Добитници на лотарија за САД

Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
Здраво, сакам да аплицирам, но незнам дали исполнувам услови ,4 та година средно ми е земена вонредно , а факс приватен универзитет имам завршено на 31 год . Дали некој би можел да знае дали исполнувам за аплицирање или не?
Stom imas fakultet mislam deka nema da e problem.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Здраво, сакам да аплицирам, но незнам дали исполнувам услови ,4 та година средно ми е земена вонредно , а факс приватен универзитет имам завршено на 31 год . Дали некој би можел да знае дали исполнувам за аплицирање или не?
Нека не е дупат. Аплицирај слободно
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Доколку ти исполнуваш услови, а партерот нема факултет и е со слаб англиски, тоа дали би било проблем за двајцата да добиете виза? Венчавката ќе е послем извлекувањето, но пред интервјуто (знам дека има краток период помеѓу тие два настани, каде што можеш да се венчаш пред интервјуто за да може да земе виза на твоја основа).
Во таков случај, дали степенот на образование и англискиот може да влијаат, за партнерот да го одбијат, иако ќе сме веќе венчани?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.242
Можи линк од web страната за да се аплицира на лотаријата

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Дали може некој да помогне како да ги средам правилно сликите за аплицирање ,некој online едитор итн до сега плаќав за аплирање сакам да пробам сам.
фала!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Дали може некој да помогне како да ги средам правилно сликите за аплицирање ,некој online едитор итн до сега плаќав за аплирање сакам да пробам сам.
фала!
слика без очила пред бела позадина, после само во paint сечи од страни и направија 600х600 со правилен размер на главата во тие 600х600, имаш на сајтот минимум максимум
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Дали може некој да помогне како да ги средам правилно сликите за аплицирање ,некој online едитор итн до сега плаќав за аплирање сакам да пробам сам.
фала!
Да си појдиш во фото студио, да те сликаат за 100 денари со убав апарат, на бела позадина, со дефинирани димензии. Добро сериозни сте со муабетов? Ќе заштедиш 100 денари? Шо ќе биди ако те извлечат и после те одбијат оти сликата не исполнува критериуми? Оти си играте курташак со нешто шо можи да ви смени живот?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.935
Поени од реакции
35.322
Братучетка ми се сликаше у фото студио, глупиот пак ги даде у помали димензии од 600x600. Не е ништо страшно де, јас у ворд ја зголемив. Квалитетот на сликата е исти, само димензиите и ги менуваш.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Да си појдиш во фото студио, да те сликаат за 100 денари со убав апарат, на бела позадина, со дефинирани димензии. Добро сериозни сте со муабетов? Ќе заштедиш 100 денари? Шо ќе биди ако те извлечат и после те одбијат оти сликата не исполнува критериуми? Оти си играте курташак со нешто шо можи да ви смени живот?
Ако не е добра сликата нема да ти ја прифати страницата за апликација.Ете пробај некоја брз врска слика да закачиш ќе видиш повратна порака дека не исполнува услови. Америкачнето полно со финти е :)
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Ако не е добра сликата нема да ти ја прифати страницата за апликација.Ете пробај некоја брз врска слика да закачиш ќе видиш повратна порака дека не исполнува услови. Америкачнето полно со финти е :)
Ние сме виновни шо солиме памет, пушти го нека клај слика од 5то одделение со кркмата па нека ги исфрли системот покасно.. помалце конкуренција за нас шо сме стварно заинтересирани..
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Ние сме виновни шо солиме памет, пушти го нека клај слика од 5то одделение со кркмата па нека ги исфрли системот покасно.. помалце конкуренција за нас шо сме стварно заинтересирани..
ШОЗБОРАШ БЕ ТАКА ОСТАНАВ КРКМА!
Автоматски споено мислење:

слика без очила пред бела позадина, после само во paint сечи од страни и направија 600х600 со правилен размер на главата во тие 600х600, имаш на сајтот минимум максимум
Благодарам за помошта и издвоеното време.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
Mislam deka ima i razni aplikacii na playstore (možda i appastore) za slikanje isklučivo za lotatijata.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.935
Поени од реакции
35.322
Kolkavi se sansite da te izvlecat na prva? So site so dobile so sum pravel muabet, aplicirale 5-6 godini po red pa imale sreka.

Ima nesto veza toa se dava prioritet, ili stvarno e prava lotarija i koj so ksmetot? Poznavate li nekoj so apliciral prvpat i da dobil?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom