Дежурна Ординација! #2

Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Незнам дали сум во точната тема но навистина ми треба совет
Се работи за тетка ми, се грижиме за нејзе неколку години...
Пред месец падна и си ја скрши раката и ставија гипс, по неколку дена и се отвори рана , НЕ СЛУША сама ги вади преврзките се потпира на скршената рака ....... хорор
Нарушено и е и менталното здравје , ние неможеме повеќе да се грижиме за нејзе, и треба професионална помош .
Во болница неќат да ја задржат недела две а има отворена рана кај лактот и состојбата и се влошува !
Буквално жената си е за во интитуција и треба помош која ние , нежнаеме и неможеме да и ја пружиме !
ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ -
КАКО ДА ЈА ПРИМАТ ВО НЕКОЈА ИНСТИТУЦИЈА во најбрз можен рок дури има шанса да се спаси
Одете на ургентен во гоб 8ми септември , не ми се верува дека ќе ве вратат
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Дали се ок резултатите...и зошто белите крвни зрнца се толку ниски....инаку малце се осеќам настинат носот само ми течи...
 

Attachments

Член од
5 јануари 2022
Мислења
21
Поени од реакции
12
veke cela nedela mnogu me bolat nozete,nemozam ni da spijam i grbot me boli od polovinata nadolu
ke stanam malku ke poodam ili stojam i ke pomine,ke si legnam pak po staro
i nikako nemozam da procenam dali me bolat muskuli ili koski,se mrdnav
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Совет за добар киропрактичар во МК?
И далечина некој има било какви искуства со тоа?
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Дијагноза лак на срце што е поточно барав но ништо неможев да најдам ...
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Би ве замолил некој да ми даде совет за против хронични синуси,пред една година правев операција и еве сега пак ми се вратија назад. Иначе не сум алергичен на ништо
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Кога сум во движење или кога лежам немам бодежи во ципите, препоните, ама чим сум простум на работа после 2 сати почнуваат бодежи, мали болки. Дури и грбот долниот дел ме боли. Дали некој имал сличен проблем? Матичниот ми вели немаш ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom