Дачиќ: Хрватска, Црна Гора и Македонија ги сакаме исто како и Папуа Нова Гвинеја

Член од
26 септември 2012
Мислења
6.621
Поени од реакции
4.689
кој малоумник која изјава на кое ниво паѓаат државите и институциите просто неверојатно

а да промозга малце и се врати наназад,да поплука на тие неговите што беа за растурање на братството и единството кои опиени од национализам и ѕвецкање на оружјето кое беше во нивни раце и кое воопшто не беше за занемарување со кое сакаа да ја присоединат пола хрватска,пола босна и пола македонија во рамките на една голема србија, е сега ќе трпите како вие така и ние, се разделивме сега нека не владеат копуци и дворски шутови
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.911
Поени од реакции
18.776
Затоа па ние го обожаваме Дачиќ и неговите шефови, а особено неговите потрчковци. Сите веќе имаат или за кратко ќе имаат почесни места.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Шо е погрешно во изјавата на Дачиќ?

Може да е негативна во однос на нас, како што беше нашето признавање на Косово. Но, тоа е политика. Нема љубов, нема српска фолк музика, нема македонски спонзоруши, нема вистинско братство..
Секој се бори за заштита на своите интереси.
Прво недипломатскиот му вокабулар, второ РС дали е призанала РМ под уставно име?
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Прво недипломатскиот му вокабулар, второ РС дали е призанала РМ под уставно име?
Србите сакаат да повлечат признавањето на на МК под уставното име.
А беа толку добри пријатели кога им дозволиа да славаат на Зебрењак:D
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
15.948
Поени од реакции
10.860
Овие од Папуа (канибалите) пак многу ги сакале нив, особено на скара :D
Сакам да кажам изјавата на Дачиќ е крајно недипломатска, пред се спрема Папуа !! :confused:Треба кога ќе изгуби на избори по казна да го пратат таму амбасадор, па да го заробат вистински канибали, како синот на Рокфелер пред 60 години.
А ние за жал немаме вистински, туку само метафорични канибали...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Србите сакаат да повлечат признавањето на на МК под уставното име.
А беа толку добри пријатели кога им дозволиа да славаат на Зебрењак:D
Те не сакат да го повлечат,но кога РМ направи нешто што не им бендисва,веднага со стапот удрат,дека можат да користат и референцата ако сакат,но пак така сами себе си се понижуват.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Те не сакат да го повлечат,но кога РМ направи нешто што не им бендисва,веднага со стапот удрат,дека можат да користат и референцата ако сакат,но пак така сами себе си се понижуват.
Шумадинец му речи,ова се кажува.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.911
Поени од реакции
18.776
Те не сакат да го повлечат,но кога РМ направи нешто што не им бендисва,веднага со стапот удрат,дека можат да користат и референцата ако сакат,но пак така сами себе си се понижуват.
Ко што можеш да видиш, ептен ја заболе Македонија што Белград сака. Умреа тие времиња кога Белград диктираше политика во Скопје, сега станува се послаб и послаб.

Инаку, побитниот шумадинец има добиено директива и тој да оди на избори на 24ти Април. Прашање дали аргентинецов од Миљацка ќе преживее после тие избори. Ако е паметен Вучиќ бар десетина од тоа што е патетичен, нема.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
Ко што можеш да видиш, ептен ја заболе Македонија што Белград сака. Умреа тие времиња кога Белград диктираше политика во Скопје, сега станува се послаб и послаб.

Инаку, побитниот шумадинец има добиено директива и тој да оди на избори на 24ти Април. Прашање дали аргентинецов од Миљацка ќе преживее после тие избори. Ако е паметен Вучиќ бар десетина од тоа што е патетичен, нема.
Jaс не бих брзал да правам вакви заклучоци дали диктира политиката во Скопje и до каква степен има влиjaние. Со сигурност влиjaнието е намалено,но се гледа деак каналите са се уште многу,многу присутни.Да не забораваме,србската партиja во РМ каде е. Ако сакаш види реновирането на милитаристичките обекти от времето на србската окупациja - офицерски дом, Зебренјак и така натаму.
Ако сакаш види како на РМ j беше понуден вид соработка во формата на две влади,а таа место да прими, направи веднага средба влада со влада мегу РМ и РС.
Да припамтам ако сакаш поплавите во Србиja и реакциjaва во РМ.(кое беше едно хуманитарно деjствуване,но покажа прекалено многу работи.)
Работите не са толкова едноставни. Влиjaние има, до каква степен е, тоа е друго прашане.

Дачич се уште живее во перцепциjaта за Белград като престолнина на Западен Балкан и може да мафта со прст оттамо ком Хрватска, Црна Гора и РМ,а зашто не и ком БиХ и Косово. Този човек е вреден дури за самата Србиja.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
12.911
Поени од реакции
18.776
Jaс не бих брзал да правам вакви заклучоци дали диктира политиката во Скопje и до каква степен има влиjaние. Со сигурност влиjaнието е намалено,но се гледа деак каналите са се уште многу,многу присутни.Да не забораваме,србската партиja во РМ каде е. Ако сакаш види реновирането на милитаристичките обекти от времето на србската окупациja - офицерски дом, Зебренјак и така натаму.
Ако сакаш види како на РМ j беше понуден вид соработка во формата на две влади,а таа место да прими, направи веднага средба влада со влада мегу РМ и РС.
Да припамтам ако сакаш поплавите во Србиja и реакциjaва во РМ.(кое беше едно хуманитарно деjствуване,но покажа прекалено многу работи.)
Работите не са толкова едноставни. Влиjaние има, до каква степен е, тоа е друго прашане.

Дачич се уште живее во перцепциjaта за Белград като престолнина на Западен Балкан и може да мафта со прст оттамо ком Хрватска, Црна Гора и РМ,а зашто не и ком БиХ и Косово. Този човек е вреден дури за самата Србиja.
Секако дека се присутни каналите, градени се 70 години. Ама ако зборуваме за степенот и моќта на влијанието, денес е значително послабо отколку пред две-три години. Ако споредуваш со пред 10, тогаш стигаме до драстично послабо. Ако споредиш со пред 20-25, тогаш слободно може да заклучиме дека влијание на Белград врз Скопје станува минорно.

Дачиќ е кловн. Ама на некои светски сили им е корисен идиот, па му даваат на тежина. Сега, ако е Вучиќ малку храбар, ќе го избрка од себе. Ако е малце поише, ќе го еутанизира. Средство за тоа му дадоа. Има снимки со разноразни Банани.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
412
Поени од реакции
186
Секако дека се присутни каналите, градени се 70 години. Ама ако зборуваме за степенот и моќта на влијанието, денес е значително послабо отколку пред две-три години. Ако споредуваш со пред 10, тогаш стигаме до драстично послабо. Ако споредиш со пред 20-25, тогаш слободно може да заклучиме дека влијание на Белград врз Скопје станува минорно.

Дачиќ е кловн. Ама на некои светски сили им е корисен идиот, па му даваат на тежина. Сега, ако е Вучиќ малку храбар, ќе го избрка од себе. Ако е малце поише, ќе го еутанизира. Средство за тоа му дадоа. Има снимки со разноразни Банани.
Во однос на јазикот, намалува или се зголемува влијанието, според тебе ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom