Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Драга,

Не е лошо. Само нека ни се врати сонцето.
Па лето е, треба да е со нас.
Нека не се крие.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Со сите сум подеднакво стар; тогаш што ако мојата коса белее . . .
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Драга

Nobody said it was easy
No one ever said it will be this hard
Oh take me back to the start...

Никогаш не сум сакала волку многу да заврши некој месец.
Што ради сметката на мобот, што ради вртењето листови од тетратчево мое.
Си правам бајрам на паметот, дека идниот месец ќе биде нешто различно. Ако ништо друго бар серијата лоши настани да ми зафати поголем временски дијапазон.
Што е многу , многу е , дури и за ја.

Повели...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Passed down to you..
Мало поматување на сопствените чувства не е на одмет нели?
Кога некоја сакаш толку силно, се трудиш и да и` докажеш. Дека е посебна. Дека е силна во она за што копнее. Се трудиш да издржи до следната станица на животниот тек. И` даваш поддршка и љубов каква што заслужува.

Сакаш да е среќна.

Поматување. Не во смисол на старите чувства да испливуваат на површината. Раѓање на нови. The beginning. Промена на траекторијата на сопствениот живот.
So says Saladin.

П.С. It`s not for the sake of myself. It`s a defence mechanism. For those who are dearest of me.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
20
Поени од реакции
14
I can see there's so much to learn
It's all so close and yet so far
I see myself as people see me
Oh, I just know there's something bigger out there

znachi lugjevo se chudni sushtestva .. edno govorat, no drugo pravat... alal da im e !
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.К.
прв пат после некое време се будам рано.......9.45(n)
цело сабајле бев растрчан, полн со енергија, гордост и малку бес.
сега дремам на ПЦво и очиве сами ми се затвараат, а во позадина ги слушам сестра ми и некоја смрдла т.е. другарка, во другата соба како бумбари да ми брчат.
се думам да си легнам, овие кога ќе дојдат од работа ќе викаат дека само спијам, ама немаат право затоа што и тие не се ништо подобри, посебно не тато.
ама ај ќе ги почекам тие прво да легнат и после ја, колку да ја замаскирам работава :notworthy:
инаку кај тебе не гледам ништо ново, затоа ај ча-0
--- надополнето: Jun 29, 2011 1:04 PM ---
Д.К.
прв пат после некое време се будам рано.......9.45(n)
цело сабајле бев растрчан, полн со енергија, гордост и малку бес.
сега дремам на ПЦво и очиве сами ми се затвараат, а во позадина ги слушам сестра ми и некоја смрдла т.е. другарка, во другата соба како бумбари да ми брчат.
се думам да си легнам, овие кога ќе дојдат од работа ќе викаат дека само спијам, ама немаат право затоа што и тие не се ништо подобри, посебно не тато.
ама ај ќе ги почекам тие прво да легнат и после ја, колку да ја замаскирам работава :notworthy:
инаку кај тебе не гледам ништо ново, затоа ај ча-0
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Кајги,
Гледав еден филм со братучетка ми, не сакам такви филмови со зомби,.. да гледам, ама кога запна таа, гледав. Сега некако глупо ми е,значи како може и некој филм да ти влијае на расположение.Повеќе такви филмови јас да гледам Не! Само комедии и романтични филмови. Ќе го гледавме The Hangover II, ама не го сакала него да го гледа, многу знае и таа што сака:)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Чудно е колку лесно е да си свесен, разумен, да мислиш со чиста глава за се што правиш а колку ретко се случува тоа .
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ми се скока јаже.... моето зеленко јаже that I used to abuse на улицата <3 Си го најдов пред некој ден, и само го ставив на страна. Те оставам.. идам да си поскокам малце, а коленово колку сака нека боли. Се улегав бре!
Па-па :X3:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Passed down to you...

Требаше да се возам денес по пензионерскава жичара. Ама останав само со wireless.
Е кога сме веќе кај wirelessот во план е пала промена. Што може да доведе до поголемо забегување во VR.
Се плашам. И се осеќам некомплетно.
За остатокот. Се мати сеуште.
Немам сеуште доволно матерјал за рекогносцирање.
So says Saladin..
И да. Чоек треба да избере. Или Византија или Самоил. Вака е контрадикторно.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Драгичкаа,
После толку време дочекав резултати од интерните предмети и морам да признаам ПРЕСРЕЌНААА СУММ!! х))
Ги положив и двете со 5 :Р:Р
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom