Дали е важен сексот во една врска или брак

Дали е важен сексот во една врска или брак


  • Вкупно гласачи
    222
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Јас мислам дека сексот игра голема улога во бракот или врската на двајца вљубени.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Потребен е секс. Но тој не е основа на се. Важен е и неопходен но не најбитен.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Imas napisano seSK popravi si se :)
Seksot e pozelen no ne e najbiten vo edna vrska ili brak koi se osnovani vrz ljubov, razbiranje i doverba 8)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Така е. Љубов е тек после секс:)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Абе се разбира дека немора да значи, ама и без него не иде, а јас мислам дека нај правилно е прво паровите да се запознаат подобро ова зборам за во врска а за во брак веке се знаат и мислам дека треба да имаат секс барем еднаш неделно.
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Потребен но не и доволен услов.

Доказот следи со контрапозиција ;)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
n00b напиша:
Абе се разбира дека немора да значи, ама и без него не иде, а јас мислам дека нај правилно е прво паровите да се запознаат подобро ова зборам за во врска а за во брак веке се знаат и мислам дека треба да имаат секс барем еднаш неделно.
Даре.. дали ти би бил во врска со некој шо не го знајш доволно?
и ако би бил кажи ми зошто?
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
n00b напиша:
Абе се разбира дека немора да значи, ама и без него не иде, а јас мислам дека нај правилно е прво паровите да се запознаат подобро ова зборам за во врска а за во брак веке се знаат и мислам дека треба да имаат секс барем еднаш неделно.
of of....vidi vaka da ti kazam neshto...ako ti imas ljubov doverba i razbranje ....togash mozis totalno da se opushtis so partnerot i sexot ke ti e super.....ednash nedelno sex e ko edns nedelno vo wc da ojs.....pa sea ti vidi :lol:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
The`bItCh напиша:
n00b напиша:
Абе се разбира дека немора да значи, ама и без него не иде, а јас мислам дека нај правилно е прво паровите да се запознаат подобро ова зборам за во врска а за во брак веке се знаат и мислам дека треба да имаат секс барем еднаш неделно.
Даре.. дали ти би бил во врска со некој шо не го знајш доволно?
и ако би бил кажи ми зошто?
Види вака сеа не би идел со некоја што не ја знам доволно затоа што после може ке ме боли глава, затоа и немам во моментов женска тешко е да се најде некоја таква :)

RaGeAnGeL напиша:
n00b напиша:
Абе се разбира дека немора да значи, ама и без него не иде, а јас мислам дека нај правилно е прво паровите да се запознаат подобро ова зборам за во врска а за во брак веке се знаат и мислам дека треба да имаат секс барем еднаш неделно.
of of....vidi vaka da ti kazam neshto...ako ti imas ljubov doverba i razbranje ....togash mozis totalno da se opushtis so partnerot i sexot ke ti e super.....ednash nedelno sex e ko edns nedelno vo wc da ojs.....pa sea ti vidi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Абе може си во право ама немора да значи.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Sexot ne igra uloga ako i dvajcata ne se zainteresirani za sex.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Од ова заклучив дека рејџ неможе без секс. Тоа и е како чтврти оброк во денот :) малашала немој да ме сватиш погрешно.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Gizo напиша:
Sexot ne igra uloga ako i dvajcata ne se zainteresirani za sex.
а бе кој не е заинтересиран за секс во денешно време? шо зборвиш и ти:)))))))))
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
n00b напиша:
Од ова заклучив дека рејџ неможе без секс. Тоа и е како чтврти оброк во денот :) малашала немој да ме сватиш погрешно.
jas od ova svativ deka ti od Sex ni S nemash....bashka kaj skokate so kataja ziti se.....i dvajcata ste DEVICI ebave :lol: :lol: :lol: :lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
како да не скокам ма.. викат дека секс бил основа за брак и за врска.. аман ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom