Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.672
Не дека не сакаат ама ако мораат да изберат помеѓу убав и богат, 90% би избрале богат за нешто долгорочно

Има една изрека на англиски што е многу точна
"Women don't care about your struggles. They wait at the finish line and pick the winners."
Момаков не беше ниту богат ниту познат, па пак го сакаа, затоа што изгледа како што изгледа.
Не дека и ти ова што го кажа не е точно.

Јас мислев на она класичното. Ако е грд и неатрактивен тогаш е страшен, incel, creep. Ама ако изгледа како овај Џереми и ланец ќе скинат само да се изебат со него, небитно дали убил 2, 5, 10 жени или пак претепал деца.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.427
Поени од реакции
40.267
Жените се палат на тие работи како криминал и убиства. Имам читано дека сериските убијци добиваат еден куп писма од обожавателки. Некои дури се мажат за нив. До сега немам прочитано некој маж да го прави истото.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.672
Жените се палат на тие работи како криминал и убиства. Имам читано дека сериските убијци добиваат еден куп писма од обожавателки. Некои дури се мажат за нив. До сега немам прочитано некој маж да го прави истото.
Си прочитал дека добар процент од нив имаат rape фантазии?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.479
Поени од реакции
5.980
Жените се палат на тие работи како криминал и убиства. Имам читано дека сериските убијци добиваат еден куп писма од обожавателки. Некои дури се мажат за нив. До сега немам прочитано некој маж да го прави истото.
Некаде прочитав дека 91% од сериски убици се мажи...

Си прочитал дека добар процент од нив имаат rape фантазии?
Тоа е точно, но постои еволуциска причина за тоа, сепак тоа е сеуште големо табу.

Инаку ако некој е добар карактер или поседува извесни квалитети тоа не значи дека не е досаден на смрт така да ниту една жена не е должна да се впушти во сексуална и емотивна врска само што некој е добар. Значи мора да има некаков душевен пулс, нешто од нешто. Или барем допаѓање. Жена на која некој и се допаѓа е спремна да премине преку многу ствари и прогледа низ прсти, тоа зависи од физички изглед и она што се нарекува харизма.

Обично жените кои остануваат со тинејџерски мајндсет како возрасни се оние кои ги привлекуваат т.н. лоши момци. Но тоа се помал процент од жените и од такви треба да се биде настрана.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom