Дежурна Ординација! #2

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Ѓорѓески, 3 мај 2011.

 1. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.218
  Допаѓања:
  11.407
  Јас се надевам дека не е Мениер. Нешто ми зуи едново уво... :)
   
  На gurman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aa1996

  Aa1996

  Член од:
  20 април 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ауу многу лошо, посериозно од што сум мислела. Фала ти на одговорот, немаше шанси да најдам за што се работи, да не ми кажеше вака. Па се надевам ќе биде се добро на крај. :(
   
 3. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  14.678
  Допаѓања:
  13.679
  За сите кои сакаат да се запознаат со фитотерапија и употреба на билки како алтернативна терапија,

  http://www.ukim.edu.mk/dokumenti_m/596_Fitoterapija_kompletna_fin.pdf

  Книга од Д-р Светлана Кулеванова, одлична збирка на информации и докази поткрепени со студии и трудови.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: