Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Не простувам а ми простуваат.. чудна работа :D
на сите досега сум манала превара, од проста причина што си беа преценети и тоа беше со цел да ги he „приземјам“
освен на последниот дечко кој за некоја обратна пропорционалност прв ми го направи тоа мене...
сакаше да врти други а да биди со мене ама зато сега he flies solo :свиркам:
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
Неверство , во никоја ситуација не е нормална работа и да и простиш на личноста за тоа дело -НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ЗАБОРАВИ. . . . нека прави што сака . ќе излезе на виделина и секогаш ке биде пречка за врската или брак , што и да е брзо ќе заврши . . . .
сакам да кажам не е битно дали ќе и простам - тоа е почеток на КРАЈОТ . . . :) подобро ужасен крај - него рогови
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 18:38 ---
Не простувам а ми простуваат.. чудна работа :D
на сите досега сум манала превара, од проста причина што си беа преценети и тоа беше со цел да ги he „приземјам“
освен на последниот дечко кој за некоја обратна пропорционалност прв ми го направи тоа мене...
сакаше да врти други а да биди со мене ама зато сега he flies solo :свиркам:

па ако се може терај , демокрација, денес се е дозволено оргии, хомосексуалци , анимал ,,,. . . и др идр и др и . .
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Која е смислата да бидеш со некој а тој да мисли на друга,ако смета дека таа е подобра и сигурен е во тоа треба да оди веднаш кај неа а не прво да ја проба :D Во секој случај неверство во врска никогаш не би простила а во брак можеби доколку има некој работи кои не врзуваат :)
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
Која е смислата да бидеш со некој а тој да мисли на друга,ако смета дека таа е подобра и сигурен е во тоа треба да оди веднаш кај неа а не прво да ја проба :D Во секој случај неверство во врска никогаш не би простила а во брак можеби доколку има некој работи кои не врзуваат :)
значи кога влезеш во брак , дозволено е се . . . :icon_lol:
блазе си му на твојот маж ,
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Да ми кажат муабети дека ме варала нема да им верувам. Ама се додека видам со свои очи друго е. Моменталното мислење ми е дека ќе простам ама се разбира нема исто да е понатаму, Фала богу ќе почнам да си ја варам и јас се додека не заврши врската. А тоа фала богу ќе се случи многу брзо.
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
е па ти мари , па тој не сапун да се потроши хеехех од дупку у дупку :pos:

заклучок - кој како си гу нареди такој ке си :drk:
Абе пењил се не пењил се пари сам даваја ке га еду :pos: А ти си амбициозен дека и на 80 ќе можеш? :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.875
Поени од реакции
40.193
Не простувам а ми простуваат.. чудна работа :D
на сите досега сум манала превара, од проста причина што си беа преценети и тоа беше со цел да ги he „приземјам“
освен на последниот дечко кој за некоја обратна пропорционалност прв ми го направи тоа мене...
сакаше да врти други а да биди со мене ама зато сега he flies solo :свиркам:
Не разбирам која е поентата да се пофалиш дека си била едит...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom