Дали е во ред да ги трошиме парите на одмор во Грција, Бугарија и Албанија, кај непријатели и душмани

Член од
17 декември 2012
Мислења
262
Поени од реакции
173
... Настојувајте да летување во маји септември кога цените се најниски, купувајте храна само од Лидл бидејќи сепак е германски сопственик, избегнувајте да трошите пари на сувенири, брза храна, ресторани, играчки и разни глупости, доволно е вода, сјај и тоалет папир. Колку што можете носете си храна од Македонија. Ручек и вечера во ресторани избегнејте максимално по секоја цена ...
Добар, добар предлог !!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
оригиналот на швајцарецот е нешто другоооооо О ЕМ ЏИИИИ
Вилкомен вилкомееен

Барем тој што ја прикачил песната да ставеше песна со слика/видео од Сан Тропе, оваа слика на видеото е од променадата во Ница.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
41
Поени од реакции
9
Хрватска ја распадна југославија. Сума сумарум со помош. Истите первертирани тенденции посејани од австрија и швабите со истите досадни квинслинзи. А дека нека нема саксонска завера, цела бљгљрља пати од нациносталгија и ВЕРУВАТЕ дека сте некои ослободители. Ти кажи ми мене. А дека градовите се руини....па не е дека вашите ги немаат бомбардирано и рушено, или дека во ефект заради вас и саканите шваби ги немаат бомбрдирано. Покрај тоа, градско, битола и скопје уште функционираат. И ниш и други. Не е дека секој што дошол не ги разрушил во некоја точка од времето. Разликата е што само вие тука самопрогласени администратори немате удел. Ама ајде, удавај важност на закржлавена кукла нација што долго време ја чека абортус.
зарем некоj вистински ги прашал хрватите дали сакаат со србите заедничка држава. Сега ако погоди воjна недаjбоже единственото што ќe остане од Србиjа е београдски пашалук и измеќарчето македонско како во 1912
 
Член од
12 март 2024
Мислења
57
Поени од реакции
93
Ја предлагам од дома да си земете патлиџани, пипер, зејтин и паштети. Ке комбинирате и ке издржите 4-5 дена. Вода исто не мора да купувате. Или вријте ја водата од морето или дестилирајте мочка, ако сте поискусни и напредни, се разбира. Значи таму одите само за банање. Одите се бањате од 8 до 5, никако не плаќате за лежалки. Се печете како смоци. Тоа е. Ако сте со по-просторни автомобили, спијте во нив. Ако не може да се слеете во едно со природата и да спиете надвор. Поздрави и да живее Македонија!
Освен спиење во коли голем дел Македонци уште ги практикуваат овие совети кога одат кај Грчиштата.

На времето, во 90-ти и 2000-ти, кога идевме на нивните флипери и биљард, им смисливме уште една дупешка. Наместо ситни драхми и после евра, ставаш монета денарче у флиперот, зашто и тоа пасуваше и си играш со 99,9% попуст. Еден од погенијалните изуми за слабеење на непријателот.

Директно од книгите на Сун Цу/Макијавели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom