Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
Хероински зависник станал.
Или евентуално троши премногу калории мастурбирајќи.

здраво,

би сакала да ве прашам со дечко ми сум три год и 6 месеци, се беше одлично до пред 2 недели каде што скрос се смени , одпрвин да кажам дека бевме неразделни и прееееемногу се сакавме, сега се сомнева во неговите чувства изгубен е нема план за животот , има кошмари , спие премногу и нагло ослабе, буквално како да е сосема друга личност , на моменти сака да е со мене на моменти несака, одбивна сум му , па ме сака...... ова се случува скоро 1 месец , јас навистина незнам што да правам , но ова не личи на него , дали имал некој слично вакво искуство , ве молам за помош.
Да не се имаш здебелено?
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Или евентуално троши премногу калории мастурбирајќи.


Да не се имаш здебелено?

можеби.... вие од искуство да не ми кажувате случајно, пошто гледам многу се разбирате
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
можеби.... вие од искуство да не ми кажувате случајно, пошто гледам многу се разбирате
Нормално дека е од искуство, инаку како би се знаело. Провери каде ги крие иглите, обично е по хидранти или во лифтот горе...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
можеби.... вие од искуство да не ми кажувате случајно, пошто гледам многу се разбирате
Искуство со дебели? Не, немам толку искуство со нив. А со пациенти кои мислат дека некој им фрлил магија бидејќи паднале од точак - ихаааа, со такви имам еден куп искуство.

Шала на страна, дечко ти е во депресија, си има некоја мака. Најверојатно скрива нешто од тебе, можеби сака да ти раскине, но не е одлучен во своите намери, не знае како. Тоа што понекогаш може да биде весел и "стариот тој", е индикатор дека на моменти успева да заборави на своите проблеми и да се препушти на моментот со тебе.

Она што е сигурно е дека не му е фрлена магија. Неговата црна магија е всушност негативната мисла што го мачи, проблемот, маката што си ја има, а не сака да ти ја кажи.
 
Член од
21 април 2014
Мислења
13
Поени од реакции
8
Eve vaka, ja sledam temava i sakam nesto da prasam. Imeno na devoja mi vo stanot kade zivee i se sluci neshto mnogu cudno :

Taa najde svetlo violetovi cvetcinja na pragot od vleznata vrata koga se vrakala doma vednash otkako se vidovme edna vecer. Koga zazvonila na vrata za da i otvorat nejzinite, majka i gi zemala da gi frli a imalo i nekoja lepliva smesa na niv - cvetcinjata. Majka i pomislila deka e nekoja magija.

Dali nekoj imal slicno iskustvo so ova? Sto bi mozelo da bide? crna ili bela magija? Sto bi trebalo da se prezeme za da se rasturi?

Mnogu jezivo i cudno e i toa sto den dva unazad i se spiese i beze ismorena i omalaksana. pocna da deluva i na mene ... strav mi e da ne e nesto loso i deka nesto loso ke se sluci.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Eve vaka, ja sledam temava i sakam nesto da prasam. Imeno na devoja mi vo stanot kade zivee i se sluci neshto mnogu cudno :

Taa najde svetlo violetovi cvetcinja na pragot od vleznata vrata koga se vrakala doma vednash otkako se vidovme edna vecer. Koga zazvonila na vrata za da i otvorat nejzinite, majka i gi zemala da gi frli a imalo i nekoja lepliva smesa na niv - cvetcinjata. Majka i pomislila deka e nekoja magija.

Dali nekoj imal slicno iskustvo so ova? Sto bi mozelo da bide? crna ili bela magija? Sto bi trebalo da se prezeme za da se rasturi?

Mnogu jezivo i cudno e i toa sto den dva unazad i se spiese i beze ismorena i omalaksana. pocna da deluva i na mene ... strav mi e da ne e nesto loso i deka nesto loso ke se sluci.
Аааа ги најдовте спермосаните миризливи стапчиња. Извинете, бев млад и ми требаа пари.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Me zanima dali nekoj poznava gataci ili bajacki vo okolinata na radovis-strumica-valandovo i okolnite mesta neka pise vo poraka.
 

b12

Член од
5 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
Zdravo,

Sakam da ve prasam dali mozno e da e magija, cveke od saksija ni go snema dva dena so se zemja a saksijata ostavena iskrsena kako da padnala vo dvorot na sosedite. Po 2 dena cveketo ko najdovme vrateno isto vo drugiot dvor.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
4
здраво,

би сакала да ве прашам со дечко ми сум три год и 6 месеци, се беше одлично до пред 2 недели каде што скрос се смени , одпрвин да кажам дека бевме неразделни и прееееемногу се сакавме, сега се сомнева во неговите чувства изгубен е нема план за животот , има кошмари , спие премногу и нагло ослабе, буквално како да е сосема друга личност , на моменти сака да е со мене на моменти несака, одбивна сум му , па ме сака...... ова се случува скоро 1 месец , јас навистина незнам што да правам , но ова не личи на него , дали имал некој слично вакво искуство , ве молам за помош.[DOUBLEPOST=1424364226][/DOUBLEPOST]


ke te molam da mi pomognes , decko mi pred 1 mesec bese super , za eden den se smeni 360 stepeni spie premnogu, i uste mu se spie , neodgovoren e nema plan za zivotot , pocnuva da gi gubi cuvstvata sprema mene eden den me saka eden den ne , ima koshmari, ...... kazi mi dali i ti imase del od simptomive i koj i kako ti pomognaa . fala
. Startrak11.. kaj najde pomos...vidovita zena
 
Член од
15 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
4
Дечки денес ми баеа со олово и ми го кажаа следното:
Имав мноооооогу прстени и тоа значело дека некој ме гледал или ми гледал низ прстен изваден од мртовец, па после некој ми фрлил/прснал со вода (ваљда некоја лоша вода) на квака или на врата и сето тоа ми го правел некој мал низок човек маж/жена.
Што мислите? инаку откако ми баеа ми рекоа дека ќе бидам по слободен по лесен и реално дали од што ми го кажаа тоа или можеби вистинки така и е.
п.с јас не верувам во горе наведените работи, само ме интересира ваше мислење, поздрав спасен сум :)
А да заборавив, магијата која што ми била правена била на (еврејски начин) ако некој знае нека објасни што е тоа.
Kaj SE naoga ovaa baba ..so olovo
 
L

Löwe

Гостин
„Само две нешта се бесконечни - Вселената и човечката глупавост.“ - Ајнштајн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom