Друг поглед на бугарската поп музика

S

Sheldon Cooper

Гостин
Имаат и Бугарите добра поп-рок-електронска музика ама од медиумскава политика на Македонија (и Бугарија) не можеме да следиме добри канали како City TV, The Voice TV туку не трујат со Планета и Фен ТВ како да сакаат намерно да ни наметнат мислење дека во Бугарија нема ништо друго освен чалга и турбо фолк! Инаку тие погоре што се понашаат како отров да испиле чим ја виделе темава нека не се фолираат многу и нека им дадат шанса и ним кога веќе им дадовме шанса на Србите. Целава омраза меѓу нас Македонците и Бугарите е поради тоа што не се познаваме доволно, ниту тие гледаат македонски телевизии ниту ние гледаме бугарски телевизии (тука не ги вбројувам шабанериите). Истото е и со српскиве телевизии само што се опаметија некои па пуштија и културна програма - B92. Peace!
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
--- надополнето: 23 август 2012 во 03:16 ---
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Planeta Rullz да сте ми живи и здрави - прекрасна и незаменлива продукција.....прекрасна работа и не ми треба бугарски поп или рок кога има Планета
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Колку сака нека е добра, мене пак ќе ми звучи како дијалект од Македонскиот јазик и никогаш нема ниту да пробам да се навикнам на истата
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Нема некоја разлика во поп музиката.......ни во РС, ни во МК, ни во БГ...сегде тешка сељачана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom