Дедо Мраз

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Твои си се желбите нема шо јас да се мешам во нив, само приметив дека свенале розите, зарем толку бргу? :)
сакаш да кажеш- неостварливи желби?
на прашањето - ќе ти одговорам на друго место
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако дедо Мрас постои, сакам да нема појќе крајој на светот. Кој ќе ги трпи дечиштава.

Фала.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Јас сакам Дедо Млаз да ми донесе многу слеќа и радост и пакетче :) И може у пакетчето тој фустанот што го гледам цел месец на излог и никако да му симнат цена. :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Ја од Дедо Мраз сакам еден пакет петки, нешто кеш пошо стално сум кнап!, некои опаки штикли да ги носам со мерак, карта за концерт на Б и еден стан, мој сопствен, со однапред платени сметки.
Скромно ја мислам :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сакам Дедо Мраз да ми ја донесе онаа младана мразица да ја стоплам малкуцка
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
шта се смешиш бре?
јас не се откажувам така лесно(уствари никогаш не се откажувам од она што го посакувам)па која сака цена нека е - и јас ќе си ја остварам целта
видечеш и ти и ОНА;)
--- надополнето: 17 декември 2012 во 23:47 ---
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Јас би сакал од Дедо Мраз еден убав Самсунг галакси 3 ,,.. Не е некоја голема желба..
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
колку само како мал си праев фантазии за вакви идили , иако знаев дека во лапонија е многу ладо , душата ми беше топла
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Kajgana Shop

На врв Bottom