Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.015
Поени од реакции
8.794
Какви магии, какви глупости гледаш дека темава е во ЧДА. Се е пласибо ефект, кога ќе го сфатиш ова "магијата" ќе нема ефект.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
dajte bre ljuge kazete nekoj dobar rasturac na magii ako ste slusnale za nekoj pisete navistina e mnogu vazno
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Денес најдов пред прагот на вратата оставен бел зашилен камен, бидејќи личноста која ми беше во посета е доста сомнителна по тие работи па се прашувам дали е ова обид за некаква магија. Не верувам во такви работи меѓутоа ме интересира дали на некого му е познато такво нешто.
Ме интересира за да знам кои чекори да ги преземам во иднина.

Благодарам,

Еве слика од каменот.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
dajte bre ljuge kazete nekoj dobar rasturac na magii ako ste slusnale za nekoj pisete navistina e mnogu vazno
Има многу што сакат да ,,растураат'' ама кога ти ќе сфатиш, ќе биде касно...[DOUBLEPOST=1413725027][/DOUBLEPOST]
Денес најдов пред прагот на вратата оставен бел зашилен камен, бидејќи личноста која ми беше во посета е доста сомнителна по тие работи па се прашувам дали е ова обид за некаква магија. Не верувам во такви работи меѓутоа ме интересира дали на некого му е познато такво нешто.
Ме интересира за да знам кои чекори да ги преземам во иднина.

Благодарам,

Еве слика од каменот.
Добра чевла, мислам двете... Од каде ти се?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.129
Поени од реакции
17.843
Најдов во дворот златен прстен со рубин. Се си мислам дека е магија, па ке го молам магионичарот да фрли уште неколку пошто не фати магијата. И не толку далеку во тревата, можи и поблиску на плочки пред врата.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Денес најдов пред прагот на вратата оставен бел зашилен камен, бидејќи личноста која ми беше во посета е доста сомнителна по тие работи па се прашувам дали е ова обид за некаква магија. Не верувам во такви работи меѓутоа ме интересира дали на некого му е познато такво нешто.
Ме интересира за да знам кои чекори да ги преземам во иднина.

Благодарам,

Еве слика од каменот.
Земи го каменот, акни и го на личноста од глава и кажи и да не се глупира друг пат.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.346
Поени од реакции
72.432
Најдов во дворот златен прстен со рубин. Се си мислам дека е магија, па ке го молам магионичарот да фрли уште неколку пошто не фати магијата. И не толку далеку во тревата, можи и поблиску на плочки пред врата.
Не е магија, тоа дел од новата владина програма за благодарност кон своите промотори. Имаат најдено и Роко, Џониби, Валволин.... прашај ги.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.129
Поени од реакции
17.843
Не е магија, тоа дел од новата владина програма за благодарност кон своите промотори. Имаат најдено и Роко, Џониби, Валволин.... прашај ги.
Хехехе тоа да ти било. Не сум знаел.
Ти најверојатно имаш добиено крастајца и два домати. Тоа е ако не знаеше од најновата опозициска програма исто за благодарност. Неможеле сакаде да стигнат муабет да направат па ете поклон пред врата оставале, за да знаеш дека мислат на тебе и дека не си заборавен.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.798
Поени од реакции
18.641
Денес најдов пред прагот на вратата оставен бел зашилен камен, бидејќи личноста која ми беше во посета е доста сомнителна по тие работи па се прашувам дали е ова обид за некаква магија. Не верувам во такви работи меѓутоа ме интересира дали на некого му е познато такво нешто.
Ме интересира за да знам кои чекори да ги преземам во иднина.

Благодарам,

Еве слика од каменот.
Абе луд, каква магија бараш овде, ова е камен за стружење пета. Прашај го дедо ти или татко ти да не е негов каменот, да не го фрлиш за џабе, па да ти ги удрат чевлите од глава дека си го фрлил.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Ја читам вашата тема и би сакал ваш совет, искуство и препорака за луѓе-гатачи што гледаат и тргаат црни магии? Имам слушнато за Оливера од Дедебалци (село измеѓу Прилеп и Битола) и за Дуле од Велес.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.798
Поени од реакции
18.641
Ја читам вашата тема и би сакал ваш совет, искуство и препорака за луѓе-гатачи што гледаат и тргаат црни магии? Имам слушнато за Оливера од Дедебалци (село измеѓу Прилеп и Битола) и за Дуле од Велес.
Кажи за каква магија се работи, да знаеме кој гатач да ти го препорачаме.
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
здраво,

би сакала да ве прашам со дечко ми сум три год и 6 месеци, се беше одлично до пред 2 недели каде што скрос се смени , одпрвин да кажам дека бевме неразделни и прееееемногу се сакавме, сега се сомнева во неговите чувства изгубен е нема план за животот , има кошмари , спие премногу и нагло ослабе, буквално како да е сосема друга личност , на моменти сака да е со мене на моменти несака, одбивна сум му , па ме сака...... ова се случува скоро 1 месец , јас навистина незнам што да правам , но ова не личи на него , дали имал некој слично вакво искуство , ве молам за помош.[DOUBLEPOST=1424364226][/DOUBLEPOST]
I jas ne veruvav ama si osetiv na svoja koza debelo.
Bev kako vo dupka i toa nekolku godini.
Sto se neprobav za da se oslobodam od toa i na kraj najdov resenie postoi ama kaj vidoviti koi gi gledaat i trgaat tie raboti. Alal da im e na zenite Gospod da gi pozivee!
I vo gospod veruvam i vo vera crkva! Se si postoi so vekovi i eri, samo nie mladite ne go zabelezuvame.

Se si ima lek samo treba da se najde, imav nekoi cudni bolki (te me boli te ne me boli i toa na neodredena lokacija) ama go resiv nekoj sakal da me stavi u dupka i da bidam ROB. Gospod ke im naplati u pekolot. Ima crni magii i toa mnogu po skopje i makedonija, zlobni luge i pretezno se ZENI KOI GO PRAVAT TOA!
Porano spiev i po 13 saati i uste mi se spiese se cudev kako moze tolku, sega spijam po 7 casa i mozam i cel den da rabotam, energijata mi ja odzimase taa magija. SE frliv po reka taka treba.
Sega sum kako nov covek so bistar UM i poln so energija.

Sega svativ ponekogas sto e sreka! Da ti trgne! Da osetis deka ti odi samo od sebe! Toa e TOA! SREKA

ke te molam da mi pomognes , decko mi pred 1 mesec bese super , za eden den se smeni 360 stepeni spie premnogu, i uste mu se spie , neodgovoren e nema plan za zivotot , pocnuva da gi gubi cuvstvata sprema mene eden den me saka eden den ne , ima koshmari, ...... kazi mi dali i ti imase del od simptomive i koj i kako ti pomognaa . fala
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.875
Поени од реакции
40.193
здраво,

би сакала да ве прашам со дечко ми сум три год и 6 месеци, се беше одлично до пред 2 недели каде што скрос се смени , одпрвин да кажам дека бевме неразделни и прееееемногу се сакавме, сега се сомнева во неговите чувства изгубен е нема план за животот , има кошмари , спие премногу и нагло ослабе, буквално како да е сосема друга личност , на моменти сака да е со мене на моменти несака, одбивна сум му , па ме сака...... ова се случува скоро 1 месец , јас навистина незнам што да правам , но ова не личи на него , дали имал некој слично вакво искуство , ве молам за помош.
Најверојатно има швалерка.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
здраво,

би сакала да ве прашам со дечко ми сум три год и 6 месеци, се беше одлично до пред 2 недели каде што скрос се смени , одпрвин да кажам дека бевме неразделни и прееееемногу се сакавме, сега се сомнева во неговите чувства изгубен е нема план за животот , има кошмари , спие премногу и нагло ослабе, буквално како да е сосема друга личност , на моменти сака да е со мене на моменти несака, одбивна сум му , па ме сака...... ова се случува скоро 1 месец , јас навистина незнам што да правам , но ова не личи на него , дали имал некој слично вакво искуство , ве молам за помош.
Хероински зависник станал.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom