Ентериер за детска соба

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од MaRiNa`Oh, 1 март 2007.

 1. MaRiNa`Oh

  MaRiNa`Oh стара школа

  Член од:
  26 март 2005
  Мислења:
  3.554
  Допаѓања:
  29
  Ве молам да ми дајте слики.. ваши предлози, нешто шо ви се бендисало, а можит и од вашата поранешна (сегашна) детска соба. Можит и интересни предмети, украси, ламби, кревети и сл.
   
 2. MaRiNa`Oh

  MaRiNa`Oh стара школа

  Член од:
  26 март 2005
  Мислења:
  3.554
  Допаѓања:
  29
 3. Димитар

  Димитар

  Член од:
  19 септември 2005
  Мислења:
  5.609
  Допаѓања:
  169
  Ќе пратам подоцна слики од мојата соба:) да видите каков уметник бев на времето......
   
 4. Dragana <><

  Dragana <>< Daydreamer

  Член од:
  18 јуни 2006
  Мислења:
  1.130
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овде може ќе најдеш некоја добра идеја.....
   
 5. зунза

  зунза Модератор

  Член од:
  27 јануари 2006
  Мислења:
  3.301
  Допаѓања:
  55
  маринче нешто ко за тебе бараш?

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Димитар

  Димитар

  Член од:
  19 септември 2005
  Мислења:
  5.609
  Допаѓања:
  169
  Eве како што ветив, слаб квалитет на сликите, но, моето уметнично дело од пред 5-6 години со кое се гордеам :)

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 7. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.157
  Допаѓања:
  661
  Сликиве не ми се ич "Марина" :)

  Koга ќе најдам соодветни примери, ќе пратам :)
   
 8. зунза

  зунза Модератор

  Член од:
  27 јануари 2006
  Мислења:
  3.301
  Допаѓања:
  55
  Не,и мене не ми се,онака ставив што ми се допадна.:)
   
 9. еци^^^

  еци^^^ Walking the line of nature's palm

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  2.945
  Допаѓања:
  56
  Ne znaete kolku mnogu obozavam detski sobi!Mmmmmm...sekako, poseben i najspecijalen del od niv e krevetot neli!Povelele...
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. elen4e_bonjovi

  elen4e_bonjovi Dark Angel

  Член од:
  10 мај 2006
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  0
  Епа луге мило ми е што ја има темава и не мора да отварам нова, али навистина ми треба помош..Мојата нова кука е при крај и за 1 месец ке треба да си ја правам собата..Не можам да се одлучам за бојата на ѕидовите, за елементите а сакам да има кревет, работна маса и место со ниска масичка и перничиња..Е сега би ми требале совети за комбинации на бои зошо стварно не можам да одлучам и некој распоред...Собата е голема така да сите слики и совети ке ми помогнат многу..фала однапред..
   
 11. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
  Детски и тинејџерски соби

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. mRnO

  mRnO И по mRnO,mRnO

  Член од:
  16 април 2006
  Мислења:
  6.264
  Допаѓања:
  49
  Ми се свиѓа четвртата по ред,него не е темава за во архитектура?
   
 13. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.028
 14. Fatty

  Fatty Режи :)

  Член од:
  2 јуни 2006
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  4
  I mene mi se sviga 4tata...mn mi e ednostavna, ne mi e onaka KIC ko drugite...
   
 15. рок-кејт

  рок-кејт незгодна ко кратко ќебе!

  Член од:
  22 мај 2007
  Мислења:
  1.024
  Допаѓања:
  69

Сподели преку: