Замунда.мк! :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
Благодарам за појаснувањата Димз. Уште ме интересира зошто после одредена неактивност на сајтот на замунда, при освежување на страната како да не сум се логирал...нешто не е в ред како јас се логирам или така е подесено од кај вас (ако може да се подеси, поим немам :))? Ме откачува па морам пак да се логирам.
И (пошто не сум запознат со функционирањето на овие паблик и прајват тракери) дали има врска ако не сум логиран, а сакам да симнувам преку вашите торенти? Пример уторентот ми симнува некој филм од торент симнат од замунда.мк, во меѓувреме во фирефокс се одлогирам од замунда.мк...дали уторент ќе продолжи да го симиња филмот?
НП :) . Епа вака. Ние пробуваме да го поправиме тоа, т.е. пред логирање да има копче „остани логиран“, но филип, кодерот на замунда, рече дека му требало пристап до нешто што може само официјално лице од ухост да му го дозволи. И сеа незнам до кај се стигнати со муабетите за тоа, ама би требало да биде во скоро време добрено и да ја поправиме и таа грешка т.е. недостаток. И мене многу ме нервира тоа хД..

За другото, Паблик или јавен тракер е тракер на кој не е задолжителна регистрација за да можеш да симнуваш содржини, како што е на заундаМК. Затоа и замундаМК е првиот Јавен тракер во Македонија. Додека приватен тракер е тракер на кој мораш да се регистрираш за да имаш пристап до торентите, и ти се брои ратио. Таков тракер ти е на пример Замунда.нет, нашиот Тракер-МК и многу други.

Во примерот што ти го даде, ти на пример почнеш да симнуваш торент од замундаМК и го ја изгаснеш мозилата, се одлогираш од замундаМК или нешто слично, торентот ке продолжи да си се симнува, без разлика на тие работи, затоа што користи друг протокол, кој нема поврзаност со мозилата :))

Ако имаш уште прашања, повели. Секогаш сум тука за дискусија :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
НП :) . Епа вака. Ние пробуваме да го поправиме тоа, т.е. пред логирање да има копче „остани логиран“, но филип, кодерот на замунда, рече дека му требало пристап до нешто што може само официјално лице од ухост да му го дозволи. И сеа незнам до кај се стигнати со муабетите за тоа, ама би требало да биде во скоро време добрено и да ја поправиме и таа грешка т.е. недостаток. И мене многу ме нервира тоа хД..
Благодарам. Инаку повторно логирање лично и не ми е нешто проблем. Сега засега толку со прашањата, да не одземам простор и време џабе (y)
 
D

D_NazGUL

Гостин
не ми е јасно зашто толку брзо на качен торент ми пишува дека нема сидери а кај мене уторентот е уклучен и си сидува?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
Затоа што некој тракери од торентот не се исправни и не ги прикажува на страната :) Ако е само тракерот на замунда, тогаш ке ги покаже :))
 
D

D_NazGUL

Гостин
Затоа што некој тракери од торентот не се исправни и не ги прикажува на страната :) Ако е само тракерот на замунда, тогаш ке ги покаже :))
Само на замунда е тракерот, стои некои пола саат и после оп нема сидови
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
Само на замунда е тракерот, стои некои пола саат и после оп нема сидови
Епа брат таков е македонскиот менталитет. Симни и гаси торентот. Немој случајно да си дал некој мегабајт аплоуд. хД . За кој торент ти треба сид ?
 
D

D_NazGUL

Гостин
Епа брат таков е македонскиот менталитет. Симни и гаси торентот. Немој случајно да си дал некој мегабајт аплоуд. хД . За кој торент ти треба сид ?
Мајсторе мои се торентите јас ги аплоудував на замунда! Цело време ми е упален уторентот а на замунда вели нема сидери.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Најпрвин да ви кажам секоја чест дечки за ова што го направивте и време беше да има некој Македонски сајт како замунда но едно нешто што приметив дека нема search сакав нешто да симнам еден филм па треба да го барам мислам ако можете тоа да го додате би било супер и како да ставам некое цд транс, имам доста дома па сакам да ги споделам :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Најпрвин да ви кажам секоја чест дечки за ова што го направивте и време беше да има некој Македонски сајт како замунда но едно нешто што приметив дека нема search сакав нешто да симнам еден филм па треба да го барам мислам ако можете тоа да го додате би било супер и како да ставам некое цд транс, имам доста дома па сакам да ги споделам :)
Има SEARCH, горе-десно на сајтот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ова што ќе го кажам можеби е лудост ама јас сепак се сомневам. Имам јузер и на замунда.нет и на замунда.мк со исти јузер и пасс.
На замунда.нет спуштив еден филм и сакав да направам добро ратио (инаку јузерот ми е нов). Се одеше нормално.... Над 1 го направив ратиото и само 1 торрент имам спуштено/сидам. Меѓутоа од кога станав член на замунда.мк која не ја користам гледам на замунда.нет ратиото ми е катастрофа. Секој саат даунлоадираните ГБ се зголемуваат. Муабетот ми е се сомневам дека некој од админите или кој бил кој има пристап на податоците на корисниците на замунда.мк ми ги има украдено и ги користи за замунда.нет (имам исту јузер и пасс на двата). Ако навистина е така немам збор.
Не е до дечките од сајтот.
Мислам дека имаш проблем во торент клиентот.
Ако користиш uTorrent(или што и да користиш), оди во Options-Preferences-BitTorrent:
1. Тука треба да ти бидат штиклирани: Enable Local Peer Discovery, Enable Bandwdith Management, Ask tracker for scrape information, allow incoming legacy connections.

Мислам дека беа вака, ако некој знае за сигурно нека ме исправи, можно е да не е ова, но има шанси и да е, во секој случај провери си го.

Иначе сега ја отварам прв пат страната, на прв поглед ми се допаѓа. За аплоудирање на торенти имат некои посебни правила/информации??
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
А супер ќе биде ја мислам посебно гледам за игриве скоро сите работат, секоја чест дечки си праам јузер одма :D(y)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Фала ти :) Иначе единствено FIFA-та 2012ка може да заебава , има известување од RELOADED дека не работи на сите машини , односно кракот не го напраиле да работи на сите архитектури. А PES-от е испробан.

Иначе , кога ќе си напраиш јузер , посети го и форумот и логирај се со истото акаунтче :) Сакаме да го разработиме форумот , ама нема нешто многу заинтересираност , членовите поише сакаат да дремат на чет , на форумот еднаш се логираат и толку >)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
и шо ке биде ако ве пријави некој?
пошо глеам доле пише
Ниту еден фајл од сите кои што се прикажани на замунда.мк не е хостиран на нашите сервери. Линковите се обезбедени од корисниците на замунда.мк. Администраторот на овој сајт не е одговорен за изјавите или постапките на корисниците.
Пример ете некој ке земе за сериозно ке си ја свате работата... ке става и сидери и се и шо ако вее пријаве некој шо ке биде? после да не оде се џабе

иначе неам лош коментар се е супер особено дизајнот ми се свиѓа многу пошо е прегледен многу
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom