Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 јануари 2017
Мислења
11
Поени од реакции
5
Не работам, легитимна е страната, за повеке инфо клик тука.
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
65
Поени од реакции
62
Humanatic за оние со добар слух и англиски.
- 10$ min. payout
- Payout trough PayPal
Бараат да се логираш со Пај Пал сметка, мене ми е тоа сумљиво, да не ја злоупотребат Пејпал сметката да ти ја испразнат линкуваната картица на Пејпал?
 
Член од
25 јануари 2017
Мислења
11
Поени од реакции
5
Каде виде да ти бараат пасворд од твојата пејпал сметка?
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
65
Поени од реакции
62
Каде виде да ти бараат пасворд од твојата пејпал сметка?
Автоматски те префрлува да се логираш на Пејпал.
Имам комшија кој знае како да ти стави пост на фејсбук и ако кликнеш на постот ти вика настана гршка логирајте се повторно и откако ке ги напишеш твоите усернаме и пасворд него му стигаат како порака на е-маил адреса.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
2.186
Ај да прашам.
Напрајв профил на упворк, уште не ми е среден целосно
1.неам платежен метод
2.неам портфолио
Во тек бев да го направам тоа и ми пиша една компанија од UAE за ремоте работа. Значи ми пишаа само да им доставам предлог (не ме вработија)
1591124320690.png
Е сеа незнам колку е ова веродостојно. Како да проверам дали е?
Се работи за комплексна работа шо бара лиценциран софтвер од моја страна. Нормално дека неам, ама затоа иам пиратерија во виртуелка, ама ова не ме секира туку колку тоа колку да им понудам цена за час. Се работи за помалку од 10часа неделно. Реално не би одел под 30долари саат.
Има некој начин да се осигурам дека нема да бидам заебан на крај? Да им предложам исплата неделно?

-------------------
Друго прашање. Пошто сум лоциран во Холандија и да го работам ова овде ќе треба да бидам регистриран како freelacer ZZP и со своја компанија, 300 глупости со кои несакам да се замарам. Сакам да работам и да ги пријавам Македонска банкарска сметка парите да стасуваат во Македонија. Таму би платил данок од 10%. Дали тоа е комплицирана процедура? Дали треба да бидам регистриран како човек фирма за ова или само данок плаќам? Дали само еднашка се плаќа данок со годишната даночна пријава? Не сум одрегистран од адреса во Македонија ама сепак незнам колку е ова легално или нелегално.
 
Член од
15 август 2016
Мислења
65
Поени од реакции
32
https://GramFree.world/?r=1449585
Polesna rabota od ovaa nema se raboti po 15 minuti na den se gledaat od 5 do 10 videa i se potvrduvaat smart kontrakti so sekoe nadminuvajne na level dobivate pogolema zarabotka mnogu e bitno da go nadminete vtoriot level za pogolema zarabotka
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
105
Поени од реакции
34
Член од
7 август 2012
Мислења
172
Поени од реакции
11
Zdravo prijareli. Mi ja preporacaa stranata LoanTech dali ima nekoj iskustvo?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
121
Поени од реакции
63
Дечки да ве прашам оваа странава MayaClix дали некој ја користи сеуште и дали воопшто се прават пари или е измама?
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Дечки да ве прашам оваа странава MayaClix дали некој ја користи сеуште и дали воопшто се прават пари или е измама?
Zdravo i mene me interesira istot prasanje jas se najaviv pred 5 dena aktiven sum samo jas ova go svacam kako multi level sto povece luge rabotaat toa se posigurni referalite da ti nosat pari, i najbitna stvar e direknite referali zosto ako ti se aktivni sekoj den ti nosat pari. A za ubava zarabotka se razbira treba vreme i pari. Ako nekoj ima pogolemo iskustvo neka pise.
A ako nekoj saka da se najavi moj link e
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
745
Поени од реакции
314
Zdravo i mene me interesira istot prasanje jas se najaviv pred 5 dena aktiven sum samo jas ova go svacam kako multi level sto povece luge rabotaat toa se posigurni referalite da ti nosat pari, i najbitna stvar e direknite referali zosto ako ti se aktivni sekoj den ti nosat pari. A za ubava zarabotka se razbira treba vreme i pari. Ako nekoj ima pogolemo iskustvo neka pise.
A ako nekoj saka da se najavi moj link e
Лето.
Сонце пече.
40+ степени целзиусови.
Вие аргати, на нива. Копате.
Сенка никаде наоколу.

На крајот на денот... газдата можеби ќе Ви плати.
А, можеби и нема.

Таква Ви е таа работа со кликањето.

А, Вас, ако Ви е толку мерак - "копајте".
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
408
Поени од реакции
237
Абе дечки, каснете „само“ неколку години со овие PTC страниве.
Тоа беше популарно околу 2012-2015-та, кога стварно имаше огромен број на слични страни и колку толку се вадеше некоја паричка (живели Нетелер у тоа време).
Сега веќе е касно и пропала работа тоа. Не си губете време особено кога не сте 100% дека ќе ве исплатат.

неколку сајтови од кои јас лично успеав да извадам пари во тоа време (со инвестирање секако, во реферали):
- Neobux, Probux, ZapBux, ClixSense, PaidVerts и уште некоја веројатно.
Денес, 2020-та, сите овие се или затворени или пропаднати и не исплаќаат воопшто.
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Абе дечки, каснете „само“ неколку години со овие PTC страниве.
Тоа беше популарно околу 2012-2015-та, кога стварно имаше огромен број на слични страни и колку толку се вадеше некоја паричка (живели Нетелер у тоа време).
Сега веќе е касно и пропала работа тоа. Не си губете време особено кога не сте 100% дека ќе ве исплатат.

неколку сајтови од кои јас лично успеав да извадам пари во тоа време (со инвестирање секако, во реферали):
- Neobux, Probux, ZapBux, ClixSense, PaidVerts и уште некоја веројатно.
Денес, 2020-та, сите овие се или затворени или пропаднати и не исплаќаат воопшто.
Pa nebidite sebicni daj kazite sto e vo trend sega za rabota pa i nie da zarabotime.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
52
Поени од реакции
9
Pa nebidite sebicni daj kazite sto e vo trend sega za rabota pa i nie da zarabotime.
Искористи некоја вештина што ја поседуваш на upwork ili fivver. Сигурно можеш нешто да понудиш, дали преводи, пишување и многу други работи..
 
На врв Bottom