Данок на имот

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.886
Поени од реакции
41.798
Во општина каде што ви ги издаваат решенијата не може на шалтер да се плати со картичка?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.106
Поени од реакции
766
Пример на успешно платен Данок на имот во Општина Кавадарци, преку Е-банкарство на Комерцијална банка АД Скопје:
Прегледај го приврзокот 269729
Прегледај го приврзокот 269730

Првата слика е од Решението за данок на имот, втората слика е од извршената уплата.
Обратете внимание на местото каде што пишува „Приходна шифра и програма“, како Програма треба да бидат наведени бројките „00“. односно две нули.
И не заборавете како „Начин“ да одберете под „2“, односно бројот два.
Поздрав.
Зошто си го избришал износот во МКД? Мене баш таа сума ме занимаше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom