Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Како што ја замислив таква ми ја направија. Многу многу не се замарав со венчаницата, затоа што сите знаат која е невеста на свадба :icon_lol: Битно ми беше да е бела боја и да е princess style.
Така да девојки, кога ќе бирате венчаница и сите подготовки за и околу свадба не ги сфаќајте толку сериозно. Немате потреба да се нервирате за ништо или да правите сцени на денот на свадбата. Опуштете се и уживајте пред, за и после свадба. Да, свадба еднаш правите ама никој околу вас не е должен да ги трпи непотребните нервози околу подготовките за свадбата. Свадбата е еден ден, гледајте да уживате тој ден, да бидете максимално опуштени и среќни. Тоа ви е добитна комбинација за идеална свадбена свеченост и понатамошен заеднички живот.
 
Последно уредено:
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Јас би сакала кратка...нешто ко овие..
short-wedding-dress-1.jpg Short-White-Wedding-Dresses-72.jpg Backless-Short-Chiffon-Wedding-Dress-Sexy.jpg short-sexy-wedding-dress.jpg
На коса дијадема или нешто слично ко ова
59166a01a3f4a2c8a2e85649daf91a7f.jpg
А од класичните само оваа варијанта, сирена-фустан, друга ни под разно...
114293_wedding_dresses_2014.jpg 114293_BACK_wedding_dresses_2014.jpg
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Сакам едноставни венчаници.Нешто како овие: 45856_143490142353584_4718919_n.jpg 425871_436184056417523_541357419_n.jpg 8336.jpg download (43).jpg images (26).jpg images (56).jpg BCBG-Max-Azria-Lunah-White-Lace-Shirtdress-482x650.jpg Alice-Olivia-Jayna-Metallic-White-Lace-Dress-433x650.jpg 2012051214541033.jpg images (22).jpg [DOUBLEPOST=1426279969][/DOUBLEPOST]Да не изменувам ќе постирам и некои раскошни венчаници:
11385_501520696550525_1319091718_n.jpg 40224_139407656095166_3678946_n.jpg 40446_138075729561692_7460859_n.jpg 45525_140455079323757_2131074_n.jpg images (41).jpg 247530_206487736053824_7325809_n.jpg bridesmaid-dresses-stores-ttjfbp-wedding-dress-gallery.jpg images (43).jpg mermaid-wedding-dress-ball-gown.jpg satin-strapless-dipped-neckline-ball-gown-wedding-dress.jpg
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Многу ми е рано за брак,ама си имам некои замисли.Еве некои мои фаворити:
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Девојки,планирам деновиве да дојдам во Скопје,па ќе може ли да ми кажете ваши искуства за салоните за венчаници и колку отприлика чинат венчаниците таму? Овде каде што живеам јас прескапи ми се видоа,па затоа ве прашувам. Секое искуство ми е добредојдено.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Девојки,планирам деновиве да дојдам во Скопје,па ќе може ли да ми кажете ваши искуства за салоните за венчаници и колку отприлика чинат венчаниците таму? Овде каде што живеам јас прескапи ми се видоа,па затоа ве прашувам. Секое искуство ми е добредојдено.
Венчаница со убави материјали и овде е скапа, за нашиот стандард зборувам.
Во Квин, Кокев, Елена Лука, кај Зиане речиси сите венчаници се над 800 евра. Е сега еве конкретно за кај Зиане ќе пишам што имам видено невести значи венчаниците се филмски, убаво изработени, со убави чипки.
Во Мавровка може да се најде поефтина венчаница мислам, ама аналогно на тоа и квалитетот е полош.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Венчаница со убави материјали и овде е скапа, за нашиот стандард зборувам.
Во Квин, Кокев, Елена Лука, кај Зиане речиси сите венчаници се над 800 евра. Е сега еве конкретно за кај Зиане ќе пишам што имам видено невести значи венчаниците се филмски, убаво изработени, со убави чипки.
Во Мавровка може да се најде поефтина венчаница мислам, ама аналогно на тоа и квалитетот е полош.
Кај Зиане бев зашто многу ја фалеа и венчаниците беа навистина прекрасни, ама нема да шијам таму зашто нема слободен термин, барем мене така ми рече. А плус беше и нељубезна некако и тоа исто така ме натера да не шијам кај неа.

Кај Кокев исто ми се допаѓаат, ама се мислам дали да шијам кај неа.

Се мислам меѓу Кокев, Мила Кадриу, Пепика, Жана, Форевер или Жан Мари.

Квин со цените се претеризам, а на Елена Лука изработките не ми се допаѓаат.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Кај Зиане бев зашто многу ја фалеа и венчаниците беа навистина прекрасни, ама нема да шијам таму зашто нема слободен термин, барем мене така ми рече. А плус беше и нељубезна некако и тоа исто така ме натера да не шијам кај неа.

Кај Кокев исто ми се допаѓаат, ама се мислам дали да шијам кај неа.

Се мислам меѓу Кокев, Мила Кадриу, Пепика, Жана, Форевер или Жан Мари.

Квин со цените се претеризам, а на Елена Лука изработките не ми се допаѓаат.
Јас закажав кај Зиане, закажав во октомври за свадба во мај и тогаш беше кнап со термините. Инаку за изработка и нема рамен. Што сум гледала венчаници од кај неа значи како од интернет што ги гледаме од познатите креатори. Дури да не поверуваш дека е венчаница шиена овде. За односот, што знам, со мене беше фина и коректна, сега за понатака ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom