Досие Скопје

T

The Blob

Гостин
Јас сум роден и живеам во Битола, но пак мислам дека Досие Скопје е најдобрата документарна серија. Досега сите епизоди ги имам гледано по неколку пати, па откога за ставија на on/off.net се случува и кога ми е досадно онака да си пуштам некој инсерт. На многу забавен и интересен начин е прикажана историјата на Скопје, и тоа во голема мера придонесе ептен да го засакам градот со неговото минато. Дарко (режисерот) рулс, се надевам дека некој на вака штосен начин ќе ја филмува и битолското минато и ликови
 
Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
Mене барем не ми ги пушта епизодите на оф нет. Има ли друго место каде може да се најдат во моментов?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
ги има ли сеуште некој епизодите на Досие Скопје? Не успеав да отидам на МКЦ за Скопје, а некако се надевав дека таму ќе начекам DVD со сите епизоди..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Извинете муабетов ме е за оваа тема но..
Апел до сите фанови на К-15
Во моментов сум во фаза на собирање на СЕ што може да се најде од нив и истото го префрлам во DivX формат.
Така да: ако некој има нешто снимано на касети, или има некое пазарско DVD или пак било каков друг формат пишете...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
На youtube има профил Andrej Rankovski, нема што нема од К15 стаено. Пробај контактирај го или симни си ги од таму. Има програми за download на клиповите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Извинете муабетов ме е за оваа тема но..
Апел до сите фанови на К-15
Во моментов сум во фаза на собирање на СЕ што може да се најде од нив и истото го префрлам во DivX формат.
Така да: ако некој има нешто снимано на касети, или има некое пазарско DVD или пак било каков друг формат пишете...
Побарај и на тракермк.ком некој можеби има да стави торент
И те молам не пишувај во сите теми доволно е во една која е наменски за К- 15 направена.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
59
Поени од реакции
37
Приметив дека од пред краток период Досие Скопје е достапна за гледање на неколку стриминг платформи, како Plex, TV Time, и MUBI (За MUBI не сум баш најсигурен). Може некој што е претпланик на платформиве да сподели слика или да каже каков е видео и аудио квалитетот на прикачените епизоди, конкретно дали се подобри од тие на YouTube, off.net и други места. Еве и линкови.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom