Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
B

black angel

Гостин
dali nekoj frlil magija vrz vas ili pak ste pocustvuvale tolku malerozni kako nekoj da vi go mislel toa?
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
eee ajde kazete ako imate nesto a ne da se zaebavate... da mene mi se ima sluceno, imam dosta raboti preziveano zaradi tie magii... sega ne kako ona na volsebnicki ama da veruvam deka postojat lugje sto mozat da ti nastetat so magii...
 
B

black angel

Гостин
Maca напиша:
eee ajde kazete ako imate nesto a ne da se zaebavate... da mene mi se ima sluceno, imam dosta raboti preziveano zaradi tie magii... sega ne kako ona na volsebnicki ama da veruvam deka postojat lugje sto mozat da ti nastetat so magii...
tokmu toa sakav da prasam dali imate loso iskustvo kako posledica na magii.daj nekoja prikazna
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Magii ne postojat.Toa e vlijanie na potsvesta.Pa ako imase magionicari ili volshebnici zar ke dojdeshe svetov do vakvo deredze?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Секако дека не!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
abe ne zbori ona za magii kako na volsebnicki tuku za magii koi mozat da ti nastetat, magii od losi lugje sto sakaat da ti nastetat... mislam deka sekoj ima pocuvstvuvano vakvo nesto, ako ne toj sam barem negovite... samo se prasuvam sto im e korist na takvite lugje sto pravat magii??? nemam odgovor...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ne veruvam vo vakvi gluposti:nenene:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Има луѓе кои веруваат во магии и кои можеби сакаат да пишуваат нешто од искуство. Доста фаќате сеир, Чек дис аут е најдолу.
И не правете ги скренати тие кои имаат поразлично (или спротивно) мислење од вас.
Фала.

Јас би сакала да прочитам некоја приказна, како оние кои веруваат имале последици од магии.
 
B

black angel

Гостин
fortunE напиша:
Има луѓе кои веруваат во магии и кои можеби сакаат да пишуваат нешто од искуство. Доста фаќате сеир, Чек дис аут е најдолу.
И не правете ги скренати тие кои имаат поразлично (или спротивно) мислење од вас.
Фала.

Јас би сакала да прочитам некоја приказна, како оние кои веруваат имале последици од магии.
tokmu taka fala fortune!znaci ne se zbori za charmed ili slicni filmovi tuku kako sto kaza fortune za vistinski slucki
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
pa mene mi imaat napraveno magii za da me boli glava... mene me boli glava mnogu, i toa me boli nekolku sekundi ama mnogu jako sto mislam deka ke mi eksplodira glavata, idev na site ispituvanja, i (za sreka) nisto ne mi najdoja... pa posle doznav deka se toa mi e od magii... i sreka postojat lugje sto mozat toa da go otkrijat i da go ,,isfrlat" pa taka problemot malu po malu se resava... ova e samo eden od mnogu drugi primeri...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
А какви се тие магии? пак никој не објасни...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
и да сака неможе да ми фрли ..зборејки и комуницирајки со одредени луге за тоа каква дарба имам јас и за таа комсичка енергија што ја поседувам имун сум на такви работи..
за моја срека или несрека
 
Член од
2 април 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
lele ne mozam da poveruvam vo sto se se veruvalo,jas ne veruvam vo magii tie stvari gi izmislil covekot da zaplasi nekogo ili da zaraboti pari na nekoj koj misli deka postojat tie stvari.Dajte bar eden primer po koj sto ste sigurni deka magiite postojat..............
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Miss_sixty напиша:
lele ne mozam da poveruvam vo sto se se veruvalo,jas ne veruvam vo magii tie stvari gi izmislil covekot da zaplasi nekogo ili da zaraboti pari na nekoj koj misli deka postojat tie stvari.Dajte bar eden primer po koj sto ste sigurni deka magiite postojat..............
Nema problem sigurno! Da beshe sega do mene ke te natepav! :angry3:
Postojat magii i toa kako! Koga ke pochustvuvash na tvoja koza ke doznaesh inaku do togash teshko deka ke poveruvash vo takvi raboti! Beshe od edna devojka (nema da kazuvam detali koga, zoshto i kako!zashto ne e za falenje) od nigde nikade edno utro svativ deka 'ja sakam' teroriziranje an mrtvo, morav radi splet na okolnostida se razdelam od nea i po dva tri dena pochna glavata da me boli, dobivav strashna vrtoglavica, so nikoj ne sakav da zboram ama bash so nikoj(koga gledam od deneshen aspekt na rabotiote shto gi pravev togash mi doaga da si ja udram glava od dzid ama toa e), nishto ne pravev, sedev ili shetav sam i vo tishina, pochnav da ziveam samo noke, si legnuvav vo 8-10 nautro a se probuduvav 21-23. Mi smetaa lugeto se mi beshe glupavo... Auu lohsi dve nedeli od mojot zivot! Rehsenie najdov -nema da se pofalam kako i kade, i po samo 1h odkako GO najdov(mi go najdoa drugi) reshenieto seta taa zelba ludost ili ne znam shto ischezna....
Moze ke kazesh deka sum budala ili , shto znam, nenormalen! Moze ke kazesh deka sum bil ludo vjuben vo devojkata, ne e ni toa! Zashto znam deka ne bev i ne sum!
Nemoj ushte ednash da kazesh deka neshto ne postoi i e izmislica radi pari ako ne znaesh so sigurnost deka e taka!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom