Електролиза на влакна

Член од
28 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
22
Би сакала да ги споделиме искуствата за справување со несаканите влакна. Електролизата е единствен признат траен метод за справување со влакната, јас направив прв пат пред еден месец, постапката е болна, но се издржува.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.479
Незнам што е тоа електролиза на влакна, но имам чуено за епилација. Многу се фалат со тоа, после со години не се појавувале влакна. Башка не болело.
:)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Би сакала да ги споделиме искуствата за справување со несаканите влакна. Електролизата е единствен признат траен метод за справување со влакната, јас направив прв пат пред еден месец, постапката е болна, но се издржува.
Колку кошташе?
 
Член од
28 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
22
Постапката се прави со помош на игла која се става во фоликулот од влакното и потоа се пушта струја со која се уништува коренот на влакното. Боли кога се боцка во фоликулот на влакното, и кога се пушта струјата. цената е 10 ден. за влакно. бев двапати до сега, првиот пат ме кошташе 300 ден, а вториот пат само 100. Најверојатно ќе треба уште еднаш да одам, имам некои што не биле излезени првите два пати, затоа што претходно ги скубев со пинцета.
 
Член од
28 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
22
Да се навратам на темава. Бев 5-6 пати, имам уште неколку влакна кои се многу упорни, се надевам дека ќе се уништат од следната електроепилација.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.249
Каде ги правиш третманите?? И на кој дел од телото.[DOUBLEPOST=1432332990][/DOUBLEPOST]
 
Член од
28 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
22
Третманите ги правам во козметички салон, а ги правам на брадата и надусници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom