Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
http://www.clixfromhome.net/?ref=sterjovski
imate 20 reklami za klikanje ne bara nadogradba za vadenje pari zarabotka 1 dolar dnevno zaedno so bux bonus
ovoj sajt mi e mn sumnjiv...[DOUBLEPOST=1418513927][/DOUBLEPOST]
Tie miljite najdobro se zarabotuvaat od sekoj nov clen sto e pod vas..mislam ne bukvalno, tuku kako referal:)[DOUBLEPOST=1418430233][/DOUBLEPOST]http://prod.trendemon.com/ts/registration/step/oDz3rhW4qT
Samo naravete si profil i povrzete go na vasiot fb profil..se raboti za reklamna kampanja za konditorski proizvodi od renomirani proizvoditeli. Prvo ke vi dade link od cokoladici koj treba samo da go zalepite na zid a potoa so sekoj klik na fbprijateli vasata smetka se zgolemuva..na pr. so 15 otvaranja na linkot od fb prijatelite se pravi 1 evro..rabota bez maka.Acountot moze da se povrze na paypal. Inace postojat grupicii clenovi redovno ke klikaat na linkot, pokraj drugite fb prijateli.Srekna zarabotka
Acountot treba da go povrzete so facebook profilot!!!
Kampanjata so Wellbe cokoladcinjata zavrsi , se ceka nova..[DOUBLEPOST=1418514962][/DOUBLEPOST]http://www.silver-clix.com/?ref=saska88
Stranata dava 0,15 na den i brzo se klika, recept za uspeh.
 
Последно уредено:

dojcino

Premier Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
25 септември 2011
Мислења
113
Поени од реакции
21
Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
Osobenobuxbery isplaca, ama 4 $ mozes da soberes za pola godina i toa e znak prasanje..;)[DOUBLEPOST=1418606963][/DOUBLEPOST]
a digadz samo sto pocna so rabota..nova strana elitna da proglasi moze samo policaec :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
upload_2014-12-15_15-49-9.png

Имам паб поени оти не ми дава некои поголеми реклами туку пак ги дава тие од 0.005 и 0.002....дневно ми дава само една рекламата од вложени средства пр. 29 $= 0.29 и на воа кратат =0.27 ???малце инфо (како за една недела ќе ми ги врати вложените пари и плус профитот кога ми стигнуваат мали реклами )
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
kolku se zarabotuva dnevno
0.05$ (2.5мкд) и тоа во најдобар случај !!!

© 2014 SparklingClix.com. All rights reserved. Design by 33brushes.com. Powered by EvolutionScript Version 5.1
Аман бе шашкице а.к.а. Кралу Александаре.. жити Бога ПРЕСТАНИ со мизерниве 2cents ПТЦ страни да рекламираш..

Ако сака некој да праве пара (за која однапред кажувам дека треба мал влог) регистрирајте си се на MyTrafficValue И СВИРКАЈТЕ си !
И да, знам дека веќе сите „активни“ членови на темава се имат регистрирано и прават пари, ама наместо да ги лажеш со овие ефтини и мизерни ПТЦ страни.. боље фокусирај се да најдеш реферали за MTV/PV и од таму ќе правеш пара.. а не да ги лажеш тука за 5 цента...
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
37
Поени од реакции
1
0.05$ (2.5мкд) и тоа во најдобар случај !!!



Аман бе шашкице а.к.а. Кралу Александаре.. жити Бога ПРЕСТАНИ со мизерниве 2cents ПТЦ страни да рекламираш..

Ако сака некој да праве пара (за која однапред кажувам дека треба мал влог) регистрирајте си се на MyTrafficValue И СВИРКАЈТЕ си !
И да, знам дека веќе сите „активни“ членови на темава се имат регистрирано и прават пари, ама наместо да ги лажеш со овие ефтини и мизерни ПТЦ страни.. боље фокусирај се да најдеш реферали за MTV/PV и од таму ќе правеш пара.. а не да ги лажеш тука за 5 цента...
Ovde deka toj sto laze edino si ti, fukaro ..ne moze site da ,prave pari, na trafic value.a ti pravese pari i na buxwon..,,praves,, uste pari tamu ? A moze i na exellent bu da pravat 5 doalri an den :) pa neka pravi koj saka na kraj ke ostane so 0 isplateni.[DOUBLEPOST=1418691297][/DOUBLEPOST]
kolku se zarabotuva dnevno
prosekot e 0,13(moze da varira no ne znacitelno)..sto e odlicno za top ptc :)
Drugite renomirani strani imaat mn pomal prosek , od 0,03 do 0,07
 
Последно уредено:

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Газдата на mousebux е заглавен до гуша во долгови, 7000 и нешто долари чекаат да бидат пратени до членовите (кои побарале исплата) па сега од истите бара КОЈ МОЖЕ да ги инвестира парите во реклами или реферали за да може да почне да исплаќа. Провери го форумот, се ќе ти стане јасно :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Гледам,овде се мачите да најдите некој сајт кој што редовно исплаќа,па еве мој предлог,еве сајт што исплаќа и тоа со години.
http://bit.ly/1zkg6qr
Се работи за trafficexchange сајт,којшто исплаќа со години.Ова е мојата последна исплата,па сега кој сака нека проба.Инаку го користев овај сајт истотака да соберам реферијали,и,изгледа успева,го промовирате својот сајт со кредитите што ги заработувате со сурфање.Па сега,кој сака нека проба.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom