Во која игра сте цар?

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.562
Поени од реакции
9.119
Во главно игри како Counterstrike, Splinter Cell, Unreal Tournament и останати слични first person shooter акциони игри.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Кантер Стрике,Фифа,Мортал Комбат,Стрит Фајтер овие оти само овие ги играм мулти.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Counter-Strike 1.6 ... секогаш сум учествувал во турнири, ден денес знам да пуштам гејм на нашиот Сајбер Гејминг или некој балкански сервер.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.686
Поени од реакции
38.873
cod 4 мултиплеер играв доста време, сигурно 3 илјади саати. Исто и MW2, cod 2 и waw ги имам играно, но ни приближно не ми го задржале вниманието како cod 4. У глобала старите cod беа да легендарни игри. Новиве not so much.

Иначе не ја сфаќам опсесијава со кантер, тоа ми е исто како да играм супер марио на нинтендо.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.780
Поени од реакции
10.552
Иначе не ја сфаќам опсесијава со кантер, тоа ми е исто како да играм супер марио на нинтендо.
Еден од поглупите постови од постоењето на форумот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.686
Поени од реакции
38.873
Еден од поглупите постови од постоењето на форумот.
имав едни другарчиња што игравме код али они више по кантерот биле. И сеа таму лом ги праев, мислеа дека у кантер ќе ги израмниме сметките. Но иста прича. Иначе кантерот е као да се такмичиш у трки со 101 од југославија за ова модерно време. Иначе кај кантерот ме нервира што немаш нишан ко што треба, цела игра е spray and pray.
 
Последно уредено:
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
16 јули 2023
Мислења
12
Поени од реакции
23
имав едни другарчиња што игравме код али они више по кантерот биле. И сеа таму лом ги праев, мислеа дека у кантер ќе ги израмниме сметките. Но иста прича. Иначе кантерот е као да се такмичиш у трки со 101 од југославија за ова модерно време.
call of duty?
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Иначе не ја сфаќам опсесијава со кантер, тоа ми е исто како да играм супер марио на нинтендо.
Ова ти е исто ко да прашаш зошто луѓето сеуште играат фудбал после толку време од кога постои фудбалот или зошто луѓето играат сеуште шах.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Иначе кантерот е као да се такмичиш у трки со 101 од југославија за ова модерно време.
Во време на апсолутна модернизација и строг квалитет на игрите cs 1.6 остана тренд дури и кај младите и покрај лошата графика. Цело детство ни поминало на таа игра, што не е случај со "модерниве" игри што после 3-4 години се губат целосно или постојано се бараат нови апдејти. Имам прејак лаптоп, што сите игри ги тера на ултра, сум ги пробал но се враќам на 1.6. Ме радува и фактот дека серверите кај што играм се нонстоп полни со 20+/25+ годишни што исто не е случај кај новите игри каде претежно се 2-13 годишни деца кои користат читови, глупости. Затоа се игра кантер.:D:) па бујрум на сервер кој сака.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
имав едни другарчиња што игравме код али они више по кантерот биле. И сеа таму лом ги праев, мислеа дека у кантер ќе ги израмниме сметките. Но иста прича. Иначе кантерот е као да се такмичиш у трки со 101 од југославија за ова модерно време. Иначе кај кантерот ме нервира што немаш нишан ко што треба, цела игра е spray and pray.
Kантер ти е стратешка игра не е брзоплета игра ко код или quake или doom кај шо се губиш после некое време од брзина на играта и незнаеш шо се дешава ова ти е стратегија и шутер во едно значи играта е мисловна се игра бавно исто ко шах да играш.Од тие причини остава простор за надградба на вештините и знаењето затоа е толку популарна дури и после 20+ години.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.686
Поени од реакции
38.873
Kантер ти е стратешка игра не е брзоплета игра ко код или quake или doom кај шо се губиш после некое време од брзина на играта и незнаеш шо се дешава ова ти е стратегија и шутер во едно значи играта е мисловна се игра бавно исто ко шах да играш.Од тие причини остава простор за надградба на вештините и знаењето затоа е толку популарна дури и после 20+ години.
па мене тоа ми се свиѓа. У код динамиката те обзема, качува адреналин. Поготово кога ќе направиш реденка 10-15 души. Па авионите и хеликоптерите кога ќе ги пуштиш. Секоја секунда у код е битна ако сакаш да си прв. Сеа преференци се у прашање.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
па мене тоа ми се свиѓа. У код динамиката те обзема, качува адреналин. Поготово кога ќе направиш реденка 10-15 души. Па авионите и хеликоптерите кога ќе ги пуштиш. Секоја секунда у код е битна ако сакаш да си прв. Сеа преференци се у прашање.
Е ова е причината зошто fast pace или брзоплетите игри ко код губат внимание кај играчите оти без мозок се игра, играта толку брзо се одвива шо немаш време да размислуваш а кога немаш време да размислуваш и вештините и знаењето паѓаат во вода код ти е ко лото да играш најсреќниот добива
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.686
Поени од реакции
38.873
Е ова е причината зошто fast pace или брзоплетите игри ко код губат внимание кај играчите оти без мозок се игра играта толку брзо се одвива шо немаш време да размислуваш а кога немаш време да размислуваш и вештините и знаењето паѓаат во вода код ти е ко лото да играш најсреќниот добива
па не би рекол, има и код тактички елементи. Неможеш да направиш добар кил ако не размислуваш и немаш поглед на ситуацијата што се дешава на мапа и не знаеш каде може да те чекаат кампери. А кампери има ептен многу. Код игрите треба ептен брзи одлуки да носиш ако сакаш да направиш нешто.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
па не би рекол, има и код тактички елементи. Неможеш да направиш добар кил ако не размислуваш и немаш поглед на ситуацијата што се дешава на мапа и не знаеш каде може да те чекаат кампери. А кампери има ептен многу. Код игрите треба ептен брзи одлуки да носиш ако сакаш да направиш нешто.
Па баш затоа шо е ептен брза губи интерес играта али ок играј си ти код и уште нешто никој неможе да ме убеди дека некој со име Рон Бургунду прави по 10 до 15 убиства на код или било која игра.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.686
Поени од реакции
38.873
Па баш затоа шо е ептен брза губи интерес играта али ок играј си ти код и уште нешто никој неможе да ме убеди дека некој со име Рон Бургунду прави по 10 до 15 убиства на код или било која игра.
брат, 48 - 2 ми е најјака партија некогаш изиграна. Со Беретка снајпер лом ги праев не знаеја каде им е газот, сакаа да ме банираат. Иако имало партии и каде што сум праел по 130+ килс али тоа со помала разлика. Тоа беа времиња, сега и ја не играм многу одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom