Извршител

Член од
26 октомври 2019
Мислења
15
Поени од реакции
5
Решението е доставено на 12.03.2007 година.
blagodaram
Автоматски споено мислење:

 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Mi stigna notarski platen nalog so rok na plakanje od 8 dena..sto ke se sluci dokolku ne platam za 8 dena? Vednas potoa davaat na izvrsitel ili vo sud
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.484
Поени од реакции
2.837
Mi stigna notarski platen nalog so rok na plakanje od 8 dena..sto ke se sluci dokolku ne platam za 8 dena? Vednas potoa davaat na izvrsitel ili vo sud
На извршител. Имаат рок од 10 години да го дадат налогот кај извршител, кога ке го дадат зависи од нив.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.025
Поени од реакции
4.736
Mi stigna notarski platen nalog so rok na plakanje od 8 dena..sto ke se sluci dokolku ne platam za 8 dena? Vednas potoa davaat na izvrsitel ili vo sud
Ако долгот е основан плати во рокот, ако е неоснован приговарај и докажувај се на суд.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
338
Поени од реакции
194
Даден сум на извршител на стопанска банка во 2014 годинс должам 18.000 денари,а бидна 38.000 денари.Пред 1 година прашав кај извршител и сега решив да отплаќам. Па ме интересира дали ми расте каматата бидејќи немав никаков прилив на пари. Дали од 38.000 илјади денари ми расте долгот со каматата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom