Голем сенароден протест на ВМРО - ДПМНЕ (18.06.2022)

Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.557
Поени од реакции
3.760
Пошто денес се протестирало за поскапување на бурекот ДПНЕ треба да бара субвенции од НАТО за да може стоката по нормални цени и понатаму да го купува бурекот бидејки нели паролата и на СДСШ и ДПНЕ е дека НАТО ќе не рани.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.485
Поени од реакции
6.715
Дај бе не биди Латас, жити се :D

Кога ги ставаше кутриот во коцки од метар квадратен, па ги броеше луѓето/ коцките.
Не ме интересира што правел Латас. На сите овие срања што се случуваат овие последни 6 години, мртвиве од ДПНЕ прават митинг и целата поента на тој митинг не им е што планираат да прават, туку ете колку многу биле. А во истиот момент најжалното е што ноторно лажат. А најважното прашање а тоа е еве и хипотетички да ги имале тие бројки што со нив?

Шест години се СДС на власт заради нив. ШЕСТ ГОДИНИ. Вториов мандат ќе издржат 4 години на власт со 61 пратеник, претходно 25 години беше пракса во Македонија дека влада без 65-70 пратеника е мртва влада. Најмалку 3-4 пати до сега ќе паднеа од власт да не беа овие пациенти нивниот спаринг партнер.
  1. Пропадна референдумот, наместо да рушат влада ДПНЕ раководството ги немаше никаде.
  2. На регуларни избори СДС беа пред пораз, ДПНЕ им прифатија да им биде за време на најголема хистерија за корона за да се намали излезност и министерот за труд си даде отставка за СДС преку министерството да можат да делат ковид помош како поткуп. Чиста превара од избори, ДПНЕ комитите на батерии ги нема никаде.
  3. Има масовна подршка за бојкот на попис во комбинација со хистеријата од ковид, пописот беше пред пропаст и најверојатно владата ќе паднеше. Што направи Мицко Моронот. Отиде и му договори на Заев одложување за 2-3 месеца и после 3 месеца го подржуваше и си го призна пописот.
  4. Буквално му се согласува коалициона партија од власт да ја сруши владата и на ден на гласање за да падне власта овој иде на хирургија, бемки да отстранува.
Пет години ДПНЕ со онаа несреќа Мицко му го чуваат грбот на Заев и СДС, еј овие накази 8 години ќе владеат на сите овие срања.

И ќе ми се фалат собрале 80 000 народ, епа немаат собрано, и тој патетичен "успех" кој што пробаа да го протнат и тоа не им успеа. Толку се пациенти, и заради тоа ја ставив површината, повеќе од 17 000 е физички и математички невозможно да успеал големиот "Даскал" да собере. До сега да не постоеја, СДС и Заев десет пати ќе беа симнати од власт.
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.542
Поени од реакции
19.801
Уште колку време треба да помине за народов да крене раце од 2те зла од партии?
Разбирам дека има паразити кои се шлепаат по партиски настани со цел да ги вработат нивните кога ќе дојдат на власт, како и забегани луѓе кои живот даваат за партија (повеќето над 65 години), ама како не сфати народот дека 30 години овие 2 партии (помогнати со коалициониот партнер од албанскиот блок) го крадат секој наш граѓанин?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.515
Поени од реакции
9.909
Уште колку време треба да помине за народов да крене раце од 2те зла од партии?
Разбирам дека има паразити кои се шлепаат по партиски настани со цел да ги вработат нивните кога ќе дојдат на власт, како и забегани луѓе кои живот даваат за партија (повеќето над 65 години), ама како не сфати народот дека 30 години овие 2 партии (помогнати со коалициониот партнер од албанскиот блок) го крадат секој наш граѓанин?
Го бркаат народов од државата, кој ради подобра плата, кој ради добро среден систем. Снемува луѓе...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.754
Поени од реакции
8.044
Протест беше тоа што го правеше "шарената педерска револуција" а не овој мирен протест двајца без тројца со развеани знамиња и мирољубиво како сѐ да цвета во Северџанија. Овој протест ми изгледаше како мирољубив протест ко да се одржува у Канада под мотото: "за заштита на животната средина". :pos:
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
288
Поени од реакции
552
Не за џабе завршила факултет на Кембриџ :D
Во право е Апасиев кога вели дека сите овие од странските амбасади, амерички организации Усаид и срањава се обучени за идна шпионска професија.
Се сеќавам рускава амбасада некаде во 2010та година, на Грујо му дадоа предлог да не соработуваат со Усаид, да не им даваат подршка од министерство за образование, па кога дојде министер од Дуи почнаа со соработување.Исто и Оsce се обидуваше тогаш да зимат детаљи за Франкфурт мафија па Гордана им ги одби предлозите и барањата.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.557
Поени од реакции
3.760
Во секој случај го спремаат Мечка од Инфомакс за некое министерско место доколку ДПНЕ дојде на власт.
 

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.160
Поени од реакции
10.316
Протестов денес е ЛИЦЕМЕРИЕ.


Вмро доколку навистина беше загрижена,ќе беше активна секој ден,ако треба и до степен на прекршоци на законот. Но не,сакаат да им биде безбеден газот оти се пичиња.

Комуњариве сето лајно го направи ја што е најдолно да се направи,за да дојдат до власт,оти гледав и лично брат ми шо го тераа(Сдс младина) неморални работи да прави,што раздор ми правеше во фамилија и делеше заради кавги,а ВМРО се пичиња,оти дозволуваат копилиња од неморал,криминалци,лошотилак и сфе најлошо мислам,ги оставаат на власт,да не доведат до степен,Бугарија,Грција,Албанија и др. да не ебат оти сме ослабени од внатре,продадени предавници ко Сдс ....


Моментално делумна верба имам само во Левица,ама и они се исти шлајм ,идат натаму.

Реално,ми се гади од сфе и од својот народ . Убедливо најслаби генерации сме у 50 години од мак. народ шо излегол и се родил и постоел. Слабаци сме. Кој уште е вештачки Југословен у паметот,кој е Србофил,Бугарофил,материјалист итн .... Гадење ......
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.662
VO prevod, Narodot e gladen
Друже не знам како е кај тебе ама овде дневно идат нови Македонци масовно сеуште се одселуваат. Кај да појш слушаш Македонски по улиците. Сега еден пар запознав во 40тите се одселиле дуќанот во Тетово го продадоа и нов почеток во Германија прво по МкДоналдс па здравје после некое време на подобро. Егзодус. Долу партиите односно нивните лидери живеат во паралелно светови. Ако го разбрав Мицко добро иначе се залага тој да биде премиер како главна цел, а не нешто да подобро во ситуацијата. Нема спас веќе денес излезеноста све кажува. Пишав ја уште кога се најави митингот (види на прва страна) умрени и бедни. Тоа е ДПМНЕ на Мицко. За тоа дека Таче и Заев се поголемо зло нема дилема да не бидам погрешно сфатен. Па уште Мицко најавува дека нема да се промени уставот дури е тој лидер на ДПМНЕ. Со кој памет?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.201
Поени од реакции
3.442
I shto ne ti pasuva vo mojot text?
NARODOT E GLADEN, I zheden, i bez lekovi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


I na krajot taka im treba.

Baravte gledajte.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom