ЕП 2016 - Група Д (Шпанија, Чешка, Турција, Хрватска)

  • Креатор на темата ob1
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе ја заврши групата на 1-та позиција?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Леле леле кои муабети паѓале на почетокот :pos: откако се дознал составот на Хрватите, демек сакале 3-то место да завршат, а со играњето на Пјаца, Калиниќ, Једвај и Врсаљко демек не сакале да тепаат. Стриниќ и Вида имаа жолти картони, а Врсаљко кој е по правило десен бек и играше на местото на Стриниќ како лев бек воопшто не е лош и е пред трансфер во Атлетико Мадрид. Једвај играше на местото на Вида кој исто така е извонреден талент и играч на Баер Леверкузен. Калиниќ исто имаше супер сезона во Фиорентина и воопшто не ме изненади добрата игра па и проигрувањата со штикла финтата која често ја користи и во Фиорентина за проигрување кога е свртен со грбот спрема голманот. :vozbud:
Модриќ поради мала повреда, претпазливост и си го чуваа за во осминафиналето така да без да се информирате и доколку не ги знаете играчите што играа денеска не мора одма негативни коментари зашто одлични играчи имаат Хрватите. Секоја чест, стварно, најубаво до сега одиграа во групната фаза. :cuc:

Изненадување ми беше само неиграњето на Ковачиќ кој не беше стартер ниту на првите два натпревари, а сега повторно не стартуваше на сметка на Рог.

Инаку малку надвор од темата, да го споменам и Перишиќ кој сигурно го немате гледано често во времето во Волфзбург, но се надевам сфативте колку Манчини не ги користи добро офанзивните играчи на Интер. Тоа е тој Перишиќ од Волфзбург што го знам, а тој во Интер што играше е некој друг (иако не беше лош и таму) зашто имаат никаков тренер .:tapp:
Испаничивме ние што ги имавме на клаџа. :D
Иначе да имаат јаки млади играчи хрвативе, Једвај е топ играч, не знам како успеа Рома така лесно да се откаже од него, одма би го собрал у Интер.
Пост на место.

Иначе Грозниот малце се мачеше на почетокот во Интер ама откако се пронајде ни стана најдобар играч, втората полусезона сам играше. Одличен играч иако повеќето беа скептици коа се натегавме за трансфер, демек кој кур е овој избркан од Дортмунд па цело лето да се натегаме за него. :icon_lol:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Субашиќ подистрча во моменто кога залижаниот Рамос застана што истотака е недозволиво. На страна тоа што немаше пенал.
Џони не сери сеа ги имаше на тикет па ќе ги браниш :D
Пенал имаше и требаше да се повтори. И уште 10 пута ако треба дур не даде! Го имам на фантази Рамос ме утепа ми еба мајката :D Ама Перишич ме извади.

Ама како и да е, застанувањето се толерира увек. А ова што го напрае Субашич е недозволено у секој случај, три чекори пред линија еееј, три. Куровми. А пеналот беше пенал, имаше контакт со нозете не се прајте будали.

(Иначе за Хрватска сум на првенствово, да не мислите дека сум за Шпанија па затоа зборим).
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
503
Поени од реакции
379
Перишиќ играч на натпреварот посебно ме изненади Пјаца одма би го донел во Интер :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Џони не сери сеа ги имаше на тикет па ќе ги браниш :D
Пенал имаше и требаше да се повтори. И уште 10 пута ако треба дур не даде! Го имам на фантази Рамос ме утепа ми еба мајката :D Ама Перишич ме извади.

Ама како и да е, застанувањето се толерира увек. А ова што го напрае Субашич е недозволено у секој случај, три чекори пред линија еееј, три. Куровми. А пеналот беше пенал, имаше контакт со нозете не се прајте будали.

(Иначе за Хрватска сум на првенствово, да не мислите дека сум за Шпанија па затоа зборим).
Каков црн пенал, фаул во напад беше од Адуриз, тој го турна Врсаљко.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Испаничивме ние што ги имавме на клаџа. :D
Иначе да имаат јаки млади играчи хрвативе, Једвај е топ играч, не знам како успеа Рома така лесно да се откаже од него, одма би го собрал у Интер.
Пост на место.

Иначе Грозниот малце се мачеше на почетокот во Интер ама откако се пронајде ни стана најдобар играч, втората полусезона сам играше. Одличен играч иако повеќето беа скептици коа се натегавме за трансфер, демек кој кур е овој избркан од Дортмунд па цело лето да се натегаме за него. :icon_lol:
Једвај беше позајмен првин, но со право на откуп и го откупија Леверкузен за околу 8 мил. евра. Во Леверкузен сметаат на млади играчи, сфатил дека ќе му биде подобро и затоа. Баш со Бум Шака Лака зборевме тогаш, му зборев дека ќе го откупат и дека ќе сака играчот да остане во Леверкузен, но тој веруваше дека ќе се врати во Рома.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Једвај беше позајмен првин, но со право на откуп и го откупија Леверкузен за околу 8 мил. евра. Во Леверкузен сметаат на млади играчи, сфатил дека ќе му биде подобро и затоа. Баш со Бум Шака Лака зборевме тогаш, му зборев дека ќе го откупат и дека ќе сака играчот да остане во Леверкузен, но тој веруваше дека ќе се врати во Рома.
Ако не се лажам имаше некоја сериозна повреда пред некое време, паузираше бајаги време.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Ако не се лажам имаше некоја сериозна повреда пред некое време, паузираше бајаги време.
Да, се врати при крајот. Имаа многу повредени играчи и беа Леверкузен на 7 место и околу 7-8 бода зад 4-от на табелата и откако се вратија повредените направија серија од 7-8 победи по ред и си обезбедија директен пласман за ЛШ.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ponosan sam na svoj bivši posao, popravljajući televizore 11 sam godina hranio obitelj!!!!!
Некој ќе каже дека е пиун на Мамич. Реално никаква харизма нема човеков. Никакво фудбалско минато. За играчко да не збориме. Реално не личи на тренер. Никаква емоција во него. Би можел да глуми некој манијак или сериски убица у некој филм.
Ама без разлика...на човекот ова му се животните 5 минути и го заслужува секој респект.
Доказ дека стигаат кад тад. Тркалото му е свртено на мајсторот. :)
607320.jpg
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Океј е Ставро, само ти разбираш. Не го дрви по цел ден.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Кујперс треба да си ги спакува куферите после утакмицава и никад свирка у уста да не стави.
Прво непостоечки пенал а второ за кој Стојко седат тие позади гол. Чисто ме интересира...4 играчи влагаат во шеснаесетник уште пред да се шутне пеналот и голманот искача 2 метра напред. Алоооо имаш судија позади гол, главен судија и страничен. Ни за пеналот кога се досуди ни за изведувањето не реагираа. Мене ќе ми биде срам да ги земам парите за ''судење'' на утакмицава.
61243085-subasic-i-jedanaesterac.jpg
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Се толерираат овие ситуации бидејќи пеналот беше одбранет,ако пеналот беше успешно реализиран веројатно ќе го вратеше назад ама пак вака да му го вратиш е многу тешка одлука па после ќе се пишеа постови од типот "УЕФА ги форсира Шпанија и големите екипи" а Хрватските медиуми ќе експлодираја од обвинувања кон УЕФА и судиите како тоа секогаш биле на страната на пореномираните репрезентации
 

Kajgana Shop

На врв Bottom