Дали сте перверзни? Какви перверзии сте направиле досега?

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ја сум кинки :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ќе ја дефинираме ли првин ПЕРВЕРЗНОСТА како поим?
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Малце претенциозна тема за наше поднебје,не веруем дека ќе наиде на позитивен одглас ама ај..да се проба..
Tука може да се вбројат: Akrotomofilija,Asfinktični orgazam(иначе од ова загина пеачот на INXS,Vrzuvanje,Fetishizam,Grizenje,Kukli na duvanje,Negrofilija,Onanija..и така натака :)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Cali, mislam deka temava e seuste mnoooooogu Tabu kaj nas, a deka site se eden nacin perverzni toa da, ama ne veruvam deka nekoj javno ke priznae :lol:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Па мора од нешто да се почне,зачеток и така натака...па ако им се пишува ок,ако не ќе избришеме.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Во денешно време како перверзно (настрано) се смета само сексот со животни - ништо друго.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Во денешно време како перверзно (настрано) се смета само сексот со животни - ништо друго.
Не мислат баш сите така, ама јас се сложувам апсолутно. :P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
По некоја си дефиниција која ја мозгале сексуалциве, доколку и двајцата партнери нешто сакаат и им е интересно - тогаш тоа во никој случај не е перверзно.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
од постовите во љубов и секс може да се види кој е преверзен а кој не
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Perverzija e termin koj poteknuva od nekakva si doktrina sto vo bukvalna smisla bi znacelo “otstapuvanje” od ona sto e percepirano kako religiozno ili normalno. Perverzen e covekot koj se naoga vo sostojba na perverzija (opsto poznato neli).

Perverznost ima nekolku znacenja no nas ne interesira seksualnata konotacija sto objasnuva razni ne-tipicni seksulani interesi pa ponekogas i etiketirani kako seksualni zlostorstva.

Vrti suci se sto ne e normalno za nekogo e perverzno pa za ponatamu mene i jadenje marmalada moze da mi bide perverzno
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
baby напиша:
Ponekogas sum....t.e.mozebi toa sto za mene e perverzno za nekogo ne e
Кажи што си направила што сметаш дека е перверзно, не биди толку затворена... :wink: Би било добро темава да се преименува во "Дали сте перверзни и што е најперверзното нешто што сте го направиле?"
Ajде, "пуцајте"!
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Acid напиша:
baby напиша:
Ponekogas sum....t.e.mozebi toa sto za mene e perverzno za nekogo ne e
Кажи што си направила што сметаш дека е перверзно, не биди толку затворена... :wink: Би било добро темава да се преименува во "Дали сте перверзни и што е најперверзното нешто што сте го направиле?"
Ajде, "пуцајте"!
Sepak ne bi :oops:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
baby напиша:
Acid напиша:
baby напиша:
Ponekogas sum....t.e.mozebi toa sto za mene e perverzno za nekogo ne e
Кажи што си направила што сметаш дека е перверзно, не биди толку затворена... :wink: Би било добро темава да се преименува во "Дали сте перверзни и што е најперверзното нешто што сте го направиле?"
Ajде, "пуцајте"!
Sepak ne bi :oops:
Ајде, инаку никогаш нема да дознаеш дали било перверзно или не! :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom