Дали музиката е дел од вашиот живот?

  • Креатор на темата викацот
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
кој може без музика?
 

омлет^^

There are no stupid questions, just stupid people.
Член од
19 јуни 2011
Мислења
198
Поени од реакции
39
секако...мјузик ис ол ту ми!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Музиката е дел од животот на сите. Ако знаеш како да слушаш, музиката е насекаде околу тебе. Се` што треба да направиш е да се препуштиш и да оставиш да те носи онаму каде што сака.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
дека е дел од целиот ми живот да. него сега сакам да си симнам нови хитови и дали има некој сајт од каде што да си симнам? фалааа.... може да преминете во ЛП
 
Член од
3 јули 2011
Мислења
348
Поени од реакции
140
nema sansi za negativen odgovor, dolgo vreme sum bil aktiven ucesnik taka da i da sakam ne mozam da se otkazam od nea....
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
Music, All day and Night :) Досадно е без музика, кога нема музика како да фали некој дел од мене.Кога седам на компјутер( а прилично долго сум на тоа место) секогаш има пуштено музика.А често знам да пуштам dvd и да лежам неколку саати слушајки музика..
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.930
Живеам за неа без да знам
Дали ја пронајдов или таа ме пронајде мене
Веќе не се сеќавам како беше
Но на крајот ме освои...

Живеам за неа затоа што
Таа секогаш ми дава излез...

Таа се вика музика... :pipi:

 
R

Roten 96

Гостин
Па секако дека е...еве јас да си кажам за себеси дека кога и да седнам на компјутерот и кога висам на интернет обавезно мора да имам пуштено музикаа...без музика не можам да седам едноставно не ми е интересно а така и си пејам :D
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Ова е тема во која нема дискусија и се одговара со ДА или НЕ... па еве го мојот одговор: ДА :)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
кога нема музика во некоја просторија јас полудувам.. едноставно мора да има во позадина некоја мелодија.. макар и да биде на најтивко пуштена.. во спротивно не се осеќам убаво..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.172
Наутро се будам, го вклучувам својот компјутер,влукучувам медиа плее. Си редам омилени песни во плејлиста за поубаво расположение и така ми започнува скоро секој ден. Го подготвувам кафенцето, вклучувам google chrome,влегувам во виртуелниот свет, а во позадина оди некоја омилена песна, во меѓувреме кројам план за денешниот ден. Посегнувам по мобилниот вртам како и обично на мојата девојка а во позадина често има некоја песна. Додека сите овие работи ги направам веќе е време за на работа. Секогаш во мојата јакна во едниот џеб се наоѓаат моите омилени слушалки. Скопје е полн со метеж како и секој вообичаен работен ден па затоа најчесто слушам Chillout музика додека се возам до работа. Навечер кога си легнувам да спијам обавезно си пуштам на мојот мобилен некоја тивка и мелодична музика за едноставно поубаво и полесно да заспијам. Во меѓу време се присетувам настаните кои оставиле одредени траги во мојот живот, или пак едноставно се препуштам на фантазиите... и заспивам... Како и да е, музиката е составен дел од нашиот живот. Таа едноставно е присутна тука, во нашиот живот како некоја си сенка која не ја гледаш, а сепак те следи. Секоја болка и тага, секоја среќа и радост се пренесени во мелодијата, стиховите и изведбата на песната. Музиката е присутна во човечкиот живот уште од своето раѓање. Своите мајки пред заспивање со цел да ни искажат колку не сакаат, своите чуства ги искажуваат преку песната со која не успиваат. Сите прослави, веселби, родендени не поминале без музика. И до ден денес кога ќе слушнам некоја си мелодија од детството, веднаш ме навратува на времето во кое сум растел и ме потсетува на настаните од тој период. Многумина во својата тага или радост ја слушаат песната која ги потсетува на личноста која ги повредила или усреќила многу. Секоја мелодија, стих и изведба на некоја песна си е посебна приказна за себе. Секој човек си се пронаоѓа во некоја си песна. Музиката... Едноставно нешто кое не спојува сите. Традиција со век и векови која се шири насекаде низ целиот свет. Сите свои чуства се насочуваат кон нејзино создавање. Сета своја креативна идеја и мисла се насочува кон нејзино усовшување и создавање на некои си нови стилови. Сенка која не следи насекаде. Волшебен часовник кој ќе не врати во времето во кое што сакаме. Терапија која ќе ни ја влоши или подобри душевната состојба. Се раѓаш... Те прославуваат со музика. Умираш... Те исплакуваат низ неа.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
Кај мене ден без музика не проаѓа..... без музика неможам :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.316
Поени од реакции
31.412
Ај бе сите постирајте низ темиве шо слушате нон стоп музика, не бидете скржави, споделете нешто ебаго :)

Инаку секако дека е дел. Познавам луѓе кои не слушаат музика, или не обожаваат да слушаат, ги има и такви значи. Не секој човек ужива во овој вид уметност.

Јас дури и заспивам со истата, што често пати имам несогласување со мајка ми ради зрачење и триста курци палци од компјутерот. Али дробеше, дробеше и додроби, крена раце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom