Заљубени во малолетно лице ....

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Има еден куп , буквално еден куп парови каде што разликата е 5-6-7 години , а девојката во случајот е малолетна. Да беше некоја разлика од 20 години и јас строго ќе осудев , али во случајот е смешно.

Споредбата со крадење ти е смешна.
Знаеш колку е казна ако те осудат за силување малолетно лице?

Секако дека муабетов нема врска со челнот и случајот за кој зборуваме но не генерализирајте дека ако некој е*е друг нема шански да нае*е ? Се е индивидуално а се надевам во случајов се ќе е во ред и љубовта ќе им трае но сепак има едно АКО...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не е проблемот во разликата во годините. Зошто не сфатите. Што мислите законот е поставен за да му се комплицира животот на форумскиот лик?

Како прво не ја посматрам сексуално, туку имам сериозни намери со неа за сериозна врска, дури и воопшто не би ја убедувал на секс доколку несака. А и сам незнам колку е паметно секс со малолетник од разбирливи причини.
Иако има 16, изгледа многу позрело и позрело се однесува како да има барем 20. Од друга страна нема да и бидам прв дечко. Имала врска со 2 и пол години постар кога имала 15, а и тој бил полнолетен со таа разлика што станал полнолетен дури биле в
о врска што значи дека кога се фатиле имал 17. Више ги поминала тие детски болести со долги и пропаднати врски и мислам дека е зрела иако е мала. А што побогу би правел со 16 годишна, веројатно што и досега. Се дружиме извесно време и баш ни е интересно и убаво кога сме заедно...
Мислиш ги има пораснато потребните делови од телото???
Ај кажи ми како тоа се однесува како 20 годишна? Се облекува провокативно, носи 15ка штикли, пие алкохол, излегува на места каде што одат повозрасни и се однесува како распуштеница? Тоа ја прави да изгледа 20 годишна?
Како ли би се одвивал еден разговор, побогу!!
Таа: Лелеееееее ме испраша Хемија денес, ништо не знаев, труп! Ми пиша единица!
Ти: Леле мала, ама слатко газе имаш
Таа: Аххххххххх, колку сум јас зрела сега
Ти: Аххххххххх, колку си зрела сега....
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Слободумните кои не сакаат да судат никого за изборите дадени по слободна волја и не се слободумни.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mene mi se desi da se zaljubim u maloletna osoba :/ Ona 15 ja 17 :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.562
Знаеш колку е казна ако те осудат за силување малолетно лице?

Секако дека муабетов нема врска со челнот и случајот за кој зборуваме но не генерализирајте дека ако некој е*е друг нема шански да нае*е ? Се е индивидуално а се надевам во случајов се ќе е во ред и љубовта ќе им трае но сепак има едно АКО...
Како од лубовна сторија стигнавме до осуда за силување малолетно лице? Од каде таа параноја дека ќе те мести за силување? Дали мислиш дека доволно е да пријавиш силување и да те затворат одма? Има еден куп медицински и психолошки тестови кои ќе и ги направат на типката за да дознаат дали е точно тврдењето. Не е се црно и бело.

16 годишно девојче ќе пукне како водењак во 9ти месец кога ќе ја притиснат стручни лица.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Кај нас е забранет секс со малолетник кој нема наполнето 14 години и се казнува со минимум 8 години затвор....
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Od ovoj sto se zaljubil u maloletna vie odma go napraevte pedofil. Mislim Seriozno? Moze da ja saka,i ona nego. I ona ustvari koga ke napravi 18 mozat da pocnat so poseriozni raboti. A do togas idenje zaedno :)
 
Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
Не е проблемот во разликата во годините. Зошто не сфатите. Што мислите законот е поставен за да му се комплицира животот на форумскиот лик?


Мислиш ги има пораснато потребните делови од телото???
Ај кажи ми како тоа се однесува како 20 годишна? Се облекува провокативно, носи 15ка штикли, пие алкохол, излегува на места каде што одат повозрасни и се однесува како распуштеница? Тоа ја прави да изгледа 20 годишна?
Како ли би се одвивал еден разговор, побогу!!
Таа: Лелеееееее ме испраша Хемија денес, ништо не знаев, труп! Ми пиша единица!
Ти: Леле мала, ама слатко газе имаш
Таа: Аххххххххх, колку сум јас зрела сега
Ти: Аххххххххх, колку си зрела сега....
Значи за тебе просечна 20 годишна девојка е курва !!! Според описот твој. Значи 20 годишна девојка немора да биде пијаница и да се облекува така.
Девојчево за коешто зборувам е сосема нормално, зрело размислува, нема детски памет како некои нејзини другарки. Многу е поинаква од нив. Јас сум од помал град кадешто нема преголема возрасна ограниченост на места за излегување. Излегуваат од 15 - 25 години на исто место.
Како би се одвивал еден разговор ? Кога знаат некои парови и по 3 часа да разговараат на телефон за смешни и глупави ствари, зошто јас не би ја сослушал како она поминала у школо ???
Премногу ги генерализираш работите.. Не сфаќаш дека има разлика од личност до личност и несмееш сите да ги ставиш на исто ниво !!! Јас не сум некој што завршил со учење пред 10 години па да ми биде глупава ствар да слушам за тоа. А уствари кој е тој пар што зборува за школо кога е заедно ??? Две бубалици веројатно :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Кога би имал 33 тогаш разбирам дека тоа е болесно. Имам само 23 и кога сме еден покрај друг воопшто не се примеќа огромна разлика ниту во години, ниту во однесување.
Па зашто тогаш си ги прашувал тие околу тебе, а и овде на форумов, за мислење?
За откако ќе си го кажеме мислењето да ни посочиш дека сме заостанати?

Не си единствен, далеку од тоа. Моја генерација си ко што гледам, а познавам доста од моја генерација што одат со 16, 17 годишни. Али јас не мислам дека тоа е ок. Не ради закон или други правни глупости, ами тоа што едноставно не можам да ги спојам интересите и нивните размислувања ко едно. Таа на 16 мисли едно, има одредена цел, на 19 ќе има друга, а на 22 ќе има сосема трета, зашто едноставно со тек на време се менуваш. Ти сигурно не си бил ко сега што си на 16 години, мислам со тоа размислување.

Али ако ти мислиш дека немате некои разлики ко демек, кои ваљда си свесен дека после некое време излегуваат на виделина, тогаш терај си.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Значи за тебе просечна 20 годишна девојка е курва !!! Според описот твој. Значи 20 годишна девојка немора да биде пијаница и да се облекува така.
Девојчево за коешто зборувам е сосема нормално, зрело размислува, нема детски памет како некои нејзини другарки. Многу е поинаква од нив. Јас сум од помал град кадешто нема преголема возрасна ограниченост на места за излегување. Излегуваат од 15 - 25 години на исто место.
Како би се одвивал еден разговор ? Кога знаат некои парови и по 3 часа да разговараат на телефон за смешни и глупави ствари, зошто јас не би ја сослушал како она поминала у школо ???
Премногу ги генерализираш работите.. Не сфаќаш дека има разлика од личност до личност и несмееш сите да ги ставиш на исто ниво !!! Јас не сум некој што завршил со учење пред 10 години па да ми биде глупава ствар да слушам за тоа. А уствари кој е тој пар што зборува за школо кога е заедно ??? Две бубалици веројатно :D
OMG boy you are so lost
Се обидов да ти објаснам некои работи но ти очигледно не сфаќаш. Отидов на карта, немате ништо заедничко, живее во свет различен од твојот, не си одговарате, со цел да размислиш малце што правиш. Но очигледно тоа е погрешен пристап.
Не ги генерализирам работите, само те прашав со што заклучи дека се однесува позрело?
И супер штом живеете во помал град. Никогаш нема да можеш да излезеш со неа, зошто е против закон.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Малце претеравте и вие, уште на 14 лом се прават непа оваа 16 има.
Инаку овој шо работи во кладилница има 22 година а со таа неговата што оди има 16 години и ич кур не го боли, ама озбилни се повеќе од една година се заедно, најсериозно ова не трескам глупости пред некој месец баш правевме муабет годишница ќе правеле.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
А бе какви се тие глупости дека е против закон? Јас колку што знам забрането е секс со малолетни лица до 14 години. Баш ме интересира тој дел каде пишува дека е забрането со малолетни до 18 години. Па овде се прават сите како прв пат дечко/девојка да фатиле на 18? Како е нормално врсници да бидат во врска на 14-15-16? Овде не работи за драстична разлика во години ниту пак постои некоја огромна разлика за интереси и муабети. Дечкото сам кажа дека не е заинтересиран само за секс.
Дечко од мене имаш амин. Ако си имате муабет и хемија go for it...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.587
Поени од реакции
2.184
Гледам многу се фаќате дека е против законот а таа пред законот не се води како малолетно лице туку како постар малолетник.
Се додека самата не обвини дека била присилена/силувана како и секоја полнолетна жена, дечково пред законот е чист. Да беше под 16 години, ќе беше друга приказнава.

Ај сеа продолжете :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Љубав спаја, Љубав раздваја.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Малце претеравте и вие, уште на 14 лом се прават непа оваа 16 има.
Инаку овој шо работи во кладилница има 22 година а со таа неговата што оди има 16 години и ич кур не го боли, ама озбилни се повеќе од една година се заедно, најсериозно ова не трескам глупости пред некој месец баш правевме муабет годишница ќе правеле.
Значи не е работата дали се ебат или не, на 12-13-14 години. Работата е што малолетните лица се сметаат за лесно манипулативни личности и за личности кои потпаѓаат под влијание полесно. Затоа е и законот, аман ...
Јас не велам дека не се сакаат или слично, и дека ќе ја чека типот дур стане 18 (само не знам зошто ако е спремен уште сега да и го зацрта животот, зошто би чекал до 18 дур и го стави) единствено велам дека девојката е дете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom