Заедничко возење тури - договарајте се тука

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Дали има вело група за возење во Куманово ?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.417
Поени од реакции
1.916

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.417
Поени од реакции
1.916
Нова година, нова тркачка сезона. :) На 1 Април во Куманово, почнува шампионатот во "cross country" за 2018 година. Секој може да се испроба на патеката, само треба да има желба, кацига и се разбира технички добар планински велосипед.
Еве го настанот на фејсбук, па се гледаме.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Утре идеално време за возење. Кој сака да му ја извадам душата и да пукнеме 50-100 км, нека крене рака :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Абе што уцвикавте сите? :)
Денешната тура: Скопје - Радуша - Јегуновце - Сиричино - Желино - Групчин - Скопје (80 километри).

34A5A0BB-EBAB-4BC9-B559-666545FBEDC9.jpeg

2016A449-2AEB-4B21-B4C8-BAA666850233.jpeg

На кој му се вози нареден викенд нека крене рака :)
 
R

red.devil

Гостин
Долги ви се релациите а јас имам МТБ, така да ако планирате нешто пократко, до 25-30 км може и јас да дојдам.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.294
Поени од реакции
28.928
Некој расположен за вожња утре после 5? Нешто кратко, може до Средно-Пантелеј :)
 
R

red.devil

Гостин
Јас идам, ако е пократка рута.
Ако не, ќе возам до Водно, па кој е за нека повели. :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.294
Поени од реакции
28.928
Има некој за возење утре?
Планирам околу 10 да тргнам, ако успеам - до врв :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Има доволно време до наредна недела да се организираме за заедничка тура, а и времево ќе се оправи (ваљда). Кој е за заедничко возење?
 
На врв Bottom