Германија - Шпанија * 1/2 финале на Светското Првенство *

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе влезе во финалето?


  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ништо не пишував после натпреварот,само си се радував и ја славев оваа најголема победа откако навивам за нив.Јас иако тајно во себе се плашев сепак си го знев ова и никој на форумов не ми веруваше.Значи не ја оспорувам јаката игра на Германија на претходните натпревар,и сепак мизерна игра нема да го засени одличниот настап на ова СП.Сепак тој што е добар познавач на фудбалот знаеше дека Шпанија има нешто што Германија го нема и тоа го одлучи овој натпревар.Касиљас-Рамос-Пике-Пујол-Капдевиља,ги споредуваа со Отаменди,Демихелис Бурдисо,Апсон,Џонсон итн итн.Или она во што Шпанија е класа пред сите,Чави-Чаби-Бускетс.Таква феноменална партија не верувам дека постои некој што може да ја повтори.Секоја акција тргнуваше од нив,секоја акција на противникот беше сопрена од нив.Наше е да се надеваме дека ќе станеме за прв пат светски шампиони а се друго оставам на играчите и трнерот.
ВИВА ЕСПАЊА!!!
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Jas rekov deka na germanija najgolem problem ke i bide Alonso i vcera se uvide toa.

--- надополнето ---

BTW cestitki za Spanija.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Честитки и од мене, иако сум разочаран мислам дека лекција и одржа Шпанија на Германија, и тоа по втори пат.

Сепак грешна тактика на Јоги, погрешен играч, многу се повлекоа, а и да победеа ќе беше нефер.

Ќе навивам за Холандија во финалето.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.769
Германците играа Мурињо стајл против Барса, ама ете, не пали секогаш. Требаше да си ја играат онаа игра од претходните натпревари, па што биде нека биде.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Германците играа Мурињо стајл против Барса, ама ете, не пали секогаш. Требаше да си ја играат онаа игра од претходните натпревари, па што биде нека биде.

Mnogu jasno i mestoto na Trohovski trebase da go zavzeme Marin, toa nema nikogas da go zaboram ... Marin ke go pobrkase na Capdevila.
 
В

Вори

Гостин
Како и да е,Шпанија заслужено игра во финалето.Тотално ги надиграа,кај германците фалеше бајги Милер,овој Троховски некако ко изгубен ми делуваше.
Но,сепак да не беше Германија на ова СП,ќе беше многу подосадно и поглупо.Со еден збор,тие ја направија разликата.
Ја торпедираа Австралија со 4-0,ја уништија Англија со 4-1,ја демолираа Аргентина со 4-0.
Да не заборавиме пред тоа ја тепаа Гана 1-0,и изгубија од Србија исто така со 1-0.

Според мене го играа најдобриот фудбал на ова првенство,со толку млада екипа стигнаа до последните 4.
Се надевам дека барем ќе го освојат третото место.
Озил,Кедира,Милер,Боатенг,страшни млади играчи,кои се надевам на наредното европско/светско ќе бидат шампиони.

Тоа е тоа.Во финалето ќе бидам за Холандија,ама искрено да збориме Шпанија е за класа појака,и само чудо може да ги спаси лалињава.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Како и да е,Шпанија заслужено игра во финалето.Тотално ги надиграа,кај германците фалеше бајги Милер,овој Троховски некако ко изгубен ми делуваше.
Но,сепак да не беше Германија на ова СП,ќе беше многу подосадно и поглупо.Со еден збор,тие ја направија разликата.
Ја торпедираа Австралија со 4-0,ја уништија Англија со 4-1,ја демолираа Аргентина со 4-0.
Да не заборавиме пред тоа ја тепаа Гана 1-0,и изгубија од Србија исто така со 1-0.

Според мене го играа најдобриот фудбал на ова првенство,со толку млада екипа стигнаа до последните 4.
Се надевам дека барем ќе го освојат третото место.
Озил,Кедира,Милер,Боатенг,страшни млади играчи,кои се надевам на наредното европско/светско ќе бидат шампиони.

Тоа е тоа.Во финалето ќе бидам за Холандија,ама искрено да збориме Шпанија е за класа појака,и само чудо може да ги спаси лалињава.

Da te popravam : Neuer , Mertesaker , Badstuber , Khedira , Marin , OZIL , Miler , Boateng , Tasci tie ke bidat sampionskata generacija na GERMANIJA na idnoto Evropsko i idnoto svetsko...ostaj ja Spanija ova im bese samo eden ubav polet samo ke gi snema za dve ili tri godini ve uveruvam vo toa ... ke go nema Xavi ke go nema Villa ke go nema Puyol i taka sonot ke im se pretvori vo kosmar.
 
M

Mario Gómez

Гостин
spaso неможеш да знаеш како ќе се развијат и дали ќе бидат шампиони, а потенцијал имаат.

Всушност многу сум разочаран од првенствава, од 2002 навака секогаш сме близу а никогаш не освојуваме. Немам надеж веќе дека ќе бидеме шампиони.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ќе ги снемало за 2-3 години ти знајш што збориш или ти одговара пошто твојата Швабија неможе да прдне од нив ?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Боби[Мкд];3662705 напиша:
spaso неможеш да знаеш како ќе се развијат и дали ќе бидат шампиони, а потенцијал имаат.

Всушност многу сум разочаран од првенствава, од 2002 навака секогаш сме близу а никогаш не освојуваме. Немам надеж веќе дека ќе бидеме шампиони.

Bobi koj glup muabet ti e toj deka nema nikogas poveke da osvoime ... hehehhe nema logika muabetov ... ovie fudbaleri ke se razvijat vo masinerija poradi toa sto se germanci i treniraat vo elitni klubovi i vo prekrasni uslovi , ne treniraat ovde na balkanot pa da kazes deka moze da propadnat kako solidni igraci :)

--- надополнето ---

Ќе ги снемало за 2-3 години ти знајш што збориш или ти одговара пошто твојата Швабија неможе да прдне од нив ?

Ovie 2 godini nemoze da prdne DA vo pravo si ali Germanija e Germanija i ima ime , a Spanija :toe: zimi edno evropsko.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
1.Не е едно него две Европски.
2.Името не игра,него играчите.Истото важи и за Бразил
3.Тогаш биле златните генерации на Германија,сега дојде времето за Шпанија да освојува се живо.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
1.Не е едно него две Европски.
2.Името не игра,него играчите.Истото важи и за Бразил
3.Тогаш биле златните генерации на Германија,сега дојде времето за Шпанија да освојува се живо.

Abe se OK ne vikam deka Spanija e slaba sega tuka sakam da ti kazam deka Spanija nema nikogas da ja stasa Germanija ni na son.

I da ti napomenam i da si go zacrtas toa vo glava deka doprva doaga taa strasna Germanija,vprocem i Pele (najgolemiot ) rece deka ovaa reprezentacija ima ogromen potencijal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom