Изгубено куче Скопје

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.986
После настанов да очекуваме потерници по уште избегани миленици.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.512
Поени од реакции
20.007
Ск Ивана ке наручи Флеш маску за Кунташе, да му се захфали заради лигавење на форум.


71eXblDIOPL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg


Шала на страну Флеш Гордон беше мноо интересан филм у детстфо. И саундтрак од Кфин газеше. :roker:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
992
Поени од реакции
3.985
Прегледај го приврзокот 372788

Какво само урбано настанче, на најурбаното место во Скопје после Дебар Маало, пред Школка. Очекувам главната награда да биде тротинет, за кучето обичен медал направен од еколошка хартија по советите на Грета Турнберг... Ќе има да се пие смутиња до повраќање, очекувам Инстаграм да падне неможејќи да ги додржи сите сториња на мамичките и татичките заедно со своите кученца. samo urbano lugjentscha
Screenshot_20230323_132110.jpg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.239
Поени од реакции
36.326
Што викате да се направи еден Кајгана собир баш кај Школка во Парк на 2ри Април недела, па одблизу да го проследиме овој настан уз пиво и некое мезе, каде што ќе можеме да се опуштиме во јадење гомна и исмевање на овој маскембал на миленици. Нормално при тоа да им се згади од нашето постоење на овие градски и урбани фацички кои ќе ги облекуваат нивните миленици во разни суперхерои, доктори, полицајци и пирати.

Ќе стискаме палци таму да биде присутен и Кунташе па да удриме и една групна фотографија со него. :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.604
Поени од реакции
79.904
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Кутрото куче Кунташе. Се изгубило Кунташе. Го нашле Кунташе.
Кунташе- тоа сме сите ние.
Нашите илузии нѐ водат на прошетки заврзани на јамки како што Кунташе го шетаат неговите неподносливо помпезни, упуфани еготрипови од хипстерски “родители“.
Можеби Кунташе е фиктивен лик, неговото бегство пардон, губење, и пронаоѓање е фиктивен настан да се прибере троа внимание на социјалните мрежи- единственото вистинито мало деталче со непобитно постоење е црвениот каиш околу вратот на кучето кое нам ни е претставено дека е Кунташе. Јамката е единствено реално нешто, кој ја држи и накаде нѐ водат- тоа е сѐ илузија.
Таа сликата од Кунташе покрај езеро со цигарче на ќош од устата и допола испиено пиво, тоа е реалност, тоа не е илузија- така би сакале сите ние, кулираме покрај езеро и го пуштаме светот да замине кајшто треба и кајшто заслужил:
“Македонско Радио, Прва Програма, вести: во возвратен нуклеарен удар на Русија врз Америка, ноќеска Вашингтон го погодија три нуклеарни проектили од коишто загинаа (вметни тука некоја одвратно баснословна бројка) луѓе“.
Кунташе покрај езеро (цитат на годината): “Ждрииииииг!“
Е таа слика е реалноста кон која сите ние би побегнале.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.987
Поени од реакции
39.591
И јас мислам дека Кунташаче не беше исчезнат, најверојатно целава работа беше псај оп да се одтргне вниманието од кајганџиите од реалните проблеми као војната во Украина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom