Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Споделувам со вас краток туторијал за гледање на филмови и серии online, без симнување на истите. Ако некој веќе го користи Kodi media centar-от, слободно може да сподели некој plugin тука со нас. :masa:

Ова најдобро функционира ако го поврзувате лаптопот со HDMI кабел со телевизорот за гледање филмови/серии на тв или ако имате некој сличен андроид уред поврзан со тв.

 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Јас користам торенти, најбоље ми е а и филмовите што ги симињам се со бољи квалитет него ли квалитетот што би го добил ако ги гледам онлајн.
10-15 Гига филмлче во 1080р резолуција - мераци:cool:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Јас користам торенти, најбоље ми е а и филмовите што ги симињам се со бољи квалитет него ли квалитетот што би го добил ако ги гледам онлајн.
10-15 Гига филмлче во 1080р резолуција - мераци:cool:
Муабетот тука е ако не ти се чека. Инаку јас си користам од скоро време Ace Player т.е можеш да го гледаш филмот додека се симнува.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Јас користам торенти, најбоље ми е а и филмовите што ги симињам се со бољи квалитет него ли квалитетот што би го добил ако ги гледам онлајн.
10-15 Гига филмлче во 1080р резолуција - мераци:cool:
pff ja pod 40 giga film ne siminjam...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
pff ja pod 40 giga film ne siminjam...
40 гига торент за филмови кои ги очекува цел свет излегува дури после 3-4-5 месеци од премиерата во кино. Торент од 7 до 15 гб за мене е доволен :)
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
40 гига торент за филмови кои ги очекува цел свет излегува дури после 3-4-5 месеци од премиерата во кино. Торент од 7 до 15 гб за мене е доволен :)
Така е а и плус нема некоја огромна разлика во квалитетот на сликата, кога ќе споредиш филм од 15 и од 40 гига со 1080р резолуција.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Ја МКЅРОТ.орг поштовам и ретко на други места гледам aко веќе гледам. :D
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Ме интересира на што ги гледате филмовите по 40гб за да осетите разлика меѓу филм од 4гб и 40гб?
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Го инсталирав и ја ова. Само заради Sky Sport, Али почнав и филмови да си гледам, секој ден, мислам се апдејтираат адоните со нови филмови и свашта, и добра слика.
Само ја барам Sky sport HD да ги гледам
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Го инсталирав и ја ова. Само заради Sky Sport, Али почнав и филмови да си гледам, секој ден, мислам се апдејтираат адоните со нови филмови и свашта, и добра слика.
Само ја барам Sky sport HD да ги гледам
koja progama si ja instaliral ...
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Ме интересира на што ги гледате филмовите по 40гб за да осетите разлика меѓу филм од 4гб и 40гб?
Јас едино ја примеќам таа разлика кога филмовите ги гледам на 42 инчен телевизор од близу, таа разлика највеќе се осеќа во сцени од филмот во кои има многу движење и акција. Ако е статична сцената нема да осетиш никаква разлика, ама ако има многу движење кај филмот од 4 гига ќе видиш појавување на коцки, а кај филмот што зафаќа 40 гига сликата ќе си остане чиста ко суза дури и кај тие сцени кај што има многу движење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom