Дедо Мраз

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
Каква е врската помеѓу Дедо Мраз и ‘‘кој ти го тури жено и 3 години и 9 дена,,,‘‘ :cautious:

он: Не е фер, чиста дискриминација
Дедо Мраз секогаш е претставен како стар, дебел дедо, а ‘‘Баба Мразица‘‘ под дифолт е секси разголена жена (n)

дедоооооооооооо.jpg
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ххаха, па на 9 дена на поцетокот има дека е честитка за нова год нели? па ....... кога веќе една таква, па и друга во тој фазон.
П.С. па порано така, него обратно. дедо мраз некој згоден, набилдан, а баба ко секоја друга баба :D со тртка на носот хахахахах:pos:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ех дедо мраз.....
пред да почнам да одам на школо многу го мразев. ме однесоа моите да се сликам со него (појам немам каде) можеби кога сум имал 3-4 години, заедно со братучедите. ај прво тие да се сликаат, па јас.
слушајте луѓе кога го виодв пострашно нешто немав видено во животот :tapp: едно маскише ставил како за ноќ на вештерките. значи не беше онаков обичен човек и само брада да стави, капа и чао...овој маска имаше :tapp: и кога го видов уплав ме фати. почнав да плачам и избегав. ај пак ме вратија, ме смируваа, викаа: види го Иван (помалиот братучед) се слика, а тебе ти е страв. не бе брате, жива сила не ме враќаше назад кај него.
и ден денеска кога ќе ја видам сликата од братучедите со него, тврдам дека е страшен за дете од 3-4-5 години. :гомце: кои дебили.
а за дома, како и сите родители така и нашите не лажеа дека идел и ни оставал подароци. па секоја година под елка имаше
кукла и топка, фудбалер кај што удира топка и барбика, самовила, сирена, кола со управување, војници......деца ко деца, со сестра ми сме скокале од радост. после ја како постар прв ми дојде паметот дека дедо мраз не постои, а сестра ми не знам ни дали сега ја знае вистината:pos:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ех дедо мраз.....
пред да почнам да одам на школо многу го мразев. ме однесоа моите да се сликам со него (појам немам каде) можеби кога сум имал 3-4 години, заедно со братучедите. ај прво тие да се сликаат, па јас.
слушајте луѓе кога го виодв пострашно нешто немав видено во животот :tapp: едно маскише ставил како за ноќ на вештерките. значи не беше онаков обичен човек и само брада да стави, капа и чао...овој маска имаше :tapp: и кога го видов уплав ме фати. почнав да плачам и избегав. ај пак ме вратија, ме смируваа, викаа: види го Иван (помалиот братучед) се слика, а тебе ти е страв. не бе брате, жива сила не ме враќаше назад кај него.
и ден денеска кога ќе ја видам сликата од братучедите со него, тврдам дека е страшен за дете од 3-4-5 години. :гомце: кои дебили.
а за дома, како и сите родители така и нашите не лажеа дека идел и ни оставал подароци. па секоја година под елка имаше
кукла и топка, фудбалер кај што удира топка и барбика, самовила, сирена, кола со управување, војници......деца ко деца, со сестра ми сме скокале од радост. после ја како постар прв ми дојде паметот дека дедо мраз не постои, а сестра ми не знам ни дали сега ја знае вистината:pos:
дарко брееее, сестра ти е во право, дедо мраз ПОСТОИ, тууууу, ништо не знаеш (y)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ех дедо мраз.....
пред да почнам да одам на школо многу го мразев. ме однесоа моите да се сликам со него (појам немам каде) можеби кога сум имал 3-4 години, заедно со братучедите. ај прво тие да се сликаат, па јас.
слушајте луѓе кога го виодв пострашно нешто немав видено во животот :tapp: едно маскише ставил како за ноќ на вештерките. значи не беше онаков обичен човек и само брада да стави, капа и чао...овој маска имаше :tapp: и кога го видов уплав ме фати. почнав да плачам и избегав. ај пак ме вратија, ме смируваа, викаа: види го Иван (помалиот братучед) се слика, а тебе ти е страв. не бе брате, жива сила не ме враќаше назад кај него.
и ден денеска кога ќе ја видам сликата од братучедите со него, тврдам дека е страшен за дете од 3-4-5 години. :гомце: кои дебили.
а за дома, како и сите родители така и нашите не лажеа дека идел и ни оставал подароци. па секоја година под елка имаше
кукла и топка, фудбалер кај што удира топка и барбика, самовила, сирена, кола со управување, војници......деца ко деца, со сестра ми сме скокале од радост. после ја како постар прв ми дојде паметот дека дедо мраз не постои, а сестра ми не знам ни дали сега ја знае вистината:pos:
мора да се самоцитирам зашто заборавив да спомнам дека иако дознав дека дедо мраз не постои, не им кажував на моите за да ми купуваат играчки :sneaky: ако им кажев дека знам дека тие ми купуваат и знам дека дедо мраз не постои, ќе имаа помаку трошоци т.е. немаа да ми купуваат играчки :icon_mrgr: така да...молчењето и правењето наглупав е злато
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Изгледа само мене како мала не ме лажеле дека Дедо Мраз навистина постои. На филмови гледав едно, моите ми кажуваа друго -.- Јас никогаш не добивав подароци под елката за нова година и не знам како изгледа тоа. Ама затоа едвај чекав да излезат дедо Мразовците на улица и да одам да им побарам балонче.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Изгледа само мене како мала не ме лажеле дека Дедо Мраз навистина постои. На филмови гледав едно, моите ми кажуваа друго -.- Јас никогаш не добивав подароци под елката за нова година и не знам како изгледа тоа. Ама затоа едвај чекав да излезат дедо Мразовците на улица и да одам да им побарам балонче.
зашто не те лажеле со Д.М ?:sneaky:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

--- надополнето: 16 декември 2012 во 00:31 ---
ех дедо мраз.....
пред да почнам да одам на школо многу го мразев. ме однесоа моите да се сликам со него (појам немам каде) можеби кога сум имал 3-4 години, заедно со братучедите. ај прво тие да се сликаат, па јас.
слушајте луѓе кога го виодв пострашно нешто немав видено во животот :tapp: едно маскише ставил како за ноќ на вештерките. значи не беше онаков обичен човек и само брада да стави, капа и чао...овој маска имаше :tapp: и кога го видов уплав ме фати. почнав да плачам и избегав. ај пак ме вратија, ме смируваа, викаа: види го Иван (помалиот братучед) се слика, а тебе ти е страв. не бе брате, жива сила не ме враќаше назад кај него.
и ден денеска кога ќе ја видам сликата од братучедите со него, тврдам дека е страшен за дете од 3-4-5 години. :гомце: кои дебили.
а за дома, како и сите родители така и нашите не лажеа дека идел и ни оставал подароци. па секоја година под елка имаше
кукла и топка, фудбалер кај што удира топка и барбика, самовила, сирена, кола со управување, војници......деца ко деца, со сестра ми сме скокале од радост. после ја како постар прв ми дојде паметот дека дедо мраз не постои, а сестра ми не знам ни дали сега ја знае вистината:pos:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481

--- надополнето: 16 декември 2012 во 00:31 ---

да беше ваков ехеее гајле ќе сум немал ама финтава е што беше вака нешто
е буквално вакава некоја си маска носеше :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062

Christmas is canceled, Santa was arrested. Public drunkenness and indecent exposure. Typical north pole redneck-ery

 

Kajgana Shop

На врв Bottom