Заварувачи - како до работа надвор од Македонија со македонски пасош?

Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Поентата на outsourcing не да се плаќаат истите пари како во матичната земја, туку да се плаќа и 10 пати помалку. Во ова има добивка ако отвориш компанија за тоа и фатиш добри проекти.
Ја работам аутсорсин за фирма со дупло поголема плата од македонската, моментално.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Ја работам аутсорсин за фирма со дупло поголема плата од македонската, моментално.
Па тоа е целта плажаат повеќе од стандардната но помалу од државата во која што се регистрирани. Досега сум работел во 3 компании кој се на истиот принцип. Плаќаат 1000 па и 2000 евра затоа што америка или швајцарија итиот ги кошта 5000-6000.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Па тоа е целта плажаат повеќе од стандардната но помалу од државата во која што се регистрирани. Досега сум работел во 3 компании кој се на истиот принцип. Плаќаат 1000 па и 2000 евра затоа што америка или швајцарија итиот ги кошта 5000-6000.
И многу што мислат, еј работиш од дома куровми, сакам да кажам дека работното време е тоа и + од дома си многу по продуктивен него во канцеларија, зашто уствари и нема што друго да правиш ... а за аутсорсинг единствен минус е тоа што си оданочен, другото е се во ред.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Ima li nekoj soznanie dali sertifikative od jug se priznati nadvor i kako bi mozelo toa da se proveri?
jas so sigurnost ne moam da ti tvrdam ama znam luge koi trebase da apliciraat za kanada dobija dopis od kanada deka jug e ovlasten da izdava sertifikati i nadvor od mk vazat.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
30
Поени од реакции
40
Kade moze da se najde vo Makedonijava zica za zavaruvanje so fluks (E71T-11).
Fala odnapred.
(Mozda e oftopik ama ne najdof nekoj posoodveten naslov)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
Ја работам аутсорсин за фирма со дупло поголема плата од македонската, моментално.
А да кажеш што работиш од дома,некој линк или слично,ако земаш дупло плата од македонскиот просек и тоа работејќи од дома тоа би било добитна комбинација за многумина млади македонци,моментално сум во фрка со пари,мали деца,фамилија и слично,затоа би ти бил многу благодарен на помошта
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Zdravo decki ima li nekoj sto raboti kako zavaruvac nadvor od makedonija da spodeli iskustvo i dali moze so mk pasos da se raboti.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
Zdravo decki ima li nekoj sto raboti kako zavaruvac nadvor od makedonija da spodeli iskustvo i dali moze so mk pasos da se raboti.
Мојот баџо го работи тоа во Виена,зема 8 евра на час затоа што поради некакви причини мора да работи за некој србин,а инаку треба да зема минимум 15 евра на час па нагоре,се работи по згради,зима,лето во секој период од годината
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Мојот баџо го работи тоа во Виена,зема 8 евра на час затоа што поради некакви причини мора да работи за некој србин,а инаку треба да зема минимум 15 евра на час па нагоре,се работи по згради,зима,лето во секој период од годината
So kakvi dokumenti e mk ili eu.
I jas planiram da si ja probam srekata da vidam kako tuka ne se izdrzuva veke.fala pozz
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
So kakvi dokumenti e mk ili eu.
I jas planiram da si ja probam srekata da vidam kako tuka ne se izdrzuva veke.fala pozz
Со бугарски документи е,за жал мораше да се декларира како бугарин а човекот да го прашаш кој бил Васил Левски нема појма,хехе
Мислам дека Австрија не е добра дестинација за печалба,освен ак немаш таму роднини кои веднаш би те пикнале на некое подобро и поплатено место или некој пријател кој е таму отиден пред 20 години и веќе има добро разработен бизнис,се друго е авантура
 
Член од
23 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Да не знаеш случајно како е процедурата ...колку пари..и такви работи?
Zdravo jas sum nov ovde i baram lugje za zavaruvanje za vo jug deka mi baraat da se sobereme kako grupa za da ni bide po eftino deka bev se rasprasuvav i mi kazaa deka ke kosta 2000e pa ako se sobereme povekje lugje ke bilo mnogu po eftino
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoj soznanie dali sertifikative od jug se priznati nadvor i kako bi mozelo toa da se proveri?
Da priznaeni se ali mnogu se skapi obukite mora da sme grupa jas baram lugje za da se spojme kako grupa deka kosta 2000e za obuka a polaganje e okolu 150e i ako polozis mozes so nego da rabotis nadvor taka vikaat oni
 
Последно уредено:

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Zdravo jas sum nov ovde i baram lugje za zavaruvanje za vo jug deka mi baraat da se sobereme kako grupa za da ni bide po eftino deka bev se rasprasuvav i mi kazaa deka ke kosta 2000e pa ako se sobereme povekje lugje ke bilo mnogu po eftino
Автоматски споено мислење:


Da priznaeni se ali mnogu se skapi obukite mora da sme grupa jas baram lugje za da se spojme kako grupa deka kosta 2000e za obuka a polaganje e okolu 150e i ako polozis mozes so nego da rabotis nadvor taka vikaat oni
За жал финанскиски во моментов не сум во можност.
Инаку сеуште ми е тој план.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae dali toj sertifikat ima rok zosto imam slusnato deka vazel dve godini taka nesto ili vazi za cel zivot?
 
Член од
7 март 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
Malku e oftopik prasanjevo, ama mi treba sovet, koj od ovie 3 aparati da go odberam?


Imam epten malku iskustvo so zavaruvanje (skoro ich, onaka za po doma shto se vika i taka i ke se koristi aparatot vo idnina)

Po tehnicki karakteristiki se mnogu slichni kako i po cena. Prashanje na izbor e kako marka koj e podobar, se nadevam nekoj ke odgovori i ke kaze zoshto bash toj aparat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom