ИТ фирми и пракси во Скопје

Член од
3 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dechki znae nekoj nesto za praksata vo Asseco ??
Trae 1 mesec nekako malku za praksa sto mislite?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.793
Поени од реакции
6.317
Здраво, доколку некој има билокакви информации или искуство поврзано со фирмите CodeIT Solutions & Itgma, не би било на одмет да ги сподели (по можност да биде во најскоро време). Слободно исконтактирајте ме во иМбокс или тука :)
 
Член од
4 август 2012
Мислења
152
Поени од реакции
54
Имаат sign in bonus до 4000 евра ако се вработиш, баајѓи луѓе што ги знам заминаа таму.
А нова е фирмава? Не знаев за ова со бонусот, сега ќе се испотепаат кој попрво да се вработи таму. Ние џуниорите ќе си почекаме малце, а може и малце повеќе доколку фрчат препораки :place:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.077
Поени од реакции
48.558
А нова е фирмава? Не знаев за ова со бонусот, сега ќе се испотепаат кој попрво да се вработи таму. Ние џуниорите ќе си почекаме малце, а може и малце повеќе доколку фрчат препораки :place:
Од скоро се отвори тука, имаше и по медиуми за неа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.174
Поени од реакции
13.936
Имаш претстава во кој range им се платите?
Искрено не сум направил муабет со луѓево што заминаа таму, претпоставувам дека можно е 1500-2000 евра без проблем да извадиш ако имаш солидно искуство
 
Член од
8 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Да не бил некој во Accent на тестирање за пракса?
Кажаа дека првиот тест бил одговарање на прашања за технологиите кои се наведени во огласот, ако има некој искуство, може да сподели што и како содржи тестот :)

Еве го огласот https://www.instagram.com/p/CP0f5xQlynO/
 
Член од
22 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
3
Гледам дека Keitaro, Slice и ProtonMail имаат објавено огласи за повеќе позиции. Вреди ли да се аплицира во фирмиве? Некој да сподели искуство/информации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom