Зајче како миленик

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.082
Поени од реакции
164.620
Дали може лесно да се научат на хигиенски навики?
Каде би можело да се најде убаво зајаче?

Одамна имам ќејф да чувам зајак. Не сум чувал до сега.

Исто така имам и многу кабли низ дома, дали би ги гризал?
Секако дека има опасност да се изгризани, мене каблите ми се тргнати на страна и изолирани да не може да ги гризне. Без разлика какво милениче и да чуваш, прво домот треба да го оспособиш, исто како со дете што проодува.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
5.807
Поени од реакции
4.544
Претежно гризаат дрвени предмети како и текстил (јамболии, ќебиња, облека...) а пластични и гумени предмети не сум приметил такво нешто до сега !
Вчера на јамболијата еден зајак ми направи дупка од 5-6 цм за десетина секунди, имаат голема способност за гризење, а ако ги пуштиш надвор на земја можат и големи дупки да откопаат за кратко време ... брзината, гризењето и копањето им се главни адути, а имаат и способност за брзо размножување !

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.394
Поени од реакции
2.488
Каде може да се најде убави зајчиња?
Знаете некој што си продава приватно освен петшоповите?

Член од
5 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Кога ќе си најдат уште едно после оди тргни ги од таму.
Јас на различни места го пренесував кафезот и кај тебе на ептен лошо место и кафезот не можеш да го ставиш на креветот.
Забрани го пристапот до креветот и ќе видиш како ќе реагира.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Еве по година дена од ова, фала за советот успеа во тој момент :) Среќа во моментот го однесов на ненормален ветеринар, па кокошката не знаеше да му го погоди полот, машко бил цело време. На истата тема да се најдам овде - топла препорака за Анимал Медика во Тафталиџе за зајци - како луѓе не добиваме третман ко што мојот зајак добива таму. А има многу ненормални што се самопрогласуваат за способни за работа со глодари.

На врв Bottom