Ерик Клептон

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Tоп три од Ерик Клептон:)
1.Layla
2.Wonderful Tonight
3.и Tears In Heaven:pipi:
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
i shot the sherif му е добро препеана >) и Cocaine е добра од него исто..
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ѕвер е. (((:)

Омилени песни: Cocaine, Layla, Wonderful Night. :)
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Eric Clapton - GO OBOZAVAM, site pesni mu se dobri a osobeno tears in hevaen napisana za negoviot sin
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Layla али unplugged верзијата е подобра. Инаку има еден куп добри Tears in heaven, Cocaine, Change the world ...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сте заборавиле еден од најголемите хитови на Ерик, во соработка со Фил Колинс...


 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182

Не знаев кај да се пофалам:pipi: па ај тука си реков да го споделам видеото
 

Kajgana Shop

На врв Bottom