Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Се плаќа ова Kodi нешто или инсталираш и ставаш канали? Исто како влц?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Се плаќа ова Kodi нешто или инсталираш и ставаш канали? Исто како влц?
Не се плака[DOUBLEPOST=1421756202][/DOUBLEPOST]
Јас едино ја примеќам таа разлика кога филмовите ги гледам на 42 инчен телевизор од близу, таа разлика највеќе се осеќа во сцени од филмот во кои има многу движење и акција. Ако е статична сцената нема да осетиш никаква разлика, ама ако има многу движење кај филмот од 4 гига ќе видиш појавување на коцки, а кај филмот што зафаќа 40 гига сликата ќе си остане чиста ко суза дури и кај тие сцени кај што има многу движење.
Каков е тој 42инчен тв од близу ?? хахахахахахахахахахаххахаха

Јас гледам 720п од 4-5-6гб ни коцки ни бутур.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Може да се гледа и 50 гига филм без да го симнуваш, само ќе треба да си на оптика за да не сецка, или да чекаш да се вчита барем 50 посто од филмот, па да го пуштиш.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Кога веќе се отвара тема за XBMC и гледање филмови и серии преку неа, требало да се спомне и некој добар аддон за таа намена. Како на пример Genesis, за мене најдобриот аддон кој ги има сите можни серии и филмови.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Не се плака[DOUBLEPOST=1421756202][/DOUBLEPOST]

Каков е тој 42инчен тв од близу ?? хахахахахахахахахахаххахаха

Јас гледам 720п од 4-5-6гб ни коцки ни бутур.
Сакав да кажам да гледаш 42 инчен телевизор од мало растојание.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Јас едино ја примеќам таа разлика кога филмовите ги гледам на 42 инчен телевизор од близу, таа разлика највеќе се осеќа во сцени од филмот во кои има многу движење и акција. Ако е статична сцената нема да осетиш никаква разлика, ама ако има многу движење кај филмот од 4 гига ќе видиш појавување на коцки, а кај филмот што зафаќа 40 гига сликата ќе си остане чиста ко суза дури и кај тие сцени кај што има многу движење.
[DOUBLEPOST=1421756202][/DOUBLEPOST]
Јас гледам 720п од 4-5-6гб ни коцки ни бутур.
Тоа и јас сакав да го пишам. На 40" телевизор гледам и апсолутно никаква разлика не ми прави. Во последно време од YTS или како и да беше ги симнувам филмовите, и воопшто ми немаат разлика со тие од 40ГБ.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Тоа и јас сакав да го пишам. На 40" телевизор гледам и апсолутно никаква разлика не ми прави. Во последно време од YTS или како и да беше ги симнувам филмовите, и воопшто ми немаат разлика со тие од 40ГБ.
Со 40ГБ филмови џабе само ќе губиш време во префрлање/симињање на филмот. H.264 кодекот е толку добар што знае да направи фантастично добра копресија а притоа големината фајлот да остане во разумни граници.
Тек кога ќе искочи H.265 кодекот, филмовите ќе зафаќаат уште помалце простор без притоа да го изгубат квалитетот на сликата.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
pff ja pod 40 giga film ne siminjam...
Сериозно има 40 гига филмови?
Јас немам видено над 15 гига и тоа во FULL HD. Најголем торент имам симнато игра 35 гига, филм немам видено ниту приближно со таа големина.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Сериозно има 40 гига филмови?
Јас немам видено над 15 гига и тоа во FULL HD. Најголем торент имам симнато игра 35 гига, филм немам видено ниту приближно со таа големина.
Има има ама поретко се наоѓаат, и најчесто 40ГБ се некои ептен популарни филмови.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
P2p streams инсталирајте


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
ne se lazete 40 giga da simnuvate mislis u amerika sme.. gigaipol si pi4i ba4ko!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
SportsDevil/DigiTele e добар плагин за спорт следење..

SportsDevil моментално не функционира.

Инаку веќе месец го користам кодиво и е супер. за спорт DigiTele има и сопкаст и торент стримови се наоѓаат со HD слика. само треба P2Paddon да се инсталира.

инаку од addon најдобар ми е Phenixot genesis i 1Chanel.


Еве упатство за phenixot а тука има и стримови преку acestream ама мора P2P да биде инсталира. Тоа го има под Woody а тамо има и други добри работи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom