Генерална тема за ЕП 2020 (9 јануари - 26 јануари)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
И еве ден после мечот со Австрија..криво ми е бе..уште ми е криво..

Секако не а мечот со Австрија или целото првeнство, бидејќи се знаеше што е реалноста...

Криво ми е за генерацијава...толку хајпана, толку надежна а толку... без резултати.

Пропадна една генерација што имаше маестрална шанса да игра на олимпијада.

Го испуштивме најдобриот играч што било кога би го имале во некој спорт да ни донесе некаков маестрален успех.

Пропуштивме да капитализираме во период кога македонска екипа беше Европски првак на два пати.

Шо знам, ептен издишено се осеќам за сево ова.

Стварно ќе ми фали возбудата околу ракометов секој Јануари, дури и да се пласираме на СП догодина пак е факт дека ништо нема да се случи. Стварно штета :(
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
ебати ЕХФ..зарем не треба барем во последниот круг утакмиците ДА СЕ ИГРААТ во исто време ??
И сега повеќе дански навивачи има од исландски, ептен КЕИФ ќе ми биде ДАНСКА да отпадне
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
ебати ЕХФ..зарем не треба барем во последниот круг утакмиците ДА СЕ ИГРААТ во исто време ??
И сега повеќе дански навивачи има од исландски, ептен КЕИФ ќе ми биде ДАНСКА да отпадне
Миклер ги уништи во второ. Толку е со Данска.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
до толку се надуваа работите дека Данска мора да влезе, па коефициентот за победа на Унгарија беше пред утакмица 5,1
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Данциве како попарени на утакмицата Исланд-Унгарија. :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Нешто друго приметив на ова првенство, можеби грешам, ама мислам дека НАТПРОСЕЧНО ?? се случува играчите да се лизнат при трчање... дали има нешто со матерјалот на подовите, влажноста на воздухот, патиките ???
Не само нашите, ете и сите други..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Е па еве, ги имаме последните 11 екипи од првенствово:

1579134909416.png


Можете да кажете што сакате за Брестовац, ама ниту еден тренер до сега не ја донел Македонија веднаш зад Данска и Франција! <3
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Во 2012 Македонија беше пред Франција, а во 1998 пред Данска! :cool::vozbud:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Е па еве, ги имаме последните 11 екипи од првенствово:

Прегледај го приврзокот 229349


Можете да кажете што сакате за Брестовац, ама ниту еден тренер до сега не ја донел Македонија веднаш зад Данска и Франција! <3
значи за СП квалифу играме против Русија ???
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
значи за СП квалифу играме против Русија ???
За Сп ќе има посебен ждреб, и уште ништо не се знае, да заврши првенството, ама да, можните противници се Русија, Полска, Босна, Латвија, Србија и Украина како фаворити+ екипите што играа претквалификации

...ама ова е еден меч, наводо треба да се игра и уште еден меч

Ама...ЕХФ сами кажаа дека не се знае ништо, и тоа што Франција и Данска отпаднаа а ипак играат квалификации за ЛОИ ја закомпликува работата така да...до крај на првенството ќе дознаеме :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
За Сп ќе има посебен ждреб, и уште ништо не се знае, да заврши првенството, ама да, можните противници се Русија, Полска, Босна, Латвија, Србија и Украина како фаворити+ екипите што играа претквалификации

...ама ова е еден меч, наводо треба да се игра и уште еден меч

Ама...ЕХФ сами кажаа дека не се знае ништо, и тоа што Франција и Данска отпаднаа а ипак играат квалификации за ЛОИ ја закомпликува работата така да...до крај на првенството ќе дознаеме :D
всушност Ранкингот не е готов?, зависи ли како ќе изиграат Австрија и Чешка понатаму ???
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Ајмо Белорусија 1 со Дојчланд 4.5 коеф

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
На овој Стојан Петрушевски како не му здосади секој ден да биде гостин.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom