Дали сте одмаздољубиви?

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Знаете зошто има се помалку одмазди?

Затоа што кога ќе ги погледнеме тие на кои што сакаме да им се одмаздиме, ни паѓа жал.
Верујте, можда не звучи реално, ама ептен е.
Многу пати ми се десило да сакам да истепам некого до смрт, ама кога му ја гледав фацата или пак нешто друго, сменував дирекција и си продолжував со рутината такозвана живот.

Е сеа, ако е ептен мрско ем гадно, знаеме и поинаку, ама у екстремно екстремни ситуации тоа и за некого кој што е вреден за тоа.
Ете така.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
What goes around comes around , ne se zamaram so odmazda sekogas
po zasluga se vraka samo mili moj trpenie , i ako sakame primer da se vrati odma poslatko e pokasno ko ke e malce zaboraeno ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се извртевме со темава ... но нека остане во општи дека коментарите од останатите членови се озбилни и воопшто нема сеир, иако може била отворена со друга намена:wink: Ацева, знам дека нема да е проблем нели?:icon_lol: :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Море мамата. Пичка матер. Мора Елвис, Елвис му е мајка.
 
Член од
10 март 2005
Мислења
567
Поени од реакции
10
frc po dobar fkus od odmazdata amin :)

Убаво Натуш, само не ја сеири темата, не е за сеир, ако имаш конструктивен муабет, в ред. Гарфилд
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.362
Офчар напиша:
Одмазда - не.

Што ако се одмаздам? Што добивам со тоа? Е сеа, ако легне на волеј зашто да не, ама у принцип не се ангажирам околу „собирање луѓе”, „кроење планови” и „спремање тактики”.

Пошто со тоа што ќе му вратам, станувам ист ко него. Може да го напраам на малце подискретен начин, ама никако со предумисла или со акција - реакција.
Колку само не си во право Офчар.
Да те потсетам зошто? Ти текнува на Лопата? :wink:

Муабетот ми е, кога ќе се оладат работите сите знаат да зборуваат смирено и сите знаат да прават разлика помеѓу доброто и лошото, паметното и глупоста. Ама кога си „запален“ - тоа воопшто не е така.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ихааа... колку луѓе сум ги стаил у џубокс ради одмазда...

Колку па останале без заби ради Ејсид коа беше помал и беспомошен, а јас со заштитничкиот инстинкт...

Во пријателство, давам од мене 100%. Можеби затоа и толку тешко ми паѓа кога ќе се почувствувам "предаден".

Доколку некој копук ми напакости, нека ја очекува раката на одмаздата. Одмаздољубив сум и си признавам. Премногу импулсивно реагирам и гневот може да го истурам експлозивно.
 
H

HCL

Гостин
Во основа неќам одмазди,најчесто не ги ни практикувам освен ако не ги извршам многу брзо додека сум запален.Не сум многу трпелива личност и неможам да чекам многу многу.Значи ако во брзо време не сум се одмаздил подоцна па нема ни да ми биде до тоа-НЕМА ДА СЕ ЗАМАРАМ!!!
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Лопата беше емерџенси.. океј можда не сум у право.. импулсивно беше..

МОРЕ ОКО ЗА ОКО ПИЧКА ИМ МАТЕРИНА!
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Ми се одмаздувале , сум се одмаздувал.

Сме се млателе за одмазда безброј пати , чаирски деца така не воспитувале.
Кога излегувавме по 10 души у град ехххх ко деца , срамотилуци , срцето планина.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Одмазда поради "заврзлами" на конкуренцијата - бара големи умствени, аналитички и креативни способности! : )

Одмазда при спортување (баскет, фудбал) - безопасна, забавна - бара голема физичка и психичка подготвеност! : )

Фајл Фајт одмазда со џигерење зуби - К.О!

Одмазда на работа - (па пичка му матер, се ја ли ќе чистам у офис, сеа ќе го наместам да го крка за тоа и тоа...)

Љубовна одмазда - и ебам тоа курвата, сеа и јас ќе ебнам нешто!

Комшиска одмазда - од кај му на него пари за Sony Ericsson K500, јас сеа ќе купам P910!

Хакерска одмазда - иии, копиле, ме досира, сеа ќе му најдам експлоит!
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Koga ke me iznervira nekoj zemam hekler i........... samo go podzaplazuvam:baeh:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
kikiki напиша:
Koga ke me iznervira nekoj zemam hekler i........... samo go podzaplazuvam:baeh:
Ааа... ако го извадиш само и не го употребиш - си наебала. Така многумина се зезнале! : )))
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Мистичен напиша:
Ааа... ако го извадиш само и не го употребиш - си наебала. Така многумина се зезнале! : )))
Samo jas ne:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom