Група Ц (Англија, САД, Алжир, Словенија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
давајте хајлајтс од САД-АЛЖИР , ама така некој што трае подолго , околу 5-6минути :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Како и да е не загубија, како некои други фаворити :baeh:... Итс ди италијан стајл :)
Демек ќе останат без пораз со ваква игра и криење кај корнер знамето да помине времето против Словенија :pos2:
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Демек ќе останат без пораз со ваква игра и криење кај корнер знамето да помине времето против Словенија :pos2:
Зошто да не... Да не имаа толкава среќа Словенциве посебно голманот немаше да биде така, сепак сум презадоволен од денешната игра... :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ја имав на ливче САД,ми замрзна гомново од нервози,какво радување му имам дадено.Но ми беше жал истовремено и за Словенците,пријателски настроени кон нас,еве и знаме наше извадија.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Англија - Германија ОСМИНАФИНАЛЕ :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ја подгледнувам снимката сеа на мтв Америка-Алжир, па што ли не промашија Американциве. Башка како што рече Synyster:)baeh:), чист гол поништен од Демпси. Не знам само како издржале Алжирциве до 90 минута.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Ја имав на ливче САД,ми замрзна гомново од нервози,какво радување му имам дадено.Но ми беше жал истовремено и за Словенците,пријателски настроени кон нас,еве и знаме наше извадија.
Знамето е извадено од човек кој живее таму, а е македонец. 3-4 души ја што ги знам од основно таму студираат и планираат да продолжат со живот во таа земја ...
А и од другари што ги познавам, и они имаат '' свои '' луѓе таму, кој за работа кој за студии, сеедно, така да чистокрвен словенец гарант не го извадил тоа знаме.

Нејсе тоа, пак ке кажам, со оглед на фактот што американците имаа поништен гол со Словедија во 90та минута, и тоа по такво враќање во меч, со оглед на фактот што и денес им поништија чист гол со Алжир во прво полувреме, уште поголема трагедија ке беше они да не отидеа.
Да не си у кожа на словенциве, факат, али се пуваа контра хрватите, имаа огромна корист од судијата во мечот со Америка, индикретно имаа огромна корист од судиите на мечот Алжир - Америка и како што биднуе во светот на Ерл, кармата си го направи своето и '' правдата " беше задоволена.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Знамето е извадено од човек кој живее таму, а е македонец. 3-4 души ја што ги знам од основно таму студираат и планираат да продолжат со живот во таа земја ...
А и од другари што ги познавам, и они имаат '' свои '' луѓе таму, кој за работа кој за студии, сеедно, така да чистокрвен словенец гарант не го извадил тоа знаме.

Нејсе тоа, пак ке кажам, со оглед на фактот што американците имаа поништен гол со Словедија во 90та минута, и тоа по такво враќање во меч, со оглед на фактот што и денес им поништија чист гол со Алжир во прво полувреме, уште поголема трагедија ке беше они да не отидеа.
Да не си у кожа на словенциве, факат, али се пуваа контра хрватите, имаа огромна корист од судијата во мечот со Америка, индикретно имаа огромна корист од судиите на мечот Алжир - Америка и како што биднуе во светот на Ерл, кармата си го направи своето и '' правдата " беше задоволена.
Не знам кој ти е филмот,што константно го повторуваш ова.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
ДОНОВАН У 90ТА ! Трагедија за Словенија.
Се знаеше ова, за жал. Сепак, ова и одговара на Србија, секако е подобро против САД, отколку против Англија. Кој дуел ќе биде Германија-Англија, сепак да почекаме на вечерашниве резултати.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aбе ајде, како можеа у 90-та да дадат Американците гол. Криво ми е шо Англија е втора од причина шо имав финале Англија-Германија и Англија-Аргентина, ама после ова изгледа ништо нема да биде. Освен ако двата натпревари вечер не завршат нерешено. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Не знам кој ти е филмот,што константно го повторуваш ова.
Сега го видов болдот.
Го повтарам зашто се дрзнаа да кењаат за земја која била трета на СП, и која бар до сега е поим за нив во фудбалот. Највише мрзам кога некој воопшто не се гледа во огледало а кења на страна за остали '' ружен '' свет и се сити, нема ништо полошо од тоа.

Али једини начин на кој ке ја осетеа горчината на сето тоа беше елиминација во едно вакво сценарио, болно за нив, сценарио кое ке ги поттикне да продолжат да го негуваат и така високиот процент на самоубиства у земјата.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сега го видов болдот.
Го повтарам зашто се дрзнаа да кењаат за земја која била трета на СП, и која бар до сега е поим за нив во фудбалот. Највише мрзам кога некој воопшто не се гледа во огледало а кења на страна за остали '' ружен '' свет и се сити, нема ништо полошо од тоа.

Али једини начин на кој ке ја осетеа горчината на сето тоа беше елиминација во едно вакво сценарио, болно за нив, сценарио кое ке ги поттикне да продолжат да го негуваат и така високиот процент на самоубиства у земјата.
Значи била,веќе не е,нема ни да биде.Хрватска не е на СП,зошто да не кењаат?Немаат право?
Што ако е поим Хрватска за нив во фудбал?Грција не е поим во фудбал за нас?Па сите кењаат за нив.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Значи била,веќе не е,нема ни да биде.Хрватска не е на СП,зошто да не кењаат?Немаат право?
Што ако е поим Хрватска за нив во фудбал?Грција не е поим во фудбал за нас?Па сите кењаат за нив.
Toa ти се вика комплекс, повеќе се радуваа што не отидоа хрватите на светско отколку што они отидоа. И кој ќар го имаа од тоа ? А, да, у моментов кој се беси, кој пука у слепоочница или бара цијанид низ куќа ...
Цела година го потеа со реклами, клипови а и сега на СП, и на крајот пред самоубиствено стање останаа, плачат, сега незнам колку ке се задоволни од муабетот '' битно Хрватска не е тука, ние сме '' .
Едноставно мило ми е што им се деси едно вакво сценарио, каде правдата апсолутно беше задоволена, од една страна ради нивниот искомплексиран однос, од друга зашто Америка отиде понатаму, а не Словенија, ова второво најмногу ме радува.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Toa ти се вика комплекс, повеќе се радуваа што не отидоа хрватите на светско отколку што они отидоа. И кој ќар го имаа од тоа ? А, да, у моментов кој се беси, кој пука у слепоочница или бара цијанид низ куќа ...
Цела година го потеа со реклами, клипови а и сега на СП, и на крајот пред самоубиствено стање останаа, плачат, сега незнам колку ке се задоволни од муабетот '' битно Хрватска не е тука, ние сме '' .
Едноставно мило ми е што им се деси едно вакво сценарио, каде правдата апсолутно беше задоволена, од една страна ради нивниот искомплексиран однос, од друга зашто Америка отиде понатаму, а не Словенија, ова второво најмногу ме радува.
Хаха.
Не ми кажувај само мене какво е стањето тука.Повеќе се имале радувано зашто Хрватска не отишла,отколку они што се пласираа.
Тоа ти е исто,Македонија да се пласира,а Грција не и ќе дојде некој од страна ќе ни каже,дека повеќе се радуваме што Грција не е на СП.Смешно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom