мене ми лепиш етикети сум се повторувал и...) дека заради лошите кадрови не се во ред и програмските цели и затоа ЕМ не е трета опција!

Сега веќе и мигрантите ги внесе во разговорот, демек тие ќе им послужат на ЕМ како аргумент против Црпе и неговите, а не не, ќе рече Црпе сето тоа е во главите на оние во ЕМ на небањати и на само 75-80% Македонци, си измислуваат, а кога сето тоа ќе се реализира ќе дојдат овие од ДПсНЕ и ќе речат дека е тоа реалност и мора да се почитува реалноста!
Кој кого овде и за колку?
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.052
Поени од реакции
2.378
ДА! за првиот болд.

Пренесов, програмски цели на Единствена Македонија, бидејќи немаше храброст отворено да ги нападнеш и да искажеш несогласување со тие програмски цели ти го направи следново:
-го нападна Бачев (крадел, бил ваков, бил таков ... -се разбира ниту еден аргумент, за тоа и такви ситници нема потреба);
-искажа недоверба кон персоналните решенија, предлози и капацитет кои доаѓаат од таа партија;
итн
итн

Со оваа всушност само од себе се наметнува, дека сакаш и се обидуваш преку таквите конструкции да направиш замена на тези (па уште и мене ми лепиш етикети сум се повторувал и...) дека заради лошите кадрови не се во ред и програмските цели и затоа ЕМ не е трета опција!

Сега веќе и мигрантите ги внесе во разговорот, демек тие ќе им послужат на ЕМ како аргумент против Црпе и неговите, а не не, ќе рече Црпе сето тоа е во главите на оние во ЕМ на небањати и на само 75-80% Македонци, си измислуваат, а кога сето тоа ќе се реализира ќе дојдат овие од ДПсНЕ и ќе речат дека е тоа реалност и мора да се почитува реалноста!
Кој кого овде и за колку?
Кои програмски цели бре, во Македонија малите деца од 15 години не веруваат во програмски цели, ти пак ги верглаш ко расипано фичо, па уште да сум ги напаѓал ЕМ кој има членство колку што е бројна фамилијата на Јанко Бачев и на тие околу него. Преку сила 2.000 гласа тежи на политичкава сцена, така да не се битни за муабет а камоли за анализирање на нивните „програмски цели“.

Единствениот протест кој беше чисто Македонски, тој твојот Бачев проба да си го приватизира и го уништи со качувањето по тенковите, а тоа мене искрено, ми гледаше на одработување за оние против кои тој наводно се бори. Да го немаше требаше да го измислат, им дојде како кец на десетка.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.931
Поени од реакции
7.247
Кои програмски цели бре, во Македонија малите деца од 15 години не веруваат во програмски цели, ти пак ги верглаш ко расипано фичо, па уште да сум ги напаѓал ЕМ кој има членство колку што е бројна фамилијата на Јанко Бачев и на тие околу него. Преку сила 2.000 гласа тежи на политичкава сцена, така да не се битни за муабет а камоли за анализирање на нивните „програмски цели“.

Единствениот протест кој беше чисто Македонски, тој твојот Бачев проба да си го приватизира и го уништи со качувањето по тенковите, а тоа мене искрено, ми гледаше на одработување за оние против кои тој наводно се бори. Да го немаше требаше да го измислат, им дојде како кец на десетка.
Освен Бачев има и други кои работат турбо за растурање на било каква трета опција ;)

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.358
Кои програмски цели бре, во Македонија малите деца од 15 години не веруваат во програмски цели, ти пак ги верглаш ко расипано фичо, па уште да сум ги напаѓал ЕМ кој има членство колку што е бројна фамилијата на Јанко Бачев и на тие околу него. Преку сила 2.000 гласа тежи на политичкава сцена, така да не се битни за муабет а камоли за анализирање на нивните „програмски цели“.

Единствениот протест кој беше чисто Македонски, тој твојот Бачев проба да си го приватизира и го уништи со качувањето по тенковите, а тоа мене искрено, ми гледаше на одработување за оние против кои тој наводно се бори. Да го немаше требаше да го измислат, им дојде како кец на десетка.
Добро штом инсистираш на размена на ставови-размисли на такво високо ниво, се сложувам можеме и така.

Извини не знаев дека имаш само 15 години мислев дека си многу повозрасен.
Ова се твои ставови или ги копираш од повозрасните па овде пласираш?
Пушти го Бачев, тој не е поентата туку трета опција, тој само послужи за да се разоткрие таа фамозна трета опција која е само плагијат на големиве и да се уверат сите дека е само уште еден кој краде и лаже и рекетира во слободно време и не може да собере ниту 2000 гласа, срамота од човек.
И замисли тој уште и приватизира еден чист македонски протест и го уништи, мислам дека треба да се обвини за тероризам и да се осуди како терорист.
Се зборува дека бил човек на Црпе, другите велат дека бил на Црпе2 мислам дека работи и за двајцата а против Македонија се покажа на дело, излегува таму со некакви програмски цели со кои и деца од 15 години се мајтапат, кој денес живее и се храни со такви глупости, ова е време на реаљ пољитик.
Значи се согласуваме Бачев е терорист и веднаш во затвор, ај сега ќе збориме за Црпе или Црпе2, кој ти одговара повеќе шо мислиш кој одработува за Македонците?
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.052
Поени од реакции
2.378
Добро штом инсистираш на размена на ставови-размисли на такво високо ниво, се сложувам можеме и така.

Извини не знаев дека имаш само 15 години мислев дека си многу повозрасен.
Ова се твои ставови или ги копираш од повозрасните па овде пласираш?
Пушти го Бачев, тој не е поентата туку трета опција, тој само послужи за да се разоткрие таа фамозна трета опција која е само плагијат на големиве и да се уверат сите дека е само уште еден кој краде и лаже и рекетира во слободно време и не може да собере ниту 2000 гласа, срамота од човек.
И замисли тој уште и приватизира еден чист македонски протест и го уништи, мислам дека треба да се обвини за тероризам и да се осуди како терорист.
Се зборува дека бил човек на Црпе, другите велат дека бил на Црпе2 мислам дека работи и за двајцата а против Македонија се покажа на дело, излегува таму со некакви програмски цели со кои и деца од 15 години се мајтапат, кој денес живее и се храни со такви глупости, ова е време на реаљ пољитик.
Значи се согласуваме Бачев е терорист и веднаш во затвор, ај сега ќе збориме за Црпе или Црпе2, кој ти одговара повеќе шо мислиш кој одработува за Македонците?
Што да ти кажам, освен дека постов ти базди на глуп сарказам.

1. Никаде не реков дека Бачев е терорист. Тоа ти го велиш, а ако прочита тој тука како го нарекуваш, ќе јадиш заушки (пази, рицар е,меч носи)...

2. За тие што си ме прашал, одговорив во минатите постови, ако ги читаш ќе знаеш какви се моите ставови за сите политичари што продефилираа изминативе 30 години, ама упорно верглаш бе брат, фичо е, не пали. Јас сум ослободен од агенди, за разлика од тебе. Немам предрасуди, ниту афинитети кон некој. Си пишувам мои мислења, барем не сум стигнат на нивоУ да ми пишува мислења таква легенда која хода како Бачев Јанко...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.358
Што да ти кажам, освен дека постов ти базди на глуп сарказам.

1. Никаде не реков дека Бачев е терорист. Тоа ти го велиш, а ако прочита тој тука како го нарекуваш, ќе јадиш заушки (пази, рицар е,меч носи)...

2. За тие што си ме прашал, одговорив во минатите постови, ако ги читаш ќе знаеш какви се моите ставови за сите политичари што продефилираа изминативе 30 години, ама упорно верглаш бе брат, фичо е, не пали. Јас сум ослободен од агенди, за разлика од тебе. Немам предрасуди, ниту афинитети кон некој. Си пишувам мои мислења, барем не сум стигнат на нивоУ да ми пишува мислења таква легенда која хода како Бачев Јанко...
Ма знам дека си величина, затоа и ваква реторика користам, едноставно ти си многу високо од Бачев и такви како него велепредваници.
Тоа се исчитува од секој твој збор кој е длабоко обмислен и вреди, а не како нас обичните, “фичо“ технологија, заостанати во XX век уште се занимаваме со програмски цели!
Секако дека одговори, дури 3 пати повтори дека Бачев е криминалец и дека програмата не е важна туку проектот Северџистан, кој веќе не внесе во XXI век како еднакви со сите други.
Мислам дека е време некој на Црпе1,2 им предложи овие што со измама се претставуваат како некаква си трета опција да бидат забранети, не е доволно само да им се забрани пристап до медиумите ами целосно да бидат забранети, го реметат спокојството и мирот во Северџистан и на Северџаните.

Ако може за моите афинитети нешто повеќе, молам. Редно е да станам нешто друго доста бев комунист, демократ и демоНкрат време е за нешто ново!
 
На врв Bottom